Ehliyetteki fotoğrafın bana benzemediği söylenip ceza yazıldı?

Gizli Üye
Merhaba arkadaşlar bugün işten evime arabayla dönerken yolda trafik çevirmesine denk geldim. Ehliyet istediler ve alkol kontrolü yapmak istediler. Kontrolü yapan polis ehliyetteki fotoğrafın bana benzemediğini söyledi ve dolandırıcılık mı yapmaya çalışıyorsunuz hanımefendi dedi. Ehliyeti 2 sene önce aldığımı ve o zamanlar saçımın daha uzun ve renginin farkı olduğunu şimdi ise yeni bir saç modeline sahip olduğumu söyledim. Hayır bu kişi size hiç benzemiyor size evrakta sahtecilik ve ehliyetsiz araç kullanmak ceza yazıyorum dedi ve beni apar topar araçtan indirdi. Arabayı bağlayıp otoparka çektiler beni de karakola götürdüler ifadem alındı ve evrakta sahtecilik şüphesiyle dava açılabileceğini söylediler. Binlerce lira para cezası ve hapis cezasıyla karşı karşıyayım bir polisin hatası yüzünden. Ehliyetteki fotoğrafın bana ait olduğunu nasıl kanıtlayabilirim arkadaşlar acil yardıma ihtiyacım var?
Ehliyetteki fotoğrafın bana benzemediği söylenip ceza yazıldı?