Bu Kış Konfor Ve İpeksi PÜRÜZSÜZLÜK Bir Arada!
Kapat

Market Alışverişlerinde Cevabını Bildiğimiz Sorular!

Ksproff

Hemen hemen haftada 1 veya 2 kez ama küçük ama büyük çapta yaptığımız market alışverişlerinde cevabını bildiğimiz sorular sorarız. Bunun sebepleri aslında kendi kurallarımızdır. Biz öyle olmasını istemişizdir ama kapitalist sistem sandığımız kadar da adil değil. Hadi şimdi bu soruları ele alalım... :)

1- Hiç mi yok?

Market Alışverişlerinde Cevabını Bildiğimiz Sorular!

İstediğimiz ihtiyacımız olan ürünü almak suretiyle markete geldik. Ama o da ne ürün çok ucuz olduğu için kalmamış olabilir ya da çok talep gören bir ürün olabilir. İlgili kişiye ilk soru gelir falanca üründen var mı? Ve bir o kadar soğuk bir cevap: Yok. Devamındaki o meşhur soru: Hiç mi yok? :)

2- Poşet sizde de mi parayla?

Market Alışverişlerinde Cevabını Bildiğimiz Sorular!

Yeni yasa gereği poşetlere alınan paraya hala daha alışamayan güruhun kullandığı o muazzam soru... Marketlere m2 başına kesilen cezalardan sonra sıkı yönetim ilan edilse tekrar tekrar bu soruyu soran insanların oluşturduğu bir dernek olduğuna inanalardanım. Aslında iyi fikirmiş toplanan bağışlarla insanlar kendi poşetlerini tedarik edebilirler. Alışverişte poşet almayanlar yardımlaşma ve dayanışma derneği..

3- O kadar şey aldık indirim çıkmadı mı?

Alışveriş yapılır ihtiyaçlar alınır. Ödeme aşamasına gelindiğinde ise beklentiler şelale olur. Çok şey aldığını ve çok para vereceğini bilen müşteri tipine gelen bu gereksiz öz güven bu sorunun doğmasını sağlamıştır. Karşı taraftan alınan cevaba göre bu bazen marketi eleştirmeyle sonuçlanırken bazen de aile fertlerine sorulan neden bu kadar şey aldınız? sorusuyla sonuçlanabilir.

Sonuç olarak aslında bu cevabını bildiğimiz sorular aslında kafamızdaki iyimser beklentilerdir. Kapanışta ise o görkemli limiti yüksek kredi kartı çıkar ve uzun vadede borçlanma süreciyle alışveriş tamamlanır. :)

Market Alışverişlerinde Cevabını Bildiğimiz Sorular!
0
1
Görüşünü yaz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

01
  • brhnnn
    Hiç mi yok favvv
    • Ksproff

      okudugunuz için tesekkurler

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

YÜKLENİYOR...