Aşk ve Sevgi Arasındaki Uçurum Fark

persordinary

Selam

Bugün sizlere kafada sorular oluşturan iki birbirinden aslında uçurumlar kadar farklı ama birbirine karıştırılan iki duygudan bahsedeceğim.


Sevgi ve Aşk

Aşk ve Sevgi Arasındaki Uçurum Fark


Sevgi daha masum ve saftır merhamet var ciddi derecede vicdan var.

Fedakarlık ve vefa var kısacası adı üstünde sevgi illa sevgilinize duymak zorunda değilsiniz arkadaş olabilir anne ya da baba olabilir.

  • Sevgi uzun vadelidir. Süreklilik vardır uzun bir süre gider.
Aşk ve Sevgi Arasındaki Uçurum Fark


Fakat aşk öyle değil aşk içinde aslında fazlaca tehlikeli duygu içerir.

İntikam var nefret var tutku ve arzu ve korku var sizi bırakıp gitmesinden korkuyorsunuz.

Savaş var insanın ruhundaki şeytanı tetikler.


Ve cinsel anlamda arzularsınız.


Eğer biri ile çok iyi anlaşıyorsanız ama hep bir yerde eksiklik kalıyorsa o kişi sizin içinizdeki kötüyü uyandıramıyor demektir.

Aşk ve Sevgi Arasındaki Uçurum Fark


İçinizdeki şeytanı uyarabilen kişilere aşık oluruz çünkü onlar bizim zevklerimizi istediklerimizi korkularımızı bilir.


Eğer biri ile konuşup eksik kalan şeyi bulamıyorsanız karşıdaki kişi henüz kendini keşfedememiş demektir. Ve sizi de keşfedemez.

İçinizdeki cinsel özneyi devreye koyun.


Arada cinsel tutku hissedilmesi şarttır örnek veriyorum mesela bir arkadaşınız var başka biri ile oluyor eğer siz içinizdeki nefret besliyorsanız o insana aşıksınızdır çünkü sizi cinsel olarak tetikliyordur ama eğer içiniz hiç bir şey hareketlendiremiyorsa işte mutlu olsun umurumda bile değil yeter ki mutlu olsun diyorsanız aranızda sadece sevgi bağı vardır.


Aşka platonik aşkta dahildir.

Aşk ve Sevgi Arasındaki Uçurum Fark


Arzu tutku şehvet insanı ele geçirir mantık devre dışı kalır.

Aşık olduğunuzda taktik yaparsınız eğer içinizden taktik yapmak gelmiyorsa aşık değilsiniz sadece seviyorsunuz ve sevgi aşk kıyaslanamaz elinizde kaybetme korkusu varsa aşıksınızdır.

Aşk insanı baştan yaratabilecek bir güce sahiptir ama sevgi sadece insanı yontur.

Eğer birini kaybettiğiniz de edebilecek duruma geldiyse Musa şıksınızdır eğer size anladığını düşündüğüseniz aslında seni sadece duygusal olarak değil cinsel tutkusal olarak anlıyordur.

  • Birlikte müthiş bir uyumunuz vardı ama sevgili öyle bir şey yok sadece saygı var aşka sevgi birbirinden inanılmaz farklı kavramlar.

Aşkın en büyük formülü kaybetme korkusudur kaybetme ihtimalimiz olduğu kişileri aşık oluruz çünkü kaybettiğimizdeki çekeceğimiz o acı adrenalin başka hiçbir şeyde yoktur insan hem öldürür hem de baştan tekrar tekrar yaratabilecek bir güce sahiptir.

Aşk ve Sevgi Arasındaki Uçurum Fark
  • Bize inanılmaz iyi hissettiren iyi gelen sakin huzur vaat eden kişilere aşık olamayız sadece severiz neden diye soracak olursanız çünkü içinde korku yoktur aşka tetikleyen en büyük etmen korkudur.


Umarım okumuşsunuzdur işinize yarayacak bilgiler içinden seçip almışsınızdır beğenmenizi rica ediyorum emek verdim teşekkürler.

#perso

Aşk ve Sevgi Arasındaki Uçurum Fark
25 Görüş