Markalar ile Olan Savaşım

Çoğu insan gibi benimde sevdiğim ve sevmediğim markalar var. Bu bencemde sevmediğim markaları ve neden sevmediğimi anlatmaya çalışacağım. Direk markaları sıralamadan önce bir gruplandırma yapmayı denedim fakat o kadar farklı sektörde markayla sorunlar yaşadım ki bunu yapmak beklediğimden çok zor olduğu için miskinlik yapıp gruplara ayırmadan direk markalara giydireceğim hazırlıklı olun. :D

Peki, ben bazı markaları neden sevmiyorum. Herkes hata yapar veya küçücük bir şube yüzüne tutupta koskoca bir markaya kötü demem. Bahsedeceğim markalar çoğu ürünlerindeki veya hizmetlerindeki kusurları bilmelerine rağmen ne o kusuru giderme nede o kusur hakkında bir açıklama yapma konusunda hiçbir şey yapmadıkları ve pişkin pişkin evet hatalıyız ama buna rağmen yapıyoruz şeklinde davrandıkları için benim güvenmediğim markalardan olmuştur.

Not: Aşağıda yer alacak konular hakkında gerekli şikayetler işlemler filan yapılmış ve bir şekilde sonuçlanmıştır şikayet etseydin tarzında yorumlara gerek yok sadece bir daha tercih etmeyi düşünmediğim markaları yazmak istedim.

Not 2: Bu markalarımız artık bu sorunlara sahip olmayabilirler ama benim bir defa gözümden düştüler o yüzden bunda böyle bir sorun yok filan demeyin. Bilmiyorum zamanında vardı çoğunun uzun zamandır kullanmıyorum sadece ben başıma geleni yazdım ve bu sebeplerden bu güzel markalarımızı kullanmak istemiyorum. O sebepler artık yok olmuş olsa bile.

Başlamadan önce: Arkadaşlar benim sevmediğim markaları sevebilirsiniz adı üstünde bu bir bence yorumlarda bana o markaları savunmayın bunun yerine sizde neden sevdiğinize dair bir bence hazırlayabilirsiniz.

AMD:

Markalar İle Olan Savaşım

Benim ilk defa amd ile tanışmam baya eskiye dayanıyor aslında ben daha çocukken evimizdeki bilgisayarda bir amd işlemci ve ati ekran kartı vardı. Daha o zamanda bile amdde olan bir sorun ısınma. Aradan yıllar geçti ben ilk defa kendime bir masaüstü bilgisayar topluyordum ve ekonomik sebeplerden amd bir ekran kartı almak durumunda kalmıştım ama pek çok kişi de bana amd artık ısınma sorununu çözdü dediği için güvenmiştim. Hataymış o amd ekran kartı daha 3. Ayda aşırı ısındığından ötürü arızalandı bende sevişe gönderdim nede olsa garantili peki ne oldu kullanıcı hatası benim kullanımından kaynaklanıyormuş ama her ne hikmet ise aynı bilgisayara takılan nvidia gtx 690 yıllarca tık demeden çalıştı benden kaynaklansa onunda arıza vermesi gerekmez miydi? Yine aradan baya bir zaman geçti ben üniversiteyi kazandım iyi bir dizüstü bilgisayar almaya karar verim ve intel işlemci nvidia ekran kartlı bir model beğendim.

Ben Gaziantep’te yaşıyordum ve oradaki bir teknoloji mağazasından sipariş etmiştim ellerinde bulunmadığından Adana’daki bir mağazadan getirteceklerdi. Fakat aradan günler geçmesine rağmen benim uçağımın kalkmasına birkaç saat kala bile gelmedi ve yine aynı markanın fiyatı ve performans değerleri neredeyse aynı olan farklı bir modelini aldım. Tek bir fark ile aldığım bilgisayarda amd ekran kartı vardı şuanda bile o bilgisayar salonda duruyor fakat ilk sıralar gta5 i full ayarlarda açması gereken bilgisayar full hd video bile oynatırken çok ısınıyor. Kirlenme filan yok çükü bu bilgisayar 3 defa aşırı ısındığından ve Windows uyarı verdiğinden servise gitti tüm bakımı yapıldı geldi ama hala ısınıyor. Bir defada Windows 10 çıktığında ben 4-5 gün bekledim tüm sürücüleri filan çıksın öyle yükseltim dedim. Ve aradan yakalaşık 1 hafta geçtikten sonra Windows 10’u indirdim ve kurdum. Açılışta filan sorun yok ama ne zamanki o amd ekran kartı devreye girse bilgisayar mavi ekran hatası verip kapanıyordu.

Tekrardan sevişe gönderdim ve ne çıksa beğenirsiniz. Yine o amd otomatik sürücü güncellemesi sırasında uyumsuz bir sürücü yüklemiş bilgisayara ve bilgisayar ne zaman intel ekran kartından amd ekran kartına geçse mavi ekran hatası veriyormuş. Hadi ısınırsın anlarım kaliteli bir soğutucu kullanmama rağmen ısınırsın anlarım sonuçta dizüstü. Peki neden uyumsuz güncelleme yüklersinki. Ota b*ka o amd gaming evolved isimli yazılımdan bildirim atarsın bunun içinde ataydın. Çok mu zordu Windows 10 sürücüleri şu tarihte hazır olacaktır şu tarihten önce güncelleme yapmayın demek. İşte bu yüzden artık amd nin bir ürününü almayı düşünmüyorum.

Avon

Lafı fazla uzatmayacağım. Alerjik bir bünyem var şimdi belki diyeceksiniz alerjin varsa niye kullanıyorsun ama her ne hikmetse tıpkı bu markamız gibi alerji konusunda herhangi bir iddiaları olmayan pek çok markada herhangi bir sorun olmadı. Bu markamızında her ürününde değil mesela bir parfümünde herhangi bir sorun olmazken başka bir parfümü aşırı hapşırma ve deride kabarma yaptı. 1-2 ürününde böyle olunca açıkçası günah keçisi ilan edip vazgeçmek istemedim ama bu ürün sayısı 7-8 i bulunca sağlığımdan önemli değil ya kullanmayı veririm dedim.

Best Van Tur

Açıkçası otobüsleri zaten sevmem bence rahatsız ve sinir bozucular bir sürü adamı koca bir aracın içinde saatlerce hatta günlerce ki 3 gün süren otobüs yolculuğum oldu İstanbul’dan Hakkâri’ye, tıkıştırıp taşıma sanatından ibaret. Bu markamızda ise sattıkları bileti bir başkasına satma özelliği var 1-2 defa oldu ben eskiden Gaziantep Van arası çok gider gelirdim 1-2 defa olduğunda şubeler arası iletişim sıkıntısından filandır dedim ama 4-5 defa olunca kimse kusura bakasın ben bu işe rastlantıdır olur demem.

Bim

Her yere şube açıyorlar ne güzel ucuz ucuz ürün satıyorlar fakat 3 defa duyuru yaptıkları ürünü sabah 8 de mağaza açılmadan gitmeme rağmen şubemize gelmedi bahanesi ile karşılaşman ve genel merkezi aradığımda ise her şubemize yetecek stok bazen olmuyor şeklinde bir açıklama yapmaları bendeki kredilerini bitirdi. Madem yeteri kadar stokun yok o zaman ne demeye her şubende reklam yapıyorsun ki.

Bora Jet:

işte bu markada yaşadığım tek 1 sorun sayesinde markadan vazgeçtim. Belki biraz yargısız infaz gibi olsa da kendileri lüks sayılabilecek bir marka ve hataları birazcık bana pahalıya patladı 2. Defa yanılmak istemiyorum. Esnek biletim olmasına rağmen sabah kalkan 2 uçaktan birine binmeyi tercih ettim. Fakat onun yerine 4 saat rötar yapan başka bir uçağa alındım. Sabah havalimanına gelmişim sen bana öğlen uçağına bineceksin diyorsun onda ta akşama sarkıyor. Ben esnek bileti de demeye aldım o zaman madem uçak dolu neden esnek bilet satıyorsun. Gerçi hizmetleri filan gerçekten güzel saatti kesin biletlerden almak koşulu ile tercih edebilirim :)

Digiturk

Bedava abonelik diye veriyorlar herhangi bir şey imzalatmıyorlar telefon ile satış yapıyorlar ve telefonda da söylemiyorlar ilk 3 aydan sonra ücretli olacağını ve 1 yıl ödemek zorunda kalacağımı. Ben nereden bilebilirim ayda 17 lira olarak imzaladığım paket ayda 80 küsür liraya çıktı 1 ay o faturayı ödedikten sonra tazminatını filan ödeyip tamamen iptal ettirdim.

Gigabyte

1 anakart 7 defa aynı arızadan sevişe gider mi? Kardeşim belli işte malın ses kartı GG didiştirsene şunu yok onarımı yapıldı geldi. 1,2,3 derken 7 defa gitti sevişe en sonunda garantisi bitti de bahanem oldu kurtuldum.

Mng Kargo

Şimdi haklarını yemiyeyim gayet hızlılar ve adresi karıştırmıyorlar ama her kargom mu parçalanmış bir kolide gelir ya ben şaşırıyorum artık hani nemlenmesin diye kolilerin içine koyulan içinde boncuk benzeri plastiklerin olduğu minik poşetlere kadar nasıl parçalamayı başarıyorsunuz.

Medicana hastanesi

Sağlığın hatası olmaz benim gözümde o yüzden bu hastanemizde ilk hatasında kara listeme girdi özür dilerim. Basit bir kalçadan uygulanan enjeksiyonda bile kas dokusunu yırtmayı başarmak zor iş olsa gerek gerçi hata bende kendi kendime yapabiliyorken hastaneye niye gittiysem.

Ottoman Otel

Tek kelime ile rezalet Gaziantep’e en yakın denize girebileceğimiz 5 yıldızlı otel olduğu için tercih etmiştik. Otel bildiğin cemaat oteli çıktı hadi tamam o bir şey değil de kadın erkek havuzu ayrı olması filan ama kadın havuzu diye çocuk havuzu var resmen. Göbeğimi geçmeyen havuz mu olur? Oldu olacak palstik ördekte vereydiniz. Hadi havuzu geçtim kafede oturduk 1 türk kahvesi geldi atı üstü acı bir türk kahvesi ama onunda yarıcı fincanda öteri yarısı tabakta. Yemek istediğimizde garsonun o yemeği sanki kafamıza atarmış gibi masaya vurmasına ne demeli bende garsonluk yaptım ne bele müşteriler ile karşılaştım ama hiç birinde de tabağı kırarcasına masaya vurduğumu hatırlamıyorum ki sadece menüde olan bir yemeği istedik başka bir şey yapsak hak ettik derim. Her şeyi boş ver hamam var ne güzel bir yıkanalım dedik tellak çağırdık kadın tellek beklerken çam yarması gibi bir adam geldi ulan hani cemaat oteleydi havuza kadar ayırmışsın ama hamamda erkek tellak.

Panço

Klasik etikette başka kasada başka fiyat olayı yakınlarımın çocuklarına hediye almayı seviyorum be birkaç defa bu başıma gelince farklı markala yöneldim.

Pegasus

Sadece 1 markanın uçakları rötar yapar mı? Yapıyormuş türk havayolları gitti atlas jet gitti Anadolu jet gitti sun experss, onur air filan diğer tüm markaların uçaklarında en fazla 15 dk rötarla gitti. Bu markamızın uçağı ise maşallah 1-2 saat rötardan aşağı kalkmadı. Bu olay birkaç defa başıma gelince bende bu markaya karşı bir önyargı oluştu ister istemez.

Samsung

Telefondan bahsetmiyorum telefonlarını kullanmadım bilmem çamaşır makinesi almıştım ve bir türlü giderilemeyen bir motor arızası yüzüne garantisi biter bitmez değiştirmek zorunda kalmıştım. Tek sorunda bu değildi öncede telefonların kameralı bu kadar iyi değilken bir kompakt fotoğraf makinesi almıştım. Garatisi bittikten 3 gün sonra makinenin sensörü arızalandı makinenin kendisinden daha pahalıya tamir edildiğini öğrenince onunda ömrü kısa oldu. Genel olarak ekranlarında ise benim nefret ettiğim ama pek çok kişinin çok sevdiği bir özellik var. Tam ne olduğunu anlatmam pek mümkün değil. O kadar teknik bilgim yok ama renkleri sanki çok dolgun gösteriyor abartıyor gibi. Kardeşim ben doğal renk neyse onu görmek istiyorum sesin aklın sıra iyileştirdiğin yapmacık görüntüyü değil. Bu özelliği televizyonlarda ayarlar ile oynayarak gidermek mümkünmüş ama telefonda filan pek giderilemiyormuş. Bilgim yok ne samsung televizyonum var nede telefonum veya tabletim filan ve şu renk abartma konusunda ısrarcı oldukları sürece de olacağını hiç sanmıyorum.

Teknosa

Arızalı bir telefonu 5. Defa servise gittikten sonra bile onarmayı başaramayıp en sonunda telefonun bedelince hediye çeki veren bir firmamız kendileri aslında en azından hatalarını telefi edebilmek için bedelini vermiş olsalarda ben o parayı telefon için ödemiştim sadece teknosada kullanabileceğim bir hediye çeki için değil.

Türksit

(maalesef uygun formatta bir logo bulamadım)

180 kiloya kadar dayanacağını öne sürdükleri sandalye 90 küsur kiloluk birine 3 ay dayandı ve pistonu yukarı çıkmamaya başladı garantiye gönderdiğimde ise kullanıcı hatası ya tekerlekli bir sandalyenin üzerinde tepinmedik ya yâda 200 kiloda gelmiyorum çok şükür nasıl kullanıcı hatası oluyor anlamış değilim.

Yurtiçi Kargo

Bir kargo şirketinde olabilecek tüm kusurları düşün tamamı mevcut yavaş teslimat, hasarlı teslimat, yanlış adrese teslimat filan her şey belkide ben abartıyorumdur ama nedense tüm hataları benimi buluyor artık neyse ama hakkını yiyemeyelim çalışanlarını seviyorum en azından hata yaptıklarında özür dilemesini biliyorlar veya en azından yüzleri kızarıyor normalde de güler yüzlü personele sahipler.


6|3
1617

En İyi Erkek Görüşü

 • Herkesin farklı farklı problemleri oluyor.

  1|1
  0|0
  • Burada en çok Türksitten nefret ediyorum. Tek savunabileceğim firmaysa Yurtiçi kargo. Bütün kargo firmaları arasında en iyisi yurtiçi kargo olduğu için ben onlardan vazgeçmem. Amd nin ısınma probleminden bende çok çektim ama genede uzun yıllar kullandım. Ne amd nede GBdan hiç arıza problemi yaşamadım çok şükür.

  • Hepsini Göster

En İyi Kız Görüşü

 • Sorunlar maşallah hep sana denk gelmiş😂😂
  Yorumlardan öğrencisin anladım da.
  Baya tek başına yaşayan işi dolayısıyla şehirler arası gezen biri canlandı gözümde.
  Nasıl bir hayat yaşıyorsun bir özet geçsene?
  Ne bu şehirler arası turların? Kendi evindeki çamaşır makinesi sorunların?😂😂

  1|2
  0|0
  • uzun süredir yalnız yaşıyorum 16 yaşımdan beri okulumun yanı sıra çalışmam gerekiyor :D

  • Hepsini Göster
  • o ailesinin yanında

  • Anladım.
   İyi bakalım.
   Allah kolaylık versin sana🙏

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 16

 • Bizzat kullandığım markaları söyleyeyim.
  AMD oyunlar için harika işlemciler üretiyor. Artı Linux işletim sistemine en fazla uyumlu işlemciler arasında. Gerek hız gerek performans. Ama ne yazık ki ekran kartları özellikle hp bilgisayarlarda bana bayağı pahalıya mal oldu.
  Teknosa müşteri geri dönüşü konusunda kendini kanıtlamış bir firma. Ama gel gör ki 1 liralık bir ürünü 2 buçuk liraya satması onu itici yapıyor.
  Samsung bir holding. Ürettiği telefonlar dünya çapında en fazla satılan ama kar marjı düşük olan cihazlar. Çünkü Samsung ürün satıyor marka değil. Bunu iş makineleri performansindan da görebiliriz.
  Bahsettiğin gigabyte ürün büyük ihtimalle eski bir üründü. Zira 6 senedir bana bozuk gelen gigabyte marka bir işlemci gelmedi. Müşterilere de gigabyte işlemcili kasa sattığım zaman hiç biri bana bir şikayet dönüşü yapmadı.
  Bitirmeden önce maksadım savunmak değil, maksadım ön yargılarını bir nebze düşürmek. Bilgisayar markaları için yazdığım bencelere göz atabilirsin. Bence başlığına göz attığımda begenecegim bir şey çıkar diye düşündüm ama ne yazık ki ön yargı topluluğu. Umarım bu konuda bir şeyler yazmaya devam eder, bir şeyler kazanmama yardımcı olursun. Sevgiler.

  1|0
  0|0
  • Amacım markaları kötülemek filan değil kesinlikle sadece sevmediğim markaları ve neden sevmediğimi yazdım

   AMD konusunda sanırım benim şanssızlığım çünkü ne zaman AMD markalı bir donanım kullansam illaki bir sorun ile karşılaştım ve bu bende AMD ye karşı bir ön yargı oluşturdu

   Teknosa ise arızalı bir ürünün arızasını giderememesi birazcık memnuniyetsizlik oluşturdu

   Samsungun telefonlarını kullanmadım eskiden Nokia kullanırdım şimdi ise LG telefon konusunda birşey diyemem ama ben samsungun ekranlarını sevmiyorum ekran panellerini kendileri üretiyor ve bana renkleri doğal gelmiyor bu sebepten sevmiyorum ve tabii şu çamaşır makinesi olayı şimdiki çamaşır makinemde LG ve onda arıza olduğunda 2 günde arıza giderilmişti
   gigabyte ta ise garanti kapsamında bir arızası olan ürünü yenilememekte ısrar edip 7 defa servise göndermeme sebep oldukları için biraz soğudum ve farklı seçeneklerde var iken neden servisle filan uğraşayım düşüncesi ile farklı markalara yöneldim

 • AMD:

  Evet, haklısınız. Ekonomik durumlarda hayat kurtarıcı ama uzun ömürlü olmadığı için çok güvenmemek gerekiyor. Ne kadar pahalı da olsa Intel ve Nvidia birleşiminden oluşan bilgisayarları aldım ve hiç yüzümü kara çıkarmadı :) Çok kötü bir tecrübe yaşamışsınız, gerçekten üzüldüm. :/

  BİM:

  Star Wars ürünlerinin 1-2 saat gibi kısa bir içerisinde Bursa'da bitmesi beni de oldukça kızdırdı. Ne güzel o bardaktan alacaktım !

  MNG Kargo:

  Evime geldiklerini iddia ettiklerini söylediler fakat bütün gün evde olmama rağmen hiçbir şekilde kapı zili, kapı tıklatma sesi duymadım. 2. günün sonunda bir daha dağıtıma çıkmış ve öyle alabildim. Bir daha MNG Kargo'dan bir şey almam.

  Emeğinize sağlık.

  1|0
  0|0
 • Alışveriş yapmayı severim. Daha çok site üzerinden alışveriş yaparım. Yurtiçi Kargo'da aranan bütün kusurların olduğunu söyledin. Ki bunu sadece sen söylemiyorsun, başkalarının da dile getirdiği bir durum bu. Yurtiçi Kargo'dan belkide 100'den fazla ürün aldım ve hepsi de sağlam ve tam vaktinde geldi. Bazı istisnalar olabiliyor tabi. Fakat birkaç istisna yüzünden genel olarak kötülemek doğru değil.

  Şu Digiturk konusunda kesinlikle haklısın. Adam soyuyorlar resmen.

  1|0
  0|0
  • Tek bir siparişimde değil 20 den fazla siparişimde bir kusur olduğu için artık bir ön yargı oluştu

 • Şöyle bir yorum yapmak istiyorum,

  Amd nin bir modeli ile, hoşuna giden nvidia modeli arasında gerek çıkış tarihi, kullanılan malzeme gerekse performans farkı olabilir. Fakat 2010 da aldığın amd ekran kartını , 2014 de çıkan nvidia ile karşılaştırmak saçmalık olur. 1 sene bile dünyaları değiştirir. Aynı şey samsung için de geçerli. Telefonda 1 numara, çamaşır makinesinde de örneğin son model aldıysanız hiçbir problem yaşamamış olmanız gerekir. Aldığınız ürün hatalıdır. Diğerleri için bir şey diyemem.

  1|0
  0|0
  • gtx 690 ile aynı jenerasyon bir karttı o amd ekran kartım samsung ise ürün hatalı olabilir ama koskoca samsung servisi garantisi kapsamında olan bir çamaşır makinesinin ki o yıla ait bir modeldi genelde 1 defa al iyisini al rahat et diyenlerdenim ama hatasını gideremedi bir türlü telefonlarını bilmiyorum ama ekranlarını sevmediğim için kullanmayı düşünmüyorum

  • Ekranı sevmiyorum derken pek anlayamadım. Diğer telefonlara göre ppi değeri, ekranı en iyi telefondur galaxy S7. En rahat 4k çekimi onlarda yaparsın. Optik imaj sabitleyici ise en iyi samsunglarda çalışıyor. Şanssızlığa uğramışsınızdır muhtemelen.

  • samsungun ekranlarının gelelinde çoğu kişinin çok sevdiği benim sevmediğim bir özellik var renkleri abartıyor olduğundan daha dolgun yoğun gösteriyor gibi ben o özelliği pek sevmiyorum doğal renkleri istiyorum

 • tek gerçek BİM <3

  2|0
  0|0
 • AMD olmaz ise Intel/NVidia tekel alır götürür bu piyasayı. Tamam ben de AMD tercih etmiyorum ama şirketin ayakta kalmasına bağlı diğer iki firma ile olan rekabet. Rekabet de son kullanıcıya yarar. Ben isterim her zaman AMD'nin NVidia'nın bir tık üzerinde yeni ekran kartı çıkardığını görmek, böylece NVidia da bir sonraki adımda daha iyi bir ürün ile karşısına geçer AMD'nin.

  Bu arada Teknosa Türkiye'nin tescilli en b*ktan elektronik ürün mağazası. Ne çalışanlar bir şey biliyor satılan ürünler ile ilgili ne de Teknosa doğru düzgün ürünler satıyor. Tamamen eski ürün çöplüğü Teknosa.

  Gigabyte ile olan tecrüben de tamamen şanssızlıkmış, bence. Elektronik her ürün bozulabilir, muhtemel bir olasılıktır. Ancak şirketin MoBo'yu yenisiyle değiştirmemesi yanlış bir tutum olmuş. 7 kez aynı ürün servise gönderilse şirket olarak farklı bir tutum göstererek ürünü yenisiyle değiştirmeleri gerekirdi. Benim WD Black drive'ım bozulduğunda firma bana yeni hard drive göndermişti. Tutup da MoBo'yu onarmaya çalışmaları saçma olmuş.

  Yazını beğendim. Teşekkürler.

  1|0
  0|0
  • Açıkçası AMD nin varlığı ile herhangi bir sorunum yok rekabet açısından farklı markaları bile görmek isterim açıkçası ama ürünleri bana pek uygun değil çünkü ben bilgisayarları gerçekten çok uzun süre açık tutuyorum ve zorlamaktan çekinmiyorum AMD nin ürünleri ise ne yazıkki buna pek dayanamıyor ya da en azından diz üstü bilgisayarlarda ayrı bir soğutucuyla birlikte 24 ile 48 saat arası çalıştırmaya pek dayanmadılar

   Gigabyte ise ürün elbetteki sorunlu olabilir ama aynı sorundan 7 defa servise göndermeme rağmen sorunu giderememeleri en azından türkiyedeki servislerine olan güvenimi sarstı asus rog tytan cg8890 bilgisayar kullandım bir süre onun ilk geldiğinde işlemcisinin soğutucusunun koruyucu filmi çıkarılmadan montaj yapıldığı için arıza olmuştu asus ise koskoca kasayı tamamıyla değiştirdi ve üstünede özür maksadıyla hoş bir mouse pad bile göndermişlerdi

   Okuduğun için Teşekkür ederim :)

  • Hepsini Göster
  • ID inboxlar mısın

 • Kargo firması olarak UPS'i tavsiye ederim. Amd den şikayet etmişsin de adamların kalitesi ortada. resmen açık açık bağırıyor. ben ucuzum ama ısıınırım diye. onu göz önüne alarak tercih etmelisin. gibi gibi. elektronik işi birazda şans işi. ama anakart diğer ürünler gibi değildir. 1 kere arıza yaparsa değişmesi lazımdır. kaldı ki seninkini 7 kez onarmışlar. hiç bir firma 3 defadan fazla ürününü onarıma sokmaz. vardır bir ip*elik. hastane olarak da devlet ten şaşmıcaksın arkadaş. ne kadar zengin olursan ol eğitim ve araştırma hastaneleri üzerine tanımam. bir keresinde boynum ağrıyor diye gittim. 2000 e yakın para ödeyip çıktım. özel sağlık sigortanız yoksa gitmeyin özele.

  1|0
  0|0
 • ve daha senin saymadığın birçok marka
  en basta söylediğin bir söz var " bir açıklama yapma konusunda hiçbir şey yapmadıkları ve pişkin pişkin evet hatalıyız ama buna rağmen yapıyoruz şeklinde davrandıkları için benim güvenmediğim markalardan olmuştur."

  açıklamaları mağdur ettikleri kabahatlarından daha ağır
  ve bir birkaç marka değil hata arıyorsan kusursuz marka nerdeyse yok

  1|0
  0|0
 • Mesleğiniz neydi acaba?

  1|1
  0|0
 • digiturk kısmına katılmıyorum.
  bana çok yardımcı oluyorlar ama yaptırmayı bilceksin:)))
  markalardan çok insanlardaki marka takıntısına anlam veremiyorum.
  firmaların yürüyen tabelası gibi gezmelerini doğru bulmuyorum

  1|0
  0|0
 • marka kalmamış anmadığın :)

  1|0
  0|0
 • Açıkçası şu yazdıklarınıza karşı söylicek bir sürü şeyim var ama profil fotoğrafınızda mirrors edge'deki ablamızı görünce ister istemez saygı duydum.

  1|0
  0|0
 • ne isle mesgulsun

  1|0
  0|0
 • Sen AMD'den bir şey alma ama AMD kalsın. O olmazsa Intel ve Nvidia tekel olur sonumuz gelir:)

  1|0
  0|0
 • güzel testipler :D çoğuna katılıyorum :D

  1|0
  0|0
 • Şiiiişt bime laf yok 😂

  1|0
  0|0

Kızlar Ne Diyor 15

 • Bahsettiklerinde sorun yaşamayan bir benim sanırım😄😄Ne çekmişsin beee
  AMD 5 yıl kullandım ilk laptop ta ama hiç sorun olmadı ve Teknosa dan almıştım. Servis arızası ile yolladım,45 günü geçirdiler filan şikayet ettik vs direk para iadesi yaptılar.
  Bim i hiç sevmem,1 çöp bile almam.
  Aslında elektronik ürünlerin çoğunun menşei tek ülkedir, montaj farklı firmalarda yapılır;motor gibi en temel elemanlar için özellikle dünyada 1-2 üretici vardır.
  Her neysee dilerim sorun yaşamazsın daha yoksa çok şeyden tiksinecek gibisin.😄🙋🏻👍🏻

  1|0
  0|0
 • Pegasus içerdeki ikramlara ücret alan tek yer galiba. Ayar oluyorum o yüzden tek bir şey almıyorum içerden.

  1|0
  0|0
  • Öyle abla ve gerçekten pahalı

  • Hepsini Göster
  • Ablam ben genelde uçak bileti alacağım zaman uygun fiyata bulursam THY yoksada Anadolu jet veya Atlas jet almaya özen gösteriyorum

  • Aynen bende öyle yapmaya çalışıyorum :)

 • Kargo şirketleri konusunda haklısın kesinlikle aynı sorunları bende yaşadım. Pançoya gelince, etikette gördüğünüz fiyat kasada değişiyorsa etiket fiyatını ödersiniz fazlasını ödemezsiniz. Mağaza hatasıdır ve bu pazarlama prensibidir. Uyanık olun.
  Pegasus benim sevdiğim havayolu şirketlerinden biridir. Bir kez bile rötara denk gelmedim. Ayrıca bir keresinde uçuş saatinden önce yerleşim olduğu için erken bile kalktı.
  Teknosa satış sonrası müşteri hizmetlerinde sıfırdır. Bunu öğrenmeyen kalmadı.
  Havayolu şirketlerinde rötarın kötüleme için yeterli olmadığını düşünüyorum. Diğer markalar hakkında bilgim yok.

  1|0
  0|0
  • 1-2 uçuşta değil en az 6 uçuşta pegasustan başka hiçbir şirket rötar yapmazken sadece pegasunun uçakları saatlerce rötar yapması bende bu yargıyı oluşturdu

  • Bende 5-6 uçuşu Onur Air de rötarlı yaptım benimkide saatler sürdü. Ama Atatürk havalimanı yoğun olduğu için bunu mazur görebildim. Dediğim gibi hava trafiği zor bu bağlamda havayolu şirketlerini suçlamak anlamsız olur.

  • yoğunluktan olsaydı diğer uçuşlarda aksardı ancak pegasus hariç diğer hiçbir firmanın uçuşu 15 dkdan daha uzun süre aksamadı

 • Çoğunu ben de sevmiyorum :)
  Ellerine sağlık :)

  1|0
  0|0
 • Bim😍

  1|0
  0|0
 • Ellerine sağlık çok emek vermişsin gerçekten çok güzel bir bence olmuş :))

  1|0
  0|0
 • Hangi meslekle uğraşıyorsun merak ettim 😊

  1|0
  0|0
 • bence tüm hatalar seni buluyor :D

  1|0
  0|0
 • çoğu nefret ettiğim markalar özellikle digiturku görünce içimden yine baya bir küfrettim :D

  1|1
  0|0
 • Üşenmemiş yazmışsın tebrik ederim. güzel yazı olmuş

  1|0
  0|0
 • Süper olmuş emeğine sağlık

  1|0
  0|0
 • Bizzat uzun süredir kullandığım için Eyüp Sabri Tuncer'i çok beğeniyorum. online alışveriş sitelerinden sipariş ettiğim ürünlerden biri hasarlı olarak geldiğinde, ertesi gün hemen yenisini göndermişlerdi. Kesinlikle öneririm.

  1|0
  0|0
 • Pegasus 😵 Halbuki yurtdisinda thy yle yarisiyo hatta tam zamaninda kalkar falan cok sasirdim su an

  1|0
  0|0
 • BİM gördüm orada sjsjjjsjs

  1|0
  0|0
 • Yurt içi kargodan memnun degilim

  0|0
  0|0
Yükleniyor...