Annemin tutumluluk takıntısı bana da geçiyor, çok mu kasıyorum?

Gizli Üye
⁸Annem küçükken yokluk görmüş ya da anneannesi tarafindan tutumlu olmasi yönünde eğitilmiş. Ve kendisini bildim bileli, bir sey azicik pahaliysa almaz, her seyin en ucuzuna kaçar, gerekli de olsa pahaliysa almak istemez, türlü bahaneler üretir, anlayacaginiz, tutumlu olmaktan ziyade takintili bir durum. Hicbir esyasini atamaz, vermek istemez. Disarda asla parayla yiyip icmez. Siz yiyin ben yemicem, tokum der, yalan soyler. Yani mesela biz bir sey alirken fiyatini ona soylemeye korkariz. Hemen elestirir. Tutun paranizi diyip durur. Ve allaha sukur durumumuz da iyi yani. Ve ben bazen bazi harcamalardan sonra takinti yapar kafaya takarim, acaba abarttim mi, cok mu aldim gibi. Kuzenimin kizi yeğenim gibi. Amaa annem onlari pek sevmez. Ona hediye ayarladim. Ufak ufak kozmetik urunlerini aldim bir araya toplayip kutuya koyup paketlicem hediye olarak, sevdigi seyleri. Cok olsun diye ucuz ama bir cok parca aldim ve hesaplayinca hepsini 26€ tutmus, paketleme malzemeleri haric , diger yegeniminki de 7küsür felan tutmus. Yani her ayrintiyla beraber 40€ gitti. Ben simdi annem parani tut dedi diye emin olamiyorum. Cok mu harcamisim keske yapmasa miydim. Benim dogum gunumu zaten kimse hatirlayip deger vermiyor. Ben niye ugrasiyorum neden parami harciyorum diye dusunuyorum. Yani bir de param var da harcadim, olmasa nasi harciyim ama yine de cok harcamis gibi hissedip sucluluk duyuyorum. Yanlis bir sey yapmis gibi. Sizce benim bu hediye hazirligim gayet normal de annemin sesi ic sesime mi gecmis? Beni anliyonuz mu?
Ha bir de ben normalde tutumluyumdur fazla para harcamam..
Güncellemeler:
1 ay
@S8484 yorum yap
Annemin tutumluluk takıntısı bana da geçiyor, çok mu kasıyorum?
11
18
Görüşünü yaz