Eski Sevgiliyi Nasıl Unutursunuz? 7 Adımda Kesin Çözüm!

Giriş

Eğer onun hakkında duyduğunuz herşey içinizi acıtıyorsa haberdar olmak o kadar da güzel bir şey değildir.
Eğer onun hakkında duyduğunuz herşey içinizi acıtıyorsa haberdar olmak o kadar da güzel bir şey değildir.

Bu bencemizde sizlere güzel önerilerde bulunacağız. Tabi her şeyden önce anlatacaklarımızın kesin yargılar olduğunu asla düşünmeyin ancak önerilerimize siz de yorumlarınızı katarak güzel sonuçlar çıkarabiliriz. Yani her zaman derim; Yorumlarınız unuttuklarımızı tamamlar. Çenemiz düştü sanırım, isterseniz bencemize başlayalım.

Scotch Brite.. Bilenler bilir.. Bu tabiri caizse geçmişe şööyle etkili bir sünger çekmek adına ideal ve kesin çözümdür. Kimisi bu süngeri işe yarar hale getirmek yerine bez kullanır ancak biliyorsunuz ki bez, yüzeyleri iyi temizlemez. Kalıntılar kalabilir ve bunlar zamanlqia bir virüs gibi üreyip büyüyerek sizleri zor durumda da bırakabilir. İşte bu süngeri korkmadan nasıl kullanırsınız bunu anlatacağız size.. Defteri, kalemi, kitabı, işi gücü bırakın ve azıcık mola verip yazdıklarıma odaklanın. Pişman olmanız mümkün değil. Başlayalım vakit harcamadan öyleyse.. Çalıyoruz çanı.. Dong!!! Demeden önce ben illa eski sevgilime döneceğim, onu nasıl kendime döndürebilirim, nasıl tekrar kendime aşık edebilirim diyorsanız defteri, kalemi alın işinizi yapmaya devam edin. Sizlik bir durum yok.

1. Hislerinizle Kucaklaşın.

Yerine göre hatırlanmak istemeyen anılar söz konusu olduğunda gayet yerinde hareket.
Yerine göre hatırlanmak istemeyen anılar söz konusu olduğunda gayet yerinde hareket.

Öfke, üzüntü, mutsuzluk, depresyon ve sair ne var ise ve bu size hangi hissi veriyorsa bunlardan kati suretle kaçmayın ya da dışarıda heyecan aramayın ya da ben sevgilimden ayrıldım veya aynı zamanda çok mutluyum deyip kendinizi kandırmayın. Üzülüyorsanız üzülün, öfkeleniyorsanız öfkelenin, depresyonda iseniz depreşin.. Ne yaparsanız yapın ancak bir sevgiliyi unutmak istiyorsanız ona karşı asla bir şey hissetmeyin. Bunu yapabilmenin yegane yolu; Üzerine basa basa ve altını çize çize, ısrarla vurgulayarak söylemek istiyorum ki; Bütün hislerinle kucaklaşman bu hususta çok ama çok önemli.

2. Paylaşın ve Konuşun.

Eski sevgilinin bırakan taraf olması durumunda görülebilitesi artan durum olması kaçınılmaz öyle değil mi?
Eski sevgilinin bırakan taraf olması durumunda görülebilitesi artan durum olması kaçınılmaz öyle değil mi?

Hislerinızle kucaklaşmanın yolu hislerinizi paylaşmaktır. Neden psikologlara gideriz ya da niçin uzmanlardan yardım alırız? Çünkü paylaştıkça güzeldir her şey, sizi rahatlatır. Bunu herkes diline pelesenk eder ancak niçin ve neden söylenir bilemez kimse.. İcraat fonksiyonları birçok kişide çalışmaz nedense... O yüzden birileriyle paylaşın ki olanları ve olayları beyin süzgecinden geçirebilin, yani mantık dahilinde...

3. Hareket Edin.

Kafanızdaki taşları oturtmaya çalışırken ayrılığın sebebini öğrenmeye çalışanlara karşı alınan tavır durumudur Ex..
Kafanızdaki taşları oturtmaya çalışırken ayrılığın sebebini öğrenmeye çalışanlara karşı alınan tavır durumudur Ex..

Beyin iki kulağınızın arasında 1,4 volt üreten ve habire eski sevgiliyi 2 çarpıp 4'e bölen ve aklına getirip servis eden yavshak bir organdır. Eğer beyin boş olursa ve durursa gündeminizi canlandırır. Gündemi canlandırmak istemiyorsanız harekete geçin ve yeni düşüncelerle kucaklaşın. Aksi halde beyniniz sizi kucağa alır ve at üstünde gider gibi zıplatır. Yani harekete geçerseniz eski sevgilinizle ilgili saçma sapan yargılarda bulunmazsınız. Kısaca harekete geçin ve düşünmeye sevk edin kendinizi...

4. Kendinizi Düşünün.

Konuşursam ağır konuşurum o yüzden konuşmak istemiyorum durumudur Ex...
Konuşursam ağır konuşurum o yüzden konuşmak istemiyorum durumudur Ex...

Artık süzme bencil olabilirsiniz. Çünkü sizin yanınızda olmayan ve sizi kesinlike anlamak istemeyen birini düşünmeniz dahilinde hoşgörülü olmaya çalışmanız da saçmalıktır. Her zaman söylemişimdir; Akılda olmanız için gönülde olmanız gerekir. Yani akılda değilseniz gönülde de değilsiniz demektir. Çünkü beyin son noktadır. Oraya kadar geldiyseniz geçmiş olsun. Kısaca bu imkan dahillerine ulaştığınızda nelerden zevk aldığınızı ve sizi nelerin mutlu edeceğini düşünün. Bu konu bu kadar basit.. Arka sıra! Anlamayan var mı? Ön sıralar, siz onlara uymayın. Devam edin bencilliğe..

5. Karanlıktan Korkmayın.

Eski olmayan, şu an hali hazırda bulunan sevgiliniz de eski sevgilisi hakkında konuşmak istemez.. Konuşursa harp çıkar.
Eski olmayan, şu an hali hazırda bulunan sevgiliniz de eski sevgilisi hakkında konuşmak istemez.. Konuşursa harp çıkar.

Beyin sadece bilmediği şeylerden korkar. O yüzden sadece en güvendiği alan olan bildiği şeylere odaklanır. İşte sizin eski sevgiliye gitmenizin nedeni de budur. İnsanların bilinmez şeylerden korkması yüzünden beyin size bir oyun oynar ve bir bakmışsınız beyninizin değil de eski sevgilinizin kucağındasınız.. Zira beynimize yavshak bir organ dememizin nedeni de budur. İş dediğimiz gibi kalbinizden çıkıp beyninize kaldıysa salın onu ve beyninize bırakmayın. Kısaca eski sevgilinizden önce de hayatınız karanlıktı ve çok güzel bir ilişki yaşadınız. Sonrasında da karanlıktı ve bundan sonra da çok güzel bir ilişki yaşayacaksınız. O yüzden geleceğe güvenle bakın. Herhangi bir sidikliye ya da götü bokluya bağlanmayın, hayata bağlanın. Connecting People..

6. Teması Bırakın.

İçnde eski sevgilisinin geçtiği defterleri kapatmış olan insandır. Doğru yapmıştır.
İçnde eski sevgilisinin geçtiği defterleri kapatmış olan insandır. Doğru yapmıştır.

İçinde eski sevgilisinin geçtiği defterleri kapatmış olan insandır. Doğru yapmıştır, olması gerekendir.

Eski ile ilgili temasları bırakın. Yani unutmak için onu hatırlatan hiçbir şey yapmayın, mekanlarına gitmeyin, arkadaşları ile görüşmeyin vs vs.. Bunu da biz mi diyelim? Bakın dalganıza...

7. Yeni Bir Sevgili Edinin.

Konuşunca acı çeken insandır. Uzak durmakta çok haklı olan insandır.
Konuşunca acı çeken insandır. Uzak durmakta çok haklı olan insandır.

Bencemizin sonuna yaklaşırken tartışma yaratacak maddeyi de sona sakladım. Bir çoğunuz belki bu tavsiyemden ötürü beni yadırgayabilir ancak şu ana kadar saydığım adımları geçtiyseniz geçerli bu durum. Yani eski sevgiliyi aramıyor, sormuyor ve üstüne unuttuysanız biz buna çivi çiviyi söker diyoruz. Kısaca yeni ilişkiye başlayın ve umursamayın başkalarının zırvaladığı gibi ne çabuk diye de.. Hayat kısa ve herkes gömlek değiştirir gibi sevgili değiştirirken sizin bir tek birine takılıp kalmanız akıl karı olamaz tabi ki. Bunların içinden çıkıp karakter gösterin ve vaha gibi yükselin. Eski ilişkinizi tamamen unutmadan yeni ilişkiye başlayın manası çıkaranlar varsa onlar zaten yeni ilişkisinde başarılı olamazlar. Çünkü biri bitmeden öteki başlayan sigaralar gibi sağlığa zararlıdır böyle şeyler. Kendinize cici davranın. Sizden bir tane daha varsa kafanıza göre takılın. Bu kadar şey yazdık, kısaca umursamayın.

Herkese mutlu günler.
Herkese mutlu günler.

Bir bencemizin de sonuna geldik. Biliyorum, deli gibi sonuna kadar okudunuz ve bu durumda bir yorumu da hakettik demektir. Unutmayın; Yorumlarınız, unuttuklarımızı tamamlar.

Sevgiler.

Eski Sevgiliyi Nasıl Unutursunuz? 7 Adımda Kesin Çözüm!
36
28
Görüşünü yaz

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • whitetree
  Yeni sevgili edin bir süre sonra ondan da ayrıl, ondan sonra başka sevgili bul ondan da ayrıl... vs vs bu mudur dediğiniz aşk sevgi , anca ne olduğunuz ortaya çıkıyor böyle yaptıkça
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

 • SmellSmoke
  İyi ya da kötü bir çok yaşanmışlık var hayatımda. Ben kendi adıma çoğu şeyi unutmama taraftarıyım ki beni ben yapan şeyleri sürekli olmasa da aklımda tutmak isterim. İnsan yediği kazıklardan sonra olgunlaşıp bazı şeylerin farkında olabiliyor. Eski sevgilimi unutmak gibi bi çaba içerisine zamanında girmiştim ama sonra bunun çok saçma olduğunu idrak ettim. Çünkü aslında birşeyi tamamen unutmak söz konusu değil sadece hayatımızda ki yerinden def edip önümüze bakabiliriz. Ama bencende de bunu daha kolay yapabilmeleri için insanlara yol göstermişsin çabana ve eline sağlık. Keyifli geceler.
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

3527
 • Lonelyness
  Sadece aşk için değil her sıkıntı için ben şöyle bir yöntem geliştirdim 😂 Bu söylediğime çoğu kişi hatta uzmanlar bile karşı çıkıyor ama ben bu konuda çok acı çekmiş biri olarak beynimi kandırmayı seçtim. Yok yüzleş de yok bilmem ne de ohoo çok ağır ve zor iş.
  "Öyle biri yok hiç olmadı. Filmde gördün izledin" diyorum. Böylelikle hiç acı çekmiyorum bu kadar basit 😂😂😂
 • Hayalcrazy34
  Harika yaaa keyifle okudum valla dedigin gibi beyin alisilmisi kabul ediyor yeni etkinlikler de afallayıp kalıyor buranın altını çizdim iste yeni etkinliklere alışmanın bir yolu da cesaretli olmak hayatin nabzına gore şerbet vermek gerekir... KISACA...💣INSAN ONCE KENDINE DEGER VERMELI YANLIS BIR KALPTE OLMAKTANSA YALNIZ OLMAK HER ZAMAN AKIL KÂRIDIR💣...😉
  • Aynen öyle. Tebrikler. 👍

  • Rica ederim inan ki hayat o zaman daha mutlu daha pozitif biten birseyin arkasına dusmucen UMUTLAR YOK OLDUGUNDA MUCIZELER DOGAR 🤩😉

  • Allah mutlu olacağımız insani karşımıza çıkarır insallah bir kişi olmadi diye kendimize hayatı zindan etmeye gerek yok 😏

 • Önce kendini düşünmeli insan
  Sonra kalbini sonra ondan ve çevresinden uzak tutma halleri
  Sonra kendine deger vermeli insan kendi rüzgarında savrulmali
 • captionmaster
  Eski sevgiliyi unutmak için yeni sevgili edinmek mi? Yeni sevgiliden ayrılınca onu unutmak için bir başka birini bulmak gerekicek ve bu böyle sonsuz döngüye girecek yanlış mıyım?
 • canimbenimcanimm
  Takip etme. Resimlerine bakma. Spor yap yürüyüş yap. Ağla zirla müzik dinle. Arkadaşlarla kahve iç . Anneni kucakla babani sev. Temizlik yap. Dağıt kafani. Kimse bulunmaz Hint kumaşı değil. Ne yapalım gittiyse gitti. Hayatın ne getireceğini kim bilebilir.
 • tamamjülideolsun
  Ne kadar acı çekiyor olursan ol
  hedeflerin için çalışabiliyorsan
  onlar beyni oyalamaya yetiyor
  unutmasan da, yaşam akıyor.
  • Unutmak belki mümkün değil ama en azından güzel bir çare...

 • birmelek25
  İnsan eğer boşlukta ise o kişiye takıntılı ve bağımlı hale gelebiliyor. Bence eski sevgiliye bağımlı kalmak kişinin kendinde bir şeyleri eksik hissetmesi ve o eksikliği de onunla gidermeye çalışmasından kaynaklanıyor. Sevgisizlik, değersizlik hissi gibi. Yapılması gereken şey şunu bilmek; insan tam ve bütün harika bir varlık. Zaten bunun bilincine varıp kendini severse ve kendine değer verirse hayatında onun eksikliğini hissetmeyecektir.
 • ilovenudes
  insan yaşanmış birşeyi çok zor unutur. Unutmak öyle basit birşey değil ki istesenizde silemiyorsunuz. Onunla yaşamayı öğrenirsin hatırlarsın ama yaşamaya devam edersin. Eğer ki bir de çok sevdiyseniz ve uzum süren birşey olduysa bu çok.
  • Burada 5'inci maddeden bir kısım devreye girer. Eski sevgilinizden önce de hayatınız karanlıktı ve çok güzel bir ilişki yaşadınız. Sonrasında da karanlıktı ve bundan sonra da çok güzel bir ilişki yaşayacaksınız. O yüzden geleceğe güvenle bakın. Herhangi bir sidikliye ya da götü bokluya bağlanmayın, hayata bağlanın. Connecting People..

 • Zamana bırakmalı ve eskiyi hatırlatan her ne varsa onlardan arınmak gerekiyor. Bu iki madde dikkate alındığı takdirde unutma süreci zorlamaz insanı. Ayrıca unutmak istersen unutursun. Unutmak istemeyen ne yaparsa yapsın unutamaz...
 • Cagixx
  Eski sevgiliyi seviye seviye adım adım unutamazsın hele ki yaşanmışlık söz konusu ise bunun bilimsel tarafı en az 8 aydır tam anlamıyla unutma. fakat bu sadece görüşümdü yinede emek verdiğin bu benceye bir teşekkür'ü borc bilirim.☺️
 • Baran_Günay
  Birini unutmak için yeni bir sevgili yapmak ne kadar doğru?
 • Servetansinn1
  Walla ben hayatıma bakar anı yaşarım bu şekilde çok güzel insanlar tanıdım ve şu an aşık olduğum kadını buldum 🌹❤️
 • hayatadayir
 • AnkaralıBirKız2
  Gözlerimi kapatıp 3 kere defol diyorum çıkıyo aklımdan
 • serHAN4554
  İşin içinde aşk varsa hiçbirşey unutulmaz hocam nett.
 • Hiç kimse vazgeçilmez değildir. Bunu özümsemek lazım.
 • etliekmekKafalıı
  Birisini unutmak için başka birini kullanmak gibi anlaşılıyor
 • nuronlinecom
  İnsan sevgilisini unuturken karanlıktan mı korkuyormuş var anasını 🤔🤣
 • Şu uzaylı da çok tatlı ama 😊 ayrılmadan unutmaya ihtiyaçın olmaz😅
 • RubbieRolePlay
  İyi anılar gibi kötü anıları da unutmak istemiyorum. Zaman duyarsızlaştırıyor zaten.
 • Metamortan
  Yine de ne yapılsa unutulmuyor be. Bi Şarkı da bi sokak arasında, bir resimde geliyor aklına kafanı duvara da vursan çıkmıyor reis aklından: ((
 • sm123
  Yok abi hiçbişey çözüm değil, yüzyılda geçse unutulmaz. Ha rafa kaldırılır mı tartışılır ama unutmak yok hele ki canımızı yakmışsa ömür boyu acı çekmesi pişman olması ve bunu görmek için dua eder dururuz
 • tarlabaşıperisi
  Güzel yazmışsın , istediğin sürece unutulmayacak kimse yok. Her şey kafada bitiyor
 • _ASİLYA_
  Çivi çiviyi söker gibi bir çok cümleye içtenlikle katılıyorum
  Emeğine sağlık👏🏻
 • Deniz940
  Gerçekten sevgi merhamet aşk sevkat varsa ayrılık olmaz ki şimdiki ergenler aşkı çocuk oyuncagı haline getirdiler
 • ulaş3478
  Eski mazi bunlar unutulmaz tadı damağında kalan lezzetler vardır arasında hep hatırlarsın
 • Dkflgjdsk
  Beyhan Budak kokusu alıyorum :d
 • ireemşeen
  Güzel teşekürler
 • SIRIUS__
  Güzel bence deneyecem
 • zemores
  Yararlı bir yazı olmuş tessekkurler
 • Tosurdak
  Platoniğimi nası unuturum ey faniii
 • AdilOlmayanYıldırım
  son seçenek en başta yapılmalı 🤣
 • 1geceninsabahi
  Şimdilik eski sevgilim yok inşallah ayrılmam
 • cenk06cenk
  Deneyelim
 • ihtiyacı olanlar için yararlı
 • lolastar
  Engel
 • LaStCaCa
  Eline sağlık çok güzel olmuş
 • birminiktavsan
  Neyse ki unuttuum
 • İnsan beyni unutmaz alışır
 • KasiyerBüşüü_
  Aman hepsi unutuluyor. Kabullenin yeter.
 • splıtt_1
  yoluma bakarak
 • dLevi
  Olmadığı için unutmama gerek yok.
 • seymadakim
  Bi YouTube videosunda izlemiştim bunu 😄
  • Hangisinde izlediğini söyle bari de tam boz. İnce İşler. 🙄

  • seymadakim

   Yok yok tamam sustum 😂🤐🤭

  • Sıkıntı yok. Maksat eğlenmek. İnsanlar Youtube izlemeye bile üşeniyor. Okuyunca daha bir mutlular.

 • Hüseyin_33
  Unutulacak bir eski sevgilim olmadı
 • Arazzaras
  Ya ne eskisi hangi eski
 • kastamonulusüpermen
  en iyisi hiç düşünmemek
 • azratheyargimachine
  Sonuç: Unutamadık.
 • mamiderler00
  Yeni sevgili bularak 😂
 • CENK_XXL
  vuran kendini dağlara taşlara
 • hayalperestgözler
  kendi kendini unutturdu
 • Enigma077
  Eski sevgılı unutmak zor be gercekten
 • neeclaa
  Sevgili yokki unutalım 😃
 • Yalniz__cicek
  Vazgecerek unutuluyor
 • haydaaahayat
  Meselaa stalklamayarak degil mi
 • Merttt3434
  Olmayinca olmuyor yalniz...
 • orge49
  Güzel çalışma olmuş emeğine sağlık 👍
 • Gizlikullanixiic
  Unuttum ok
 • Gizli Üye
  Güzel olmuş
 • Gizli Üye
  Sevgili edinin değmezler beklemeye
 • Gizli Üye
  Baştan sevgili edinmeyin mütüş çözüm
 • Daha Fazla (2)
YÜKLENİYOR...