İlişkini Değerlendirebileceğin İpuçları

ToxiCs s

Hepinize merhaba KScan'lar. Şimdi bir baktınız ki bu #ToxiCs yine bir bence paylaşmış, artık yeter.. Bakın bu bence çok amaçlı ve tam size göre. Peki konusu ne? Karşındaki insan senin için doğru bir insan mı? Gerçekten seviliyor musun? Sen gerçekten seviyor musun? Şimdi bunların hepsi, sonu gelmeyen sorular. :) Ben size bugün ücret almadan, bu başlıklar hakkında detaylar vereceğim. Peki siz ne yapacaksınız? Bir beğeni ve yorum atıyorsunuz. Biraz rüşvet gibi duruyor ama aramızda hallederiz ;) Neyse çok uzattım geçiyorum konulara...

İlişkiyi Sırtlamak

İlişkini Değerlendirebileceğin İpuçları

Doğru insanla beraber olup olmadığını görmek için ilk sorman gereken soru şu: Bu ilişki ben sırtladığım için mi yürüyor? Her şeyi ben yapıp, yürüttüğüm için mi yürüyor? Ben geri çekilsem, bu ilişki yine yürür mü? Yani ilişki senin çabanla yürüyorsa, senin iteklemenle yürüyorsa, senin fedakarlığınla yürüyorsa, senin boyun eğişinle yürüyorsa eğer sen sağlıklı veya doğru bir ilişkide değilsin. Çünkü sen bu ilişkiyi tek başına yaşıyorsun. Karşıdaki bu teknede herhangi bir şekilde kürek çeken taraf değil. Sağlıklı bir ilişki tekneye benzer ve partnerin, o diğer küreği çeken taraftır. Şunu unutma ki; Tek kürekle giden bir tekne zaten kendi ekseninde döner durur.

1. Kural: Eğer karşıdaki hiç bir sorumluluk almıyorsa ve her şey senin sırtına biniyorsa, burada bu ilişkiyi sorgulaman gerekiyor.

İlişkiyi Hissetmek

İlişkini Değerlendirebileceğin İpuçları

Sağlıklı ve mutlu bir ilişki, dışarıdan nasıl göründüğü ile ölçülmez. Senin ilişkini nasıl hissettiğinle ölçülür. Sen bir ilişkide kendi karakterini yaşayabiliyorsan, kendin olabiliyorsan, yeri geldiğinde hayır diyebiliyorsan, yeri geldiğinde evetlerini çok cesurca söyleyebiliyorsan, çok doğru bir ilişkidesin. Fakat; Sen kendini ifade edemiyorsan, kendi gerçek karakterini yaşayamıyorsan, istek ve arzularını söyleyemiyorsan, kısaca sen olarak değil de sahte bir sen olarak yaşamak ve o ilişkide var olmak zorundaysan, sen yanlış bir ilişkidesin. Ben, ben olmadıktan sonra biz olmanın hiç bir anlamı yok. Özgürce duygu ve öfkeni yansıtamıyorsan, kırgınlık ve kızgınlığını söyleyemiyorsan, doğru bir ilişkide değilsin.

Lütuf

İlişkini Değerlendirebileceğin İpuçları

Eğer yanlış biriyle birlikteysen, en çok yaşayacağın durum şu. Sana saygı göstermeyi, sana ilgi göstermeyi, sana değer vermeyi öyle bir lütuf gibi sunar ki ve bunları ara ara gördüğün için kendini çok değerli, sevilmiş gibi hissedersin. Fakat kafan karışmasın. Bir insanın sana sadık olması, ilgi göstermesi ve saygı duyması bir lütuf değildir. Bunlar zaten sana karşı olan sorumluluğudur ve sen bunları hak eden birisin. Kimse en doğal ihtiyaçlarını sana bir lütuf veya ikram olarak sunamaz. Bazı insanlar bunları gıdım gıdım verirler, sanki altın tartıda tartarak verirler. Sana o kadar büyük bir şey yapmış gibi davranır ki sen çok sevildiğini hissedersin. Sakın, bu tuzağa düşme. Sevgiyi de, saygıyı da, sana değer vermeyi de, karşıdaki bir görev olarak kabul etmek zorunda. Sana değer vermiyor veya toplu iğne ucu kadar değer verip, seni manipüle ederek buna inandırmaya çalışabilir. Sakın bu tuzağa düşme ve o an doğru ilişkide olmadığını net bir şekilde anlayabilirsin.

Cin Olmadan Adam Çarpmaya Çalışan Yıkık Beyin

İlişkini Değerlendirebileceğin İpuçları

Sanırım bu başlık pek çok insanı rahatsız edecek. Peki kim bu şahsiyetler...? Pek çok insan gördüm ki, olan ile değil de olması gereken ile evleniyor. Yani sen onun düşüne göre değilsin de, dişine göresin. Peki ne demek bu? Zamanla onu değiştirebilirim, istediğim kıvama getiririm, istediğim gibi giydiririm, arkadaş ortamını değiştiririm, ailesinden alıp kendi istediğim aile sistemine dönüştürebilirim gibi düşünsel, kültürel ve siyasi noktada insanları değiştirmeye çalışır. Sen bir süre sonra ilişkin ile kişiliğin arasında sıkışıp kalıyorsun. İleride bir gün bir insan seni ilişkin ve kişiliğin arasında sıkıştırırsa, gözün kapalı hangisini seçeceksin biliyor musun? O insandan vazgeçmeyi seçeceksin. Eğer bir gün bir insan sana ya ilişkimiz ya kişiliğin diye tercih yaparsa, bil ki yanlış insanla berabersin. Benim kişiliğimi test edecek şahsiyetin canı cehenneme! Bu ne demek biliyor musunuz a dostlar? Ya benim istediğim gibi olursun, ya da seni sevmem. :) Bak kapı şurada bro... Zaten o beni sevmiyor, o benim onun istediği gibi biri olmamı seviyor demektir.

Bir gün kişiliğin ve ilişkin arasında seçim yapmak zorunda kalırsan, kişiliğini seçmeyi unutma!

Mutlu Olmak İle İlgili Yetersizliğimiz ( Bu başlık sizi çok güldürecek )

İlişkini Değerlendirebileceğin İpuçları

Bazı ilişkilerin asla geleceği yoktur. Fakat yalnızlığa tahammül edemeyişimiz, bizim başka bir şekilde kendimizi mutlu etmekle ilgili yetersizliğimizden dolayı, inanmadığımız halde o insanla ilişkiyi devam ettiririz. Hatta işi biraz ciddiye aldığımız bir kilit soru var: Sonumuz ne olacak? Şimdi bu soruyu sorduğunda şöyle cevap alırsın: Çok iyi birisin ama evlenmeyi düşünmüyorum. Çok iyi birisin ve daha iyilerine layıksın ama ben evlenecek kadın/adam değilim. Çok iyi birisin, seni kırmak istemiyorum. Çok iyi birisin, seni üzmek istemiyorum... Ya kardeşim çok iyi olduğu için, terk edilmek veya reddedilmek diye bir şey var mı? O kadar iyisin ki seni terk ederek ödüllendiriyorum aşkım. :D Benimle berabersin, benimle duygusallık yaşıyorsun, cinsellik yaşıyorsun, sosyal paylaşımların var ve her şeyi yaşıyoruz. Evlilik ile ilgili atılacak her adımı bende görüyorsun ama iş ciddiyete gelince yoksun. Bu insan senin için yanlış insandır. Seni geleceğinde görmüyorsa biri, geleceğine gömmek zorundasın.

Seni hayatında isteyen bir insan çabalamak ister. Bir çaba görmüyorsanız eğer, her şey sadece bahanedir.

İnsan karar almakta zorlanabilir ama çaba göstermelidir ve senin bunu görebilmen gerekir. Bir ilişkide sürekli güvensizlik yaşıyorsan, yanlış bir ilişkidesin. İnsanın güven duygusu, sevme ve sevilme duygusundan daha güçlüdür. Güvenmediğimizi sevemeyiz. Güvende hissetmediğimiz bir ortamda asla mutlu olamayız. Güvende hissetmediğimiz hiç bir insana karşı net bir sevgi gösteremeyiz. Fakat şunu unutma: Sen ne kadar güvenilirsin? ( Abi ben perfect ya ) Yanlış kişiler sonucu bir ilişkiye küsmek, kendine yaptığın bir haksızlıktır. Bazı insanlar o kadar iyi bir vitrine sahiptir ki, ilişkiyi yürütecek yetenekleri yoktur.

Bir bence'min daha sonuna geldim arkadaşlar, vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim. :)

İlişkini Değerlendirebileceğin İpuçları
25
6
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşü

 • Alphonse55
  Gelecek görmediğim için ilişkiye başlamamak en mantıklısı benim açımdan o yüzden değere bindirmenin de mantığı olmayacaktır. Yıkık ben sana teşekkürlerimi sunar eline sağlık dilerim :D
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

 • HürreemSultaaN
  İlişkisini analiz etmek isteyenlerin, kafasındaki soru işaretlerine cevap arayanların okuması gereken bir bence olmuş. Emeğine sağlık 🌺
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

245
 • Elyise_
  Beğendim! çok güzel bir yazı oldu 🥰 eline sağlık bro😂
 • Eline sağlık çok güzel olmuş
  • ToxiCs

   Teşekkür ederim 😊

 • yine harika yazmışsın eline sağlık
 • Yanlış kişi yüzünden ilişkiye küstüğüm yok sadece güvenemiyorum. Yani ben sevdiğim güvendiğim adamdan bile bunu zedeleyecek hareketler görmüş isem ve zor seven aşık olan açılan bir insan isem, bunun devamını beklemek mantıksız bence. İyice güven duygusunu kaybediyorsun galiba bunu yaşamayan bilmez ya.
  Daha konuşurdum da neyse bu kadar yeter.
  Ellerine sağlık gerçekten güzel olmuş beğendim.
  • ToxiCs

   Teşekkür ederim. ☺️

 • cicimod
  'Seni hayatında isteyen bir insan çabalamak ister. Bir çaba görmüyorsanız eğer, her şey sadece bahanedir.' En kötüsü şu ki, zamanla zaten bunları anlıyoruz yani yanlış ilişki yanlış insan olduğunu ama bağlılık ve oluşan umutlar bırakmıyor. Harika bence olmuş teşekkürler!
 • Merve281907
  Ya kardeşim çok iyi olduğu için, terk edilmek veya reddedilmek diye bir şey var mı? O kadar iyisin ki seni terk ederek ödüllendiriyorum aşkım. 😅😅 güldüm buna çocuk kandiriyorlar sanki ellerine sağlık güzel. olmus
  • ToxiCs

   Teşekkür ederim. :D

 • KırgınBadboy
  Ama hiçbir zaman bir ilişkiyi tek başına ayakta tutamazsın Bunu zaten zamanla da görürsün ve anlarsın bir ilişkiye sadece tek başına yönetemezsin bunu Zamanla anlarsın zaten yap Diğer taraf vazgeçer Ya da sen vazgeçersin ve sadece fedakarlığı Sen yapmazsın yapamazsın Yani kısacası bir ilişkiyi beraber 2 kişi ortak kararlar doğrultusunda yönetir yoksa cacık tutmaz
 • TheLastQueen1
  İlk maddeye o kadar odaklandım ve doğru buldum ki gerisine kendimi çok veremedim bile. Ellerine sağlık güzel bir yazı olmuş.💫
 • Vaveyla5_
  Keyifle okudum yine nokta atışların çok güzel emeğine sağlık..
 • Suffle___
  Aydınlandım
  Lütuf kısmı en beğendiğim oldu
  Ellerine sağlık👌
 • Herhangibiriişte
  Güzel konu ama tatmin etmedi beni içerik. Daha zengin bir anlatım olabilir miydi diye düşündürdü.
  • ToxiCs

   Lütfen daha zengin bir anlatım ile paylaşarak, beni aydınlatın.

   Teşekkür ederim.

 • Mervişşkoo
  Harika bir bence olmus. Gitgide iliskilerden sogumaya devam edicegim😅
 • Eline sağlık ders niteliğinde olmuş ilişkisinde acabalar yaşayan kişiler için
 • BeyefendiÇağtay
  Çok güzel bir konuya değinmişsin abi. Mükemmel olmuş 👌 Ellerine sağlık 😊
 • Demek ki bazen hatayı kendimizde aramak gerekiyormuş.
  Güzel bir bence olmuş. Teşekkürler.
 • Yıkık beyin👏🏻😂😂 Ellerine sağlık yine çok iyi bir bence Grall👑👌🏻
 • Aşk fenomenine yakışır harika bence olmuş, tekrar okuyacağım bunu 💫 👌
 • __DeliHatun__
  Yine güzel bence yazmışsın ellerine emeğine sağlık valla benim değerlendirebilceğim bir ilişkim yok henüz..
 • Aklımda bulunsun bunlarda :)
  Güzel bir bence olmuş ellerine sağlık 🦋
 • kyungseaa007
  Ay cok guzel bir paylasim olmus. Okurken dakikalarca tebessum ettim 🤭🤭🤭
  Umarim karşımiza iyi ve deger bilen insanlar çıkar.
 • Baran_Günay
  Şu son iki cümlen var ya, özellikle de onların altını çiziyorum.
 • Zlatan_red
  Güzel bir kalem güzel bir kalp çalışması
 • Cennetenbirçiçek
  Yine döktürmüşsün eline emeğine sağlık 💙
 • Ellerinize emeğinize sağlık... 😌
 • tarlabaşıperisi
  Çook doğru , ellerine sağlık🥳
 • SmellSmoke
  Eline, emeğine sağlık. Keyifli geceler.
 • SuряемеGOD
  Muazzam bir bence olmuş.
 • Zehirlisarmaşıkk
  İlerde lazım olur kaydedelim bir kenara..
 • Gizli Üye
  Birçok noktasina katıldığım güzel bir Bence olmuş.
YÜKLENİYOR...