Doğum Bir Son mudur Yoksa Başlangıç mı?

безотрадность

Son olan bir şey de, tekrarlama saçmalığı yoktur. Dolayısı ile bir şeyin sonluğu hakkında bir kesinlik arıyorsak, o şeyin, yaşadığı süreç içerisinde aynı olayın olmama durumunun kesinliğini konuşmuş oluyoruz demektir.

Anne karnında oluşan bebek, ne ile son bulur sorusuna verilen cevap doğum ile son bulur
Doğum Bir Son mudur Yoksa Başlangıç mı?

Öyleyse doğum bir sürecin sonucunda açığa çıkan bir varlık. Dolayısı ile her bebek, doğmak için büyür anne karnında, ve bebeğin doğması da ölmesi de bir son'dur.

Doğum Bir Son mudur Yoksa Başlangıç mı?

Bebek doğana kadar, elle tutulamaz öyleyse dünyada yoktur ama anne karnında olduğunu bilirsin, çünkü bu bir belirtidir, bu bir ilerleyiş'tir. Bebek doğduğunda, anne karnında ki süreç son bulur. Dolayısı ile gelişme, anne karnının dışında gerçekleşir, öyleyse doğmak kesin anlamıyla sondur.

Burada ki sondan bahsedilirken şu unutulmamalıdır, her son bir başlangıcın ürünüdür
Doğum Bir Son mudur Yoksa Başlangıç mı?

Biten her son ise, süreç içerisinde biten bir eylemi nitelemektedir. Başlayan her şey ise, biten eylemin devamını tekrarlama durumundadır.

Doğum Bir Son mudur Yoksa Başlangıç mı?

Doğum Bir Son mudur Yoksa Başlangıç mı?
1
2
Görüşünü yaz
1Kız Görüşü
2Erkek Görüşü

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Descard97
  Doğacak çocuk için gelecekten geçmişe veya tersinin perspektifiyle bakarsak doğmak sadece bir an meselesidir, çünkü geçmişte çocuk yoktu, o an var oldu ve gelecekte yine yok olacak. Bunun kalibrasyonunun değerlendirilmesi de mümkündür ama asla gerçeği yansıtmaz sadece irtibat kurulabilir.
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

11
 • pink_heart
  herşey aynı zamanda hem başlangıç hemde sondur. su içmek susuzluğun sonuyken susuz kalmamanında başlangıcıdır. her saniye öncekinin sonu yenisinin başlangıcıdır. hayat başlangıçlar için yokoluşların olması gerektiği üzerine kurulmuştur...
 • Gizli Üye
  Başlangıç mutluluğun
YÜKLENİYOR...