Çocuğumuz sırf kız diye eşim onu sevmiyor ona annelik yapmak istemiyor. Boşanmak dışında ne yapabilirim?

Gizli Üye
Eşim kız çocuklarına önyargılı. Küçüklüğünde de annesi onu kız diye pek sevmemiş. İlk hamilelik aylarında hep erkek olacak diye hayeller kuruyordu. Dört aylıkken doktor erkek gibi duruyor dedi eşim ondan sonra hep AVM ye gidip erkek bebek kıyafetleri alıyordu. 7 aylıkken bir kez daha kontrole gittiğinde doktor kız olduğunu söylemişti o günden beri hep depresyonda. Kız olduğunu öğrendiği zaman doğurmak istemedi.

Şimdi de kızımla hiç ilgilenmiyor ilgi göster dediğim zamanda çok yorgunum ilgilenemem diyor. Yemek yerken bile tabağı önüne koyup sert bir şekilde 'al ye' diyor. Yaramazlık yaptığı zaman bağırıyor kızıyor tehdit ediyor. Çok zoruma gidiyor. Dün dayanamayıp elime kaldıracaktm bana 'vur bakayım hapisten çıkabiliyor musun?' dedi. Çok zoruma gidiyor çok çaresizim. Kızım iyice ezikleşmiş. Konuşmuyor bile, anne şefkatine ihtiyacı var her seferinde annesine sarılmak istediği zaman annesi onu eliyle itiyor git babana diyor. 😔

Elimden bir şey gelmiyor psikoloğa gidelim dedim hakaret etti senlen kızın gidin beni rahat bırakın dedi. Siz söyleyin ne yapabilirim artık düşünecek kafa kalmadı bende?
Güncellemeler:
6 ay
Arkadaşlar tüm yorumlarınız ve ilginiz için çok teşekkür ederim 🙏 eksik olmayın. Çoğu kişi boşanın demiş ama ben boşanamam çünkü kızım annesine bağlı ondan kopması onu depresyona sokar annesi ona kötü davranmasına rağmen hala ondan sevgi bekliyor hem boşanırsam başka biriyle evlenme süreci çocuğumun o kadını kabullenmeyişi onun psikolojini boza hem de çocuğuma bakacak birini bulmam zor çoğu kimse kabul etmez
Çocuğumuz sırf kız diye eşim onu sevmiyor ona annelik yapmak istemiyor. Boşanmak dışında ne yapabilirim?
116
52
Görüşünü yaz