Bir anne sırf doğurduğu için çocuklarını satabilir mi?

Ehlivukuf u

Fotoğraf ilk olarak 5 Ağustos 1948’de The Vidette-Messenger of Valparaiso, Indiana’da yayınlandı. Çocuklar merdivenlerde otururken poz vermiş ve hamile olan anneleri yüzünü fotoğrafçıdan gizlediği için biraz kafaları karışmış görünüyorlardı.

Altyazıda şunlar yazıyordu: “Chicago’daki bir evin bahçesinde bulunan büyük bir ‘Satılık’ tabelası sessizce, dairelerinden tahliyeyle karşı karşıya kalan Bay ve Bayan Ray Chalifoux’nun trajik hikayesini anlatıyor. Dönecek yeri olmayan işsiz kömür kamyonu şoförü ve karısı dört çocuğunu satmaya karar verir. Bayan Lucille Chalifoux, çocukları merakla bakarken yüzünü fotoğraf makinesinden kaçırıyor. En üst basamakta Lana, 6 ve Rae, 5. Altta Milton, 4 ve Sue Ellen, 2”.

Aile üyeleri, anneyi, hikayenin bir parçası olabilecek fotoğrafı ayarlamak için para almakla suçladı, ancak ne yazık ki, çocuklarını satma konusunda son derece ciddiydi. İki yıl içinde fotoğrafta yer alan tüm çocuklar ve o sırada annesinin karnında olan bebek farklı evlere satıldı.

RaeAnn Mills ve erkek kardeşi Milton, 27 Ağustos 1950’de Zoeteman ailesine satıldı. Adları Beverly ve Kenneth olarak değiştirildi ve biyolojik annelerinin durumu vahim olmasına rağmen, yeni evleri de onlar için bir kurtuluş olmadı.

Genellikle bir ahırda zincirlendiler ve uzun saatler boyunca tarlada çalışmak zorunda kaldılar. Milton, yeni baba figürü tarafından “köle” olarak adlandırıldığını hatırlıyor; bu, ne anlama geldiğini anlamadığı için o sırada kabul ettiği bir etiketti.

RaeAnn ve Milton, kendilerini istismar eden aile tarafından hiçbir zaman resmi olarak evlat edinilmemiş gibi görünse de fotoğrafın çekildiği sırada annesinin karnında olan erkek kardeşleri David, sadece birkaç km ötede yaşayan Harry ve Luella McDaniel tarafından yasal olarak evlat edinildi.

Evlat edinen ebeveynlerinin katı ama sevecen ve destekleyici olduğunu söyleyen David, kardeşlerini görmek için bisiklete bindiğini ve eve dönmeden önce onları zincirlerinden kurtardığını hatırlıyor.

RaeAnn, vahşi ve travmatik zamanlar yaşadıktan kısa bir süre sonra 17 yaşında evden ayrıldı. Genç bir ergenken kaçırıldı ve tecavüze uğradı, bu da hamilelikle sonuçlandı. Hamile kızların gittiği bir eve gönderildi ve döndüğünde bebeği evlat edindi.

Bir anne sırf doğurduğu için çocuklarını satabilir mi?
Bir anne sırf doğurduğu için çocuklarını satabilir mi?
10 Cevap