Babalığa İlk Adım Babalık Endişesi ve Ardından Gelen Mutluluk

Pan_Zehir u

Baba olmak yeni bir hayata başlamaktır. Artık sadece kendisi için yaşamaz erkek. Kucağındaki mobil yüreğin ona muhtaç olduğunu bilmek bile sorumluluğu göze almaya değer.

Baba olmak göz korkutucu olmamalı

bebeğini kucağında taşıyan baba
bebeğini kucağında taşıyan baba

Bebeği incitirim düşüncesiyle kucağa almamayı tercih etmek yerine, onu dikkatli bir şekilde kucağınıza alın. Hem o sizin güveninizi hissetsin, hem de siz kendi canınızdan ve kanınızdan olan bebeğin sıcaklığını hissedin.

Sürece dahil olun

baba ve bebek
baba ve bebek

Doğum öncesi dönemde anne alışveriş yapmak istediğinde erkekler de büyük bir iştahla kendini bu sürece dahil eder. Minik yüreğe alınacak zıbının desenini, beşik takımının rengine birlikte karar verin ya da siz de fikrinizi belirtin.

Babalık erkeği olgunlaştırır

anne baba çocuk
anne baba çocuk

"Baba olduktan sonra kendimi daha büyümüş hissettim" sözünü coğu babadan duyarız.

Doğru rol model olma

babasıyla traş olan çocuk
babasıyla traş olan çocuk

Çocuklar hayatı taklit ederek öğrenir. Anne baba ne yapıyorsa çocukta onu yapar. Bu yüzden sadece nasihatle değil yaparak yaşayarak da örnek olunmalı. Sırf çocuğuna koru örnek olmamak için sigarayı bırakan birçok baba var :) Alın size çocuğun faydalarından biri daha.

Kahraman olmak kolay değil

Psikiyatr Dr. Gülcan Özer anlatıyor: “Kız çocuğu babası olmak” • • #baba #kızçocuğu #kizcocugubabasiolmak #drgulcanozer #terapii̇stanbul #herkeskendihayatınınkahramanı #insanhalleri Gülcan Özer (@drgulcanozer)'in paylaştığı bir gönderi ()

Çocuk için dünyadaki en güçlü insan babadır. Onlara göre baba her şeyden korur, her zaman arkasındadır. Bu beklentiyi boşa çıkarmamak, hayal kırıklığı yaratmamak için çabalamak gerek. Özellikle kız çocukları babalarını kahramanı olarak görür. Tabii bir de bu işin zevkli tarafı var. İnsanlar kahraman olmak için yıllarını verirken siz kolay yoldan çok sevilen bir kahraman olabilirsiniz.

Babalığa İlk Adım Babalık Endişesi ve Ardından Gelen Mutluluk

Belki doğum yapmıyoruz ama yine de en az anneler kadar babaların çocuk yetiştirmede payı büyüktür. Bu pay çok kritiktir. Baba sevgisinden uzak olan çocuklar hayatları boyunca bu eksikliği olumsuz yaşarlar. İlk okula başlarken, sünnet olurken, askere giderken, istenmeye gelindiğinde, düğününde kısaca mutlu günlerinde sizi hep arkasında hissetmek isteyecekler.

Babalığa İlk Adım Babalık Endişesi ve Ardından Gelen Mutluluk
2
3
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşleri

 • bad_girl_rockci
  Babama bağlı biriyim. Onsuz bir gün geçirmeyi düşünemiyorum bile... Anne olmak ne kadar güzelse baba olmak da o kadar güzeldir bence. Anneliğin güzelliğini anlatmaya kelime bulamam. Aynısı eşim için de geçerli herhalde.🤗 Daha iki gün önce ikiz kızlarımdan biri hasta oldu sonra da oğlum... Felaketti. Hem eşim için hem de benim için. 😢❤
  Görüş hala geçerli mi?
  • Pan_Zehir

   Evladının hasta olması anneyi ne kadar üzüyorsa babayı da aynı derecede üzer. Allah evlat acısı göstermesin.

  • Amin

 • ponçikmom
  Babasız büyümek çok zor olsa gerek, Allah hiç bir çocuğa bunu yaşatmasın inşallah. Babamın hayatımda olmadığını hayal etmek bile istemem!
  Fakat bunun yani babalığın erkek tarafında nasıl bir duygu olduğunu da hep merak ederdim. Demek erkekler de çekince yaşıyor baba olmadan önce...
  Görüş hala geçerli mi?
  • Pan_Zehir

   Amin inşallah. Evet başlarda endişe hakim ve erkeklerin büyük kısmı zamanla bu durumu aşıyor.

  • ponçikmom

   Ah o endişe ah :))))

En İyi Erkek Görüşleri

 • superpsikolog
  Baba olmayı bilmek, hayatı yeniden yaşamaya başlamak demektir.
  Görüş hala geçerli mi?
 • bosver14s
  Yaşamak nasip olur umarım
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

01
 • Gizli Üye
  Iyi baba olmak zordur

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

YÜKLENİYOR...