Yabancılar Türkler Hakkında Neler Düşünüyorlar?

Merhaba arkadaşlar.

Yeni editör olduğum için, ilk bencemin eğlenceli olmasını istedim. Bu sebeple, farklı milletten arkadaşlarıma Türkler için neler düşündüklerini sordum. Beklediğimden uzun yazdıkları için, dört kişiyi yeterli buldum. Dürüst olmak gerekirse daha fazlasına da ne vaktim yetti, ne de İngilizcem. Çeviri hataları için şimdiden üzgünüm. Fotoğraflarını da izinlerini alarak kullandım. Umarım beğenirsiniz. :)

Sorum şuydu:

I'm writing an article about what foreign country's people think about my country's people..
Would you write something about your thoughts for Turkish people, please?
And if you do that, can I use one of your photos for the article?

( Yabancı ülkelerinin insanlarının, kendi ülkemin insanları hakkında ne düşündüğüyle ilgili bir yazı yazıyorum.

Türkler için düşündüklerinle ilgili bir şeyler yazar mısın, lütfen?

Ve eğer bunu yaparsan, fotoğraflarından birini yazı için kullanabilir miyim? )

Anastasia Kovalchuk

Anastasia 22 yaşında, Ukraynalı.

Yabancılar Türkler Hakkında Neler Düşünüyorlar?

Merhaba, yeah sure. I have plenty of thoughts to share. Have both good and bad experience with Turkish people to be honest. But it`s like everywhere else in the world; good and bad happens. There are some close minded, kinky guys, who are stuck with these stereotypes about Ukrainian ladies, maybe that`s why they were treating me the way like sharmouta... You know... But in general, damn generous and friendly people. I've been planning my trip to turkey few times actually.. And once had everything arranged.. Tickets and stuff. Had bunch of people waiting for me there. I found them through couch surfing... But it was not destined to happen cause of war here in Ukraine had issues with actually travelling..
But I had a flight from New York to İstanbul . I again proved to myself, that the warmer climate in the country is - the warmer people are. I know bunch of Turkish people and will always be happy to know more.. Land of that awesome coffee and sweets..

(Merhaba, evet elbette. Paylaşacağım pek çok düşüncem var. Dürüst olmak gerekirse, Türklerle ilgili hem iyi, hem d

e kötü deneyimlerim oldu. Ama dünyanın her yerinde olduğu gibi, iyi ve kötü şeyler daima olur. Ukrayna'lı kadınlarla ilgili kalıplaşmış düşüncelere saplanıp kalan sapık, dar görüşlü erkekler vardı, belki de bu yüzden bana sharmouta gibi davranmışlardır, bilirsin.. Ama genel olarak, son derece cömert ve arkadaş canlısı insanlar. Aslında birkaç kez Türkiye'ye tatil planladım. Her şey düzenlenmişti. Biletler ve eşyalar.. Ve orada, beni bekleyecek bir grup insan vardı. Onları couchsurfing (bir site) ile bulmuştum. Ama gerçekleşmesi mümkün olmadı, Ukrayna'daki savaş yüzünden seyahatte problem vardı..

Ama New York'tan İstanbul'a uçtum. Kendime, sıcak iklimin ülkelerinin, sıcak insanları olduğunu yine kanıtlamış oldum. Bir grup Türk tanıyorum ve daha fazlasını tanımaktan da daima memnun olacağım. O mükemmel kahvenin ve tatlıların diyarı..)

Anita Artine

Anita'da 22 yaşında, Fransız.

Hello Lara. The first time I've met and became friend with a turkish person was in high school. I've met many turkish people since then, and I can't hide that sometimes the pronounciation of the names was hard for me.
I worked in a leisure center, there were a lot of turkish children. When they were between them, they talked in turkish and it was always interesting to listen them, even if I didn't understood at all.
Many people in France are racists, as many people are not. We all have our prejudices so it can be sometimes difficult. But what can I say is that, by my experience, they are very kind and smiling people. And plus, turkish people have without hesitation the most beautiful eyes in the world. :) (Merhaba Lara. İlk defa bir Türk ile tanışıp arkadaş olduğumda lisedeydim. Ondan beri pek çok Türk tanıştım ve isimlerini telaffuz etmenin benim için bazen zor olduğunu gizleyemem. Bir eğlence merkezinde çalışmıştım, orada bir sürü Türk çocuk vardı. Onların arasında olduğum zaman Türkçe konuşuyorlardı ve onları dinlemek benim için daima ilginçti, ne dediklerini anlamasam bile. Fransa'da çok ırkçı insan var, bir o kadar da olmayan. Hepimizin ön yargısı var ve bu bazı zamanlar zor olabiliyor. Ama benim söyleyebileceğim şey, tecrübeme dayanarak, onlar çok kibar ve gülümseyen insanlar. Artı olarak, Türkler tereddüt etmeksizin dünyadaki en güzel gözlere sahipler. :) )

Cameron O'Sullivan

Cameron 27 yaşında, Avustralya'lı.

Hey Lara,

I have never been to Turkey but visiting Constantinople is pretty high up on my list of places to visit next time.

I have only know a handful woman and one turkish man in person. The woman seem very strong and independent, career focused and incredibly pretty. The one man I knew was very flamboyant and energetic. Though my friends have reported to me on many occasions how they are constantly sent slimy messages of a sexual nature from men from Turkey..

My perception of the country is that its full of history that I would love to visit.( Merhaba Lara. Türkiye'de hiç bulunmadım ama İstanbul, bir daha ki sefere ziyaret edeceklerim yerler arasında en üst sıralarda. Kişisel olarak yalnızca başa çıkılması zor bir kadın ve bir Türk erkeği tanıdım. Kadın oldukça güçlü ve bağımsız görünüyordu, kariyer odaklı ve inanılmaz güzeldi. Tanıdığım adam da göz alıcı ve enerjikti. Gerçi arkadaşlarım bana pek çok kez, erkeklerden iğrenç ve cinsel içerikli mesajlar aldıklarını söylediler. Benim ülkeyle ilgili düşüncem ziyaret etmek istediğim ve tarih dolu bir yer olduğu.. )

Luca Sartirana

Luca 34 yaşında, İtalyan. Ancak fotoğrafını kullanmamı istemedi.

As concerns turkish people I think that it s more complex what it seems because you have different people living in Turkey like the Kurds.

I cannot say a lot about, only some impressions since I was in İstanbul .
I like the fact that turks have had a liberal leader like Ataturk that modernized the country and kept it independent and women don t have to wear hijab and have several rights compared to other islamic countries. I * not really a fan of your current prime minister Erdogan for many reasons and it seems to me he is not doing the good of the turkish people.
In general i see that there is similarity with other mediterranean people for food, sense of family and tradition. ( Türklerin endişelerine ilişkin, Türkiye'de Türkler gibi farklı insanların yaşıyor oluşundan dolayı durum göründüğünden daha karmaşık. Sadece İstanbuldayken edindiğim birkaç izlenim hariç fazla bir şey söyleyemem. Türklerin, Atatürk gibi ülkeyi modernleştiren, bağımsızlığı ve kadınların türban takmamasını ve diğer İslam ülkeleriyle karşılaştırıldığında daha fazla artısı olmasını sağlayan liberal bir lidere sahip olmalarını seviyorum. -Bu cümleyi çevirmeye çalışırken öldü dersiniz arkadaşlar. *Rejina* - Pek çok sebepten dolayı başbakanınız olan Erdoğan'ın hayranı sayılmam ve bana göre, Türk insanları için iyi şeyler yapmıyor gibi görünüyor. Genel olarak, yemek konusunda, gelenek ve aile duygusunda diğer orta doğu insanlarıyla benzerlikler görüyorum. )

Tutulursa, belki devamını getirebilirim. Okuduğunuz için teşekkür ederim. :)


50|22
4356
Rejina KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

En İyi Erkek Görüşü

 • Tel aviv havaalanında araba kiralarken bir yahudiyle muhabbet ettik adam türk yemekleri için ölecek nerdeyse yemekte yemek maklube yemiş bide onu övüyo la sendemi paralelcisin dedim wat dedi :/

  8|0
  0|0
  • Ya hahahaha 😂

  • Hepsini Göster
  • @Suyla şu fetocuların yaptığı etli salatalı pilav var ona diyolar

  • maklube aslen arap yemeği. eti pirinçle beraber bir kapta (tencerede) pişirip bir tepsinin içine devirerek boşaltıyorlar. maklube zaten "devrilmiş" demek. bu paraleller de araplardan almış olsa gerek.

En İyi Kız Görüşü

 • İlk önce verdikleri cevaplardan dolayı çok memnun kaldım ve mutlu oldum. Bizim buradaki Türk erkeklerine / kızlarına aynı şey sorulsa, rica edilse bir çok erkek röportaj yapmak isteyene asılır, kızlar da yine her zaman ki gibi kendini bir şey sanıp cevap dahi vermezler. Gerçekten çok medeni insanlar ve bu özelliklerini çok seviyorum. 2. olarak Anastasia az çok Türk erkeklerinin hangi kafa yapısına sahip olduğunu öğrenmiş gibi. d
  3. ve önemlisi de Atatürk'ü bir yabancının bilmesi ve taktir etmesi muhteşem bir şey, gurur verici. Bayağı sevdim benceni emeğine sağlık.

  3|0
  0|1
  • Ben teşekkür ederim güzel yorumun için. İçimi okumuşsun. 😄

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 55

Yükleniyor...