İlişkinin Giriş Bölümünde Dikkat Etmeniz Gereken Püf Noktalar

IAmarPresterAen

İlişkinin giriş bölümü gözden başlar. Göze düşün ilk etkilenme cemresi kişileri birbirine büyüteçle yakınlaştırır. Bu yakınlaşma hoşlantı ile başlangıç noktasından adım adım ilerler. Hoşlantı, iki kişi arasında geçen duygusal bir versiyondur. Versiyonun ilk halleri çok minnoş ve tatlıdır ama daha sonrası gelmeyebilir. Kitap yazarları her zaman ana düşünceyi ilk satırlarda verir. Vermelerinin nedeni okuyucuyu hikayeye odaklamak ve ana düşünceye ısınmalarını sağlamaktır. Aslında ilişkinin ilk giriş bölümü tamamen bir filmin fragmanı gibidir ya da spor yapmadan önce yapılan ısınma hareketleridir. Şimdi bunca örneğin sonunun mutlu bitmesi için yapılması gereken eylemler, düşünceler ve hareketlere geçelim. Hareket berekettir, bereket ise insanı mutlu eder. Dikkat dikkat! Şimdi başlıyoruz…

İlişkinin Giriş Bölümünde Dikkat Etmeniz Gereken Püf Noktalar

Buluşmaları sürekli olarak siz planlıyorsanız

İlişkinin Giriş Bölümünde Dikkat Etmeniz Gereken Püf Noktalar

Flört süreci mühimdir. Flört sürecini iyi yönetemeyen kişi, karşı cinsin yüreğinde iktidar olma keyfini çıkaramadan hayır oyu ile uğurlanır. İlk görüş oldu, bir etkilenme, kıllarda bir hareketlenme, tüylerin ürpertisi, kaşların uçak gibi kalkışı gerçekleşti ve sonrası için ilk sinyal ışıkları yanarak sana döndüm ve seninle yürümek istiyorum, sana yürümek istiyorum mesajı cingöz halde verildi. Sonrası mı? Konuştunuz, o oldu, bu öldü, diğeri canlandı, zaman geçti, akrep yelkovanla sevişti ama o da ne sen halen hoşlandığın insanla bütün buluşma seansları için ajanda tutuyorsun. Karşı cinsten sana aktif volkanik lav fışkırmıyor. Sönmüş mü sana yoksa sen mi flört evresinde ateşli hatunu söndürdün he? Hayır, hayır, hayır buluşmaları, randevuları, bütün ayarlamaları sadece sen yapıyorsan, bütün mesajları ilk sen atıyorsan o ilişki başlasa bile sonunda köle olacaksın demektir. Bütün yük senin omuzlarında ve sırtında olursa kamburun çıkar. Notre Dame'ın Kamburu zaten mevcut senin olmana gerek yok. Dengesi olmayan flört evresinin terazisi kırılır. Aman dikkat!

Aylar geçmesine rağmen ilişkinin adını koymak istemiyorsa

İlişkinin Giriş Bölümünde Dikkat Etmeniz Gereken Püf Noktalar

Her insanın bir rengi vardır. Düşüncelerinin rengi, saçlarının rengi, kalbinin rengi, karakterinin rengi, duygularının rengi… Rengarenk ve gökkuşağı tadında insanlarız biz. Bir konu hakkında da duygu ve düşüncelerimizi kendi rengimizle belli ederiz. İşte bu noktada trafik ışıkları devreye girer. Trafik ışıklarının rengi ilişkinin başlangıcının özetidir. Kırmızı dur, sarı bekle, yeşil geç… Peki bunları biliyoruz ve partnerimizin artık başlangıç konuşmasını yaptıktan sonra tanışma kürsüsüne çıkıp çok az konuşması ve rengini belli etmemesi, ilişkinin adını koymamak için isim, eşya oyunu bile oynamayı reddetmesi demek o ilişkinin devamının tehlikeli olduğu ve karşınızdaki insanın halen zaman istediğinin ya da sizi sadece bir arkadaş (friendzone) olarak gördüğünün resmiyetidir. İlişkiniz için tehlikeli çanları çalıyordur ve dikkat edin Khaleesi kılıklı partneriniz sizi ejderhasıyla yakmasın…

İki başlı yılan olup sır saklama yapıyorsa

İlişkinin Giriş Bölümünde Dikkat Etmeniz Gereken Püf Noktalar

Özü sözü bir olan insan, mert insan, ağzına gelen doğruları çatır çatır söyleyen insan, kobra değil dobra olan insan güzel insandır. Sevin böyle insanları ama o da ne? Daha ilişkinin başlarında sorularınıza kaçamak cevaplar veren, saklama kabında gizli içerikler saklayan, elindeki küpe ve kulağındaki küpeye bütün sırlarını gizleyen, bu da kulağına küpe olsun sırlar dünyasına hoş geldin diyen karşı cinsten ilişki babında bir şey beklemeyin. Sizi üzer. Çok üzer. Hep üzer. O ilişkiye başlamayın yoksa sonunuz olur. Sır saklama belli bir noktada ilişkilerin zehri olur ve yılan gibi sokar. Sonra aşk zehrini alır ardından ölürsünüz. Tehlikeli sularda yüzmeyi sevenler su yılanlarına dikkat edin!

Çevresindeki insanlar sizden hoşlanmıyorsa

İlişkinin Giriş Bölümünde Dikkat Etmeniz Gereken Püf Noktalar

Muhtemelen bazılarınızın başına gelmiştir. Hoşlandığınız insana tam yürüyeceksiniz ama o da ne kankisi devreye girer ve “kanki bu çocuk sana yakışmaz sen daha yakışıklılarına layıksın, kanka bu kız ne ya bıyıklarından ter akıyor sen daha güzellerine layıksın” gibi cümleler eşliğinde yaşanacak bir ilişkinin önüne heyelan seti oluşturmuş olurlar ve ardından akan gözyaşları ile heyelan set gölü oluşur. Ardından bu evreleri geçmiş partnerler gelir o gölde olta atıp balık tutar ve sizde bön bön bakarsınız. İşte bu noktada ağlamamak, hüzünlü olmamak, hayıflanıp pişmaniye yememek için bu evreyi geçmek için kanki ejderhasını yenmeniz gerekiyor ya da kankisinin başını kendi kankiniz ile bağlamanız gerekiyor. Kimi zaman mecburen birden fazla kişi tarafından hoşlanılmak gerekir. Bu püf noktayı atlarsanız, kucağınıza atlayıp seni seviyorum aşkım naraları atan bir flörtünüz olmaz…

Daha fazla madde yazmamak adına kısaca diğer maddeleri başlık halinde yazacağım ve sizin yorumunuza bırakacağım. İki tarafında inatçı olması ve uzlaşma noktasında uzmanlaşmaması, sürekli imalarda bulunması, maddi ve manevi açıdan sürekli olarak kendini ön plana atması ve balkon konuşması yapması, ilişki arasında güç arzusu yani ipleri hemen elime alayım mevzusu flört evresine geçişi, geçtikten sonra ilerlemesini engelleyen en önemli hususlardır.

Flört ne abi ya yapıştırın geçin. Gidin sevdiğiniz insana sevginizi ilan edin. Bugünün yarını olmayabilir. Seviyorum seni senden çok zalimin kızı, sultanın prensesi, şehrin en yakışıklısı deyin. Sal duygularını yaşa ve yaşat.

Okuduğunuz için teşekkürler canlar. Tatlı geceler. Hain gecelere inat mutlu gecelerde fink atın.

İlişkinin Giriş Bölümünde Dikkat Etmeniz Gereken Püf Noktalar
14
22
Görüşünü yaz
14Kız Görüşü
22Erkek Görüşü

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • ѵαℓεɳƭเɳσ
  Bana bu tür işler yaramadı hocam. Yarışmacı arkadaşlara başarılar. 😃
  Emeğine sağlık ve yüreğine sağlık...
  Bana mutfaktaki fritöz yetiyor. 😂😂😂
  Sevdim 1 Kişi
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

 • tuba-sueda
  Ellerine emeğine yüreğine sağlık brocum🙂
  Sevdim 1 Kişi
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1321
 • Saddov
  Oo sinsilikleri ortaya dökmüşün. Eline sağlık. Ama bazen insan gerçeklere değil de inanmak istediklerine inanıyor.
  Sevdim 1 Kişi
 • SmellSmoke
  Eline, emeğine sağlık.. Keyifli geceler..
  Sevdim 2 Kişi
 • Curiosus
  Ben tam aksine flört sürecinde kendinizi olduğunuzdan farklı göstermeye çalışarak birtakım taktikler peşinde koşmayı çok yanlış buluyorum. Şöyle yapıyorsa böyle yapın gibi. Bence herkes içinden nasıl geliyorsa öyle davranmalı ki bu bir ilişkiye dönüşürse, ilişkinin ilerleyen zamanlarında sen değiştin damgası yemesin. Sonra yine kaybeden siz olursunuz.
  Yardımcı 1 Kişi
 • spacescom
  saygılı, sevgili ve dürüst olmak bence yeterli bundan da kusur çıkıyor ve ayrılık oluyorsa o kaybeder
  Sevdim 1 Kişi
 • Hayatİstanbul77
  Emeğine sağlık bilgilendirici ve eğlenceli olmuş...
  Sevdim 2 Kişi
 • papatya__6
  Merhaba…


  Güzel bir bence olmuş elinize emeğinize sağlık 🌸
  Sevdim 1 Kişi
 • Ms26Ms
  Başlangıçta söylenen o mükemmel övgülerle ayağınızı yerden kesmeyin yeter çünkü palavra 🤣
  Sevdim 1 Kişi
  • Palavra palavra palavra şarkısı aklıma geldi 🤣🤣

  • Ms26Ms

   Emeğine sağlık bu arada😀

  • Teşekürler çok emek verdim gece gündüz uğraştım dermişim🤣

 • fangoria
  ilişki işi sıktı artık bence
  ilişki kalmadı flörte döndü ilişkiler
  Sevdim 1 Kişi
 • raregirl01
  Peki ilk başta aşırı ilgi gösterip sonradan bu ilgiyi geri çekmemelerini nasıl sağlayabiliriz
  Sevdim 1 Kişi
  • Erkekler garanti altına aldıklarını hissettikleri an ilgi azalması olur. Birinci ayda hissettiklerini ve yaptıklarını birinci yılda yapmamaya başlıyor. Yani ilk başta çiçek alırken sonrasında hiçbir şey almamay ya da daha seyrek almaya başlıyor. Burada tam garanti olduğunu hissettirmemekte fayda var. Kaybetme korkusunu ya da dürtüsünü karşı tarafa yasatmalısın. Lakin bu da bir yerden sonra işe yaramayabilir. Zaman bizden çok şey alır. İlgi de bunlardan biri ama gerçekten seven bir insana denk gelirsen ilgi çok azalmaz. Seni yürekten seviyordur ve ilgisini hep taze sıcak tutar. Bir başka yol ise dişiliğin vermiş olduğu cezbedicliği kullanmaktır. Sırasıyla hepsini denersin ve sonuç alabilirsin 😊

  • raregirl01

   Teşekkürler ama öyle yapsam da 2 ay sürüyor en fazla neden böyle yapıyorlar anlamıyorum

  • O zaman tanıştığın erkekler vukuatlı ya da sorunlu veya çok çabuk ilişki tüketen tipler. Özellikle çok genç yaşta iseler iliskiyi kavramaları çok zor ve etkisini de bizzat yaşamışsın.

  • Hepsini Göster
 • Eziremsem
  Harika paylaşım olmuş elinize sağlık... Eline, emeğine sağlık
  Sevdim 1 Kişi
 • Leading_Leader
  Girişi sonuca bağlamadan gelişmeden devam edilmeli...
  Sevdim 1 Kişi
 • haymatlos_
  İlişkilerin başlangıcı genellikle bol yalanla doludur
  Sevdim 1 Kişi
 • persordinary
  Şu an okudum tam bitmedi hatırlat yarın okuyacağım
  Sevdim 2 Kişi
  • Bir daha mani gibi kısa yazacam okuması kolay olsuntamam hatirlatacam 🤣🤣

  • 😂

  • Millette anlamadı gece gece galiba iliskiye giriş derken başka anladılar zannımca gelen giden yok utandı garipler🤣🤣🤣

  • Hepsini Göster
 • sessizz33
  Püf noktalar için teşekkürler 👍😊
  Sevdim 1 Kişi
 • Bizden_Söylemesi
  güzel bir paylaşım olmuş teşekkür ederim
  Sevdim 1 Kişi
 • SwordOfDemocles
  Güzel noktalara değinmişsin. Eline sağlık.
  Sevdim 1 Kişi
 • KsKҽdisi
  Güzel bir bence olmuş eline sağlık.
  Sevdim 1 Kişi
 • Peugeot90
  Çok güzel olmuş
  Sevdim 1 Kişi
 • bengünaz16
  Güzel paylaşım olmuş
  Sevdim 1 Kişi
 • efekentli91
  Güzel olmuş.
  Sevdim 1 Kişi
 • Daha Fazla (14)
YÜKLENİYOR...