Ruh Eşi Nedir, Ne Değildir?

Müthişanne

Merhabalar ⭐

Bugün geçirdiğim küçük bir ameliyattan sonra karşımdaki duvarla baş başa kaldım. Ve birden Arşimet gibi ayağa fırlayıp elime telefonumu aldım. Şimdi de sizlerleyim.. 😂 Gelin şu "ruh eşi" meselesine bir açıklık getirelim.

Hep bir arayış içinde olmak

Aramam sormam bir dahaaaa😂
Aramam sormam bir dahaaaa😂

"Yıllardır ruh eşimi arıyorum" tabirini artık sevmekten yorulmuş ve belirli bir yaşa gelmiş insanlardan çok sık duyuyorum. Ruh eşini arayan hemen bulacağını sanıyor bide. Yorumsuz bırakıyorum, diğer maddeye geçelim.

Ruh eşi nedir, ne değildir?

Ruh Eşi Nedir, Ne Değildir?

Ruh eşi/ikizi kelimelerine şöyle kısa bir açıklık getireyim: Dünyada var olmayan, hayal ürünü insan türüne denir. Kızacaksınız ama çok ciddiyim yok böyle bir şey. Psikoloji kitaplarında veya orada burada şurada gözünüze çarpmadı mı hiç? "Hepimiz eşsiz yaratıldık. Herkesin ruhu eşsiz ve özeldir, bir benzeri yoktur" yazısı. Ya da buna benzer bir yazıya denk gelmediniz mi hiç? Denk gelmediyseniz sizi önce şu yazımla baş başa bırakayım: Ruh eşi manifestosu

Bak, gör, özgürce sev

Ruh Eşi Nedir, Ne Değildir?

Tekrar ediyorum bir ruh eşiniz yok. Ruh ikiziniz de. Hepimiz birbirimizden o kadar farklıyız ki. Hepimizin ruhu o kadar değişik ve özel ki. Ancak şöyle bir durum olabilir: Bir insanı seversiniz; onda kendinize dair bir şeyler bulup. Mesela aynı müzik türünden hoşlanmak, aynı yemeği sevmek vs... Fakat bunlar var diye o insan sizin ruh eşiniz/ikiziniz olamaz. İnatla "olabilir!" derseniz hayal kırıklıkları ile baş başa kalırsınız en sonunda. Şimdi gidin, sevdiğiniz insanı görün ve özgürce sevin. "O benim ruh ikizim, o benim her şeyim, (her şeyiniz olan bir şey aslında hiçbir şeyinizdir bunu da unutmayın) o benim hayatımın anlamı, (ne alaka onu sevmeden önce hayatımın anlamı kahve içmek, şiir yazmak dediğiniz olmuştur, kandırmayın). Özgürce sevin. (Bununla ilgili de bir bence yazacağım😂)

Başka bir Bencede görüşmek dileğiyle. Sağlıcakla kalın.

Ruh Eşi Nedir, Ne Değildir?
15
5
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşleri

 • JohnC
  Bence ruh eşi: düşüncede, duygularda, hissedebilmede onun gibi hayata bakabilme durumudur. Ruh eşi yalnızca bir tane olur. Ya onu bulursun ve evlenip mutlu olursun. Ya da bulursun, tanırsın ama evlenemezsin bir şekilde ve ölünceye kadar aklından çıkaramazsın.
  Ya da hiç tanıyamadan ot gelip saman gidersin.
  İnsanlar ruh eşini bulma durumuna göre mesleklerini seçer ve o alanda ilerler. Mesela edebiyat ve sanat alanındakiler ruh eşi ile evlenemeyenlerdir. Ruhsal bozukluğu olanlar ise ruh eşini bulamayan ve yalnızlığın ruhlarındaki ızdırabı yaşayanlardır.
  Öğretmen, polis, doktor, mühendisler ise ruh eşini bulup da bir meslekte sebat edenlerdir.
  Dünya arayanların arayışları ile güzelleşir. Adem ile Havva nın birbirine hasretleri ve arayışlarıdır Dünyayı güzelleştiren.
  Ruh eşini arayan sanatçıların arayışlarıdır o kadar eşsiz güzellikteki heykel, resim ve benzeri sanat eserlerini ortaya çıkaran.
  Bazen ruh eşi tehlikeli ve tabu da olabilir.
  Kaunos ve Byblos aşkı gibi.
  Ama arayış hep güzellik katar dünyaya
  Ruh eşi insanların güzel taraflarıdır. Hep aranan hep hasret çekilen.
  Görüş hala geçerli mi?
 • Duygusalmavi
  Mantıklı bir teoriden başlıyalım sana daha fazlası ağır gelecek çünkü karındaki kişinin yanında olması senin ve onu arandaki hiç bir sorunun olmaması ruh ikizin olduğunu göstermez tam aksine düşüncedir bu asıl ruh ikizi karşındakinin sana söylemek istediği sayı daha önceden anlayabilme erdemligidir gerçi toplum içinde faklı algılanmış bir tanıdır inan daha bilimsel acıdan anlatırdım fakat bunu anlamak çok zor olurdu
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

 • KarmenNl
  Geçen birinin insta biosunda denk geldim. 👉 Ruh eşi sıradan bana suç ortağı lazım diye. Bu söze katılıyorum. Ruh eşi diye bir şey yok. Hatta iddia ediyorum insanın karşısına rüyasında ak sakallı dede bürünse belirse insan yine de anlamaz. Uydurmaca.
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

413
 • Merhaba,
  Çok güzel bir paylaşım olmuş Dilara. Emeğine sağlık. Daha vaktim var aramıyorum. Vakti gelince hayırlısı. Görüşmek üzere hoşça kal...
 • IVPanaphone
  Çok güzel yazmışsın, sonuna kadar katılıyorum. Eline sağlık. 🌸👍
 • Soulempat_
  ruh eşi için kafanın ve bedeninde uyumlu olması gerekir. biri eksikse olmaz o iş. olursada ölüm uyumu ayırana kadar :)
 • Cnsikintisi
  Geçmiş olsun bu kadar mı bagimlisin😊 bence insanın mutluluğunu hüznünü duygularını paylaşacağın ve seni anlayan birisi
 • Teesir
  Geçmiş olsun, başarılı bir yazı...

  Ruh eşim resmen bir ruh, kesin... net!
 • ISpectra07
  Ben tipsizim o yüzden ben sevsem de sevilmeyeceğimin farkındayım. O yüzden uğraşmıyorum çok fazla.
 • umutsuzlugumsun
  bnce ruh eşi ikizini bulmakdır kısaca kendiniş benzeyen birisi buldugunda ruh eşimi buldum deriz demi
 • narinbirbey
  Biriyle birlikteyken kimse arayış içinde olmasın da gerisi umrumda değil :D
 • oğuz-34
  seni her konuda anlıya bilen sana destek olan senin ruh eşin dir
 • FenasilKerim
  geçmiş olsun
 • Kimbukimberly
  Geçmiş olsun ve güzel yazmışsın eline sağlık.
 • _кαğαи
  Emeğine sağlık
 • Ruh eşi diye bir şey yok bence
 • Nur877
  Beğenmedim
 • MagRipOgLu
  Bulunca bırakılmaz
 • KaraAyna
  Ruh esimi yok
 • MihendisBeyy
  Senle aynı seks pozisyonunu seven kadındır
YÜKLENİYOR...