Tesla Resmen Türkiye Pazarına Giriyor 🚘

BiBilen

Elektrikli araç üretiminin öncülerinden olan Tesla resmen Türkiye’ye girme kararı aldı.
Tesla Motorları Satış ve Hizmetleri Limited Şirketi'nin CEO'su ise Kemal Geçer oldu.

Tesla 2022 yılı içinde bayiliklerini açarak Türkiye’de araç satmaya başlayacak.

Tesla Motorları Satış ve Hizmetleri Limited Şirketinin CEOsu ise Kemal Geçer
Tesla Motorları Satış ve Hizmetleri Limited Şirketi'nin CEO'su ise Kemal Geçer

Tesla 2022 içinde ülkemizdeki yapılanmasını hızla tamamlayarak, ürettiği 4 modeli de Türkiye’ye getirmeyi planlıyor. Kısa zamanda yapılacak lansman ile araçlar tanıtılacak ve fiyatları kamuoyu ile paylaşılacak.

Tesla ayrıca satış sonrası hizmetler, bakım ve yol yardımı gibi hizmetler de verecek. Tesla'nın şarj istasyonları ana yollar ya da alışveriş merkezleri gibi herkesin kolayca ulaşabileceği noktalara kurulacak.

Tesla Süperşarj İstasyonları

Tesla Süperşarj İstasyonları
Tesla Süperşarj İstasyonları

Tesla’nın internet sitesinde artık Tesla Süperşarj istasyonları için il isimleri de bulunuyor. İllerin yanında istasyonların bilgisi olarak sadece “coming soon” (yakında) ifadesi yer alıyor.

Sitede şimdilik süper şarj istasyonları için İstanbul başta olmak üzere, Ankara , Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Edirne, Hendek (Sakarya), İzmir ve Konya’nın isimleri verilmiş. Başta da söylediğim gibi, şarj istasyonlarının ana yollar ya da alışveriş merkezleri gibi herkesin kolayca ulaşabileceği noktalara kurulması bekleniyor.

Ülkemiz otomotiv sektörünün gelişimi ve rekabeti adına oldukça iyi olan bu haberi sizlerde paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum.

Tesla Resmen Türkiye Pazarına Giriyor 🚘

#Tesla

Tesla Resmen Türkiye Pazarına Giriyor 🚘
61 Görüş