Kocam çocuk istiyor ama ben anneliği bilmediğim için istemiyorum?

Gizli Üye
Arkadaşlar merhaba ben 4 yıldır evliyim son zamanlarda eşim çocuk istemeye başladı ben dedim hazır değilim felan ama dinlemiyor tartışıyoruz küsüyor geçen geçe yine dedi yapalım artık dedim istemiyorum ya zorlama hazır değilim bağırdı çağırdı bu tek senin verebileceğin bir karar değil 50 yaşımıza gelince yaparız o zaman dedi. Çocuk istemememin nedeni ise 3 yaşımda annemle babam boşandı ben dedemle yaşadım ne babam istedi ne annem annem evlendi 3 çocuğu var şu an ki eşinden ama bana bir kez bile annelik yapmadı bir kere olsun kızım demedi hep ismimle seslendi. Diğer çocuklarına canım cicimken bana sarılmazdı onlara giderdim bazen birgün kalır hadi sen git artık zaten yoruluyorum evde deden merak eder seni derdi. Yani anlayacağınız ben nasıl anne olunur annelik nedir ne yaparım diye çok korkuyorum. Çünkü bilmiyorum anne nasıl olunur nasıl davranır. Ya kendi çocuğuma iyi bir anne olamazsam diye içim içimi yiyor. Korkuyorum hem de çok. Nababilirim lütfen yol gösterin kocamla da aramız iyiye gitmiyor çocuk mevzusu yüzünden
Güncellemeler:
2 ay
Arkadaşlar bende biliyorum annelik öncesi eğitim olmadığını ama benim hayatım boyunca alabileceğim bir rol model olmadı. Kayınvalidemi kendi annemden çok severim hep der çocuk olsun ona bakarım kızım korkularım çocuğumu ya sevemezsem ya kendi annem gibi olursam bilmiyorum psikolojik olarak mı bilinçaltıma işlenmiş ama iyi bir anne olamazsın sen diyor içimden bir ses
2 ay
Siteden gelen bir tavsiye üzerine kendi anneme yazdım annenden daha iyi sen kim bilebilir ki konuş rahatlarsın için açılır dedi yazmaz olaydım keşke. Wpden yazdım çevrimiçiydi anneme anlattım korkularımı görüldü 5dk sonra yazdı senden anne olmaz canım bak sen her şeyden sıkılan bir tip oldun bütün hayatın boyunca baban yüzünden sorunlu bir çocuktun. sanki kendisinin payı yokta benim 3 çocuğum var!(beni de saymıyor) hepsinin derdi 3 insanın derdini taşıyorum annelik zor bişey yol yakınken yapma.
Kocam çocuk istiyor ama ben anneliği bilmediğim için istemiyorum?
8
6
Görüşünü yaz