Yabancılar Türkler Hakkında Neler Düşünüyorlar?

Merhaba arkadaşlar.

Yeni editör olduğum için, ilk bencemin eğlenceli olmasını istedim. Bu sebeple, farklı milletten arkadaşlarıma Türkler için neler düşündüklerini sordum. Beklediğimden uzun yazdıkları için, dört kişiyi yeterli buldum. Dürüst olmak gerekirse daha fazlasına da ne vaktim yetti, ne de İngilizcem. Çeviri hataları için şimdiden üzgünüm. Fotoğraflarını da izinlerini alarak kullandım. Umarım beğenirsiniz. :)

Sorum şuydu:

I'm writing an article about what foreign country's people think about my country's people..
Would you write something about your thoughts for Turkish people, please?
And if you do that, can I use one of your photos for the article?

( Yabancı ülkelerinin insanlarının, kendi ülkemin insanları hakkında ne düşündüğüyle ilgili bir yazı yazıyorum.

Türkler için düşündüklerinle ilgili bir şeyler yazar mısın, lütfen?

Ve eğer bunu yaparsan, fotoğraflarından birini yazı için kullanabilir miyim? )

Anastasia Kovalchuk

Anastasia 22 yaşında, Ukraynalı.

Yabancılar Türkler Hakkında Neler Düşünüyorlar?

Merhaba, yeah sure. I have plenty of thoughts to share. Have both good and bad experience with Turkish people to be honest. But it`s like everywhere else in the world; good and bad happens. There are some close minded, kinky guys, who are stuck with these stereotypes about Ukrainian ladies, maybe that`s why they were treating me the way like sharmouta... You know... But in general, damn generous and friendly people. I've been planning my trip to turkey few times actually.. And once had everything arranged.. Tickets and stuff. Had bunch of people waiting for me there. I found them through couch surfing... But it was not destined to happen cause of war here in Ukraine had issues with actually travelling..
But I had a flight from New York to İstanbul . I again proved to myself, that the warmer climate in the country is - the warmer people are. I know bunch of Turkish people and will always be happy to know more.. Land of that awesome coffee and sweets..

(Merhaba, evet elbette. Paylaşacağım pek çok düşüncem var. Dürüst olmak gerekirse, Türklerle ilgili hem iyi, hem d

e kötü deneyimlerim oldu. Ama dünyanın her yerinde olduğu gibi, iyi ve kötü şeyler daima olur. Ukrayna'lı kadınlarla ilgili kalıplaşmış düşüncelere saplanıp kalan sapık, dar görüşlü erkekler vardı, belki de bu yüzden bana sharmouta gibi davranmışlardır, bilirsin.. Ama genel olarak, son derece cömert ve arkadaş canlısı insanlar. Aslında birkaç kez Türkiye'ye tatil planladım. Her şey düzenlenmişti. Biletler ve eşyalar.. Ve orada, beni bekleyecek bir grup insan vardı. Onları couchsurfing (bir site) ile bulmuştum. Ama gerçekleşmesi mümkün olmadı, Ukrayna'daki savaş yüzünden seyahatte problem vardı..

Ama New York'tan İstanbul'a uçtum. Kendime, sıcak iklimin ülkelerinin, sıcak insanları olduğunu yine kanıtlamış oldum. Bir grup Türk tanıyorum ve daha fazlasını tanımaktan da daima memnun olacağım. O mükemmel kahvenin ve tatlıların diyarı..)

Anita Artine

Anita'da 22 yaşında, Fransız.

Hello Lara. The first time I've met and became friend with a turkish person was in high school. I've met many turkish people since then, and I can't hide that sometimes the pronounciation of the names was hard for me.
I worked in a leisure center, there were a lot of turkish children. When they were between them, they talked in turkish and it was always interesting to listen them, even if I didn't understood at all.
Many people in France are racists, as many people are not. We all have our prejudices so it can be sometimes difficult. But what can I say is that, by my experience, they are very kind and smiling people. And plus, turkish people have without hesitation the most beautiful eyes in the world. :) (Merhaba Lara. İlk defa bir Türk ile tanışıp arkadaş olduğumda lisedeydim. Ondan beri pek çok Türk tanıştım ve isimlerini telaffuz etmenin benim için bazen zor olduğunu gizleyemem. Bir eğlence merkezinde çalışmıştım, orada bir sürü Türk çocuk vardı. Onların arasında olduğum zaman Türkçe konuşuyorlardı ve onları dinlemek benim için daima ilginçti, ne dediklerini anlamasam bile. Fransa'da çok ırkçı insan var, bir o kadar da olmayan. Hepimizin ön yargısı var ve bu bazı zamanlar zor olabiliyor. Ama benim söyleyebileceğim şey, tecrübeme dayanarak, onlar çok kibar ve gülümseyen insanlar. Artı olarak, Türkler tereddüt etmeksizin dünyadaki en güzel gözlere sahipler. :) )

Cameron O'Sullivan

Cameron 27 yaşında, Avustralya'lı.

Hey Lara,

I have never been to Turkey but visiting Constantinople is pretty high up on my list of places to visit next time.

I have only know a handful woman and one turkish man in person. The woman seem very strong and independent, career focused and incredibly pretty. The one man I knew was very flamboyant and energetic. Though my friends have reported to me on many occasions how they are constantly sent slimy messages of a sexual nature from men from Turkey..

My perception of the country is that its full of history that I would love to visit.( Merhaba Lara. Türkiye'de hiç bulunmadım ama İstanbul, bir daha ki sefere ziyaret edeceklerim yerler arasında en üst sıralarda. Kişisel olarak yalnızca başa çıkılması zor bir kadın ve bir Türk erkeği tanıdım. Kadın oldukça güçlü ve bağımsız görünüyordu, kariyer odaklı ve inanılmaz güzeldi. Tanıdığım adam da göz alıcı ve enerjikti. Gerçi arkadaşlarım bana pek çok kez, erkeklerden iğrenç ve cinsel içerikli mesajlar aldıklarını söylediler. Benim ülkeyle ilgili düşüncem ziyaret etmek istediğim ve tarih dolu bir yer olduğu.. )

Luca Sartirana

Luca 34 yaşında, İtalyan. Ancak fotoğrafını kullanmamı istemedi.

As concerns turkish people I think that it s more complex what it seems because you have different people living in Turkey like the Kurds.

I cannot say a lot about, only some impressions since I was in İstanbul .
I like the fact that turks have had a liberal leader like Ataturk that modernized the country and kept it independent and women don t have to wear hijab and have several rights compared to other islamic countries. I * not really a fan of your current prime minister Erdogan for many reasons and it seems to me he is not doing the good of the turkish people.
In general i see that there is similarity with other mediterranean people for food, sense of family and tradition. ( Türklerin endişelerine ilişkin, Türkiye'de Türkler gibi farklı insanların yaşıyor oluşundan dolayı durum göründüğünden daha karmaşık. Sadece İstanbuldayken edindiğim birkaç izlenim hariç fazla bir şey söyleyemem. Türklerin, Atatürk gibi ülkeyi modernleştiren, bağımsızlığı ve kadınların türban takmamasını ve diğer İslam ülkeleriyle karşılaştırıldığında daha fazla artısı olmasını sağlayan liberal bir lidere sahip olmalarını seviyorum. -Bu cümleyi çevirmeye çalışırken öldü dersiniz arkadaşlar. *Rejina* - Pek çok sebepten dolayı başbakanınız olan Erdoğan'ın hayranı sayılmam ve bana göre, Türk insanları için iyi şeyler yapmıyor gibi görünüyor. Genel olarak, yemek konusunda, gelenek ve aile duygusunda diğer orta doğu insanlarıyla benzerlikler görüyorum. )

Tutulursa, belki devamını getirebilirim. Okuduğunuz için teşekkür ederim. :)


50|22
4356
Rejina KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

En İyi Erkek Görüşü

 • Tel aviv havaalanında araba kiralarken bir yahudiyle muhabbet ettik adam türk yemekleri için ölecek nerdeyse yemekte yemek maklube yemiş bide onu övüyo la sendemi paralelcisin dedim wat dedi :/

  8|0
  0|0
  • Ya hahahaha 😂

  • Hepsini Göster
  • @Suyla şu fetocuların yaptığı etli salatalı pilav var ona diyolar

  • maklube aslen arap yemeği. eti pirinçle beraber bir kapta (tencerede) pişirip bir tepsinin içine devirerek boşaltıyorlar. maklube zaten "devrilmiş" demek. bu paraleller de araplardan almış olsa gerek.

En İyi Kız Görüşü

 • İlk önce verdikleri cevaplardan dolayı çok memnun kaldım ve mutlu oldum. Bizim buradaki Türk erkeklerine / kızlarına aynı şey sorulsa, rica edilse bir çok erkek röportaj yapmak isteyene asılır, kızlar da yine her zaman ki gibi kendini bir şey sanıp cevap dahi vermezler. Gerçekten çok medeni insanlar ve bu özelliklerini çok seviyorum. 2. olarak Anastasia az çok Türk erkeklerinin hangi kafa yapısına sahip olduğunu öğrenmiş gibi. d
  3. ve önemlisi de Atatürk'ü bir yabancının bilmesi ve taktir etmesi muhteşem bir şey, gurur verici. Bayağı sevdim benceni emeğine sağlık.

  3|0
  0|1
  • Ben teşekkür ederim güzel yorumun için. İçimi okumuşsun. 😄

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 55

 • Radi Radical
  Radi 19 yaşında, Kenyalı. Ancak fotoğrafını kullanmamı istemedi.

  Hi, turkish girl it's beautiful. Yeah thanks.

  Merhaba , türk kız çok güzel. Evet teşekkürler.

  :D :D

  Bu arada bence Anastasia fake 😂 Fotoya bak 😂

  Emeğine sağlık, güzel olmuş. :D

  1|3
  0|0
 • Elbet böyleleri denk gelir ya da böyle derler. Ama %99u bizi sevmez avrupanın. İçlerinde bir nefret yatar. Klasik laflar bunlar.

  3|1
  0|0
 • Yabancılar gözünden Kendimizi okumak.. ilginç oldu..
  İtalyan olan biraz siyasete bakmış digerleri ise insan ilişkilerine
  bence devamı gelmeli:)

  3|0
  0|0
 • Ukraynalı ve Fransız kız fenaymış 😂

  Ama bir Türkişh kız kadar olamazlar 😏

  6|0
  0|0
  • Hahaha güzeldir benim kızlarım 😂

  • ulan fransada kaldım böyle fransız görmedim. en güzel gördüğümm fransız mariondu ta ki buna kadar. nereli bu fransız kesin melezdir. ayrıca cokta sempatik cevaplar bence.

 • Adam bile anlamış Tayyip'i :D

  4|0
  0|0
 • İnterpals sitesinden mi konuşun? Dikkat et orada çok homo var sürekli rahatsız ederler.

  Neyse konuya dönelim. Güzel olmuş eline sağlık, klavyene dayanıklılık...

  1|0
  0|0
 • Çok başarılı devamını getir mutlaka :) nerde sordun böyle? :) acıkcası yabancılar bile bizim ülkeyi bizden daha cok sahiplenebiliyor bizim sorunumuz zaten hep kendi içimizde...

  1|0
  0|0
 • Güzel bir paylaşım olmuş. Editörlüğünüzü de kutlarım :)

  1|0
  0|1
 • Ukraynalılar bence bizi guzel buluyor ama :D hepsi deniz sevdalısı 😒

  https://m.youtube.com/watch?v=fn0g5FcbiU4

  2|0
  0|0
 • Bana Anita'yı verin dünyalar sizin olsun :D İlginç bir çalışma hangi siteden sordunuz acaba?

  1|0
  0|0
 • hi lara,
  önce ingilizce metinleri verip sonra çevirisini yazmanın mantıklı açıklamasını yapabilecek olan var mı?

  fikir idare eder, uygulama zayıf.

  2|2
  0|0
  • Orijinal metni de verdim ki, hatalı çeviri varsa orijinali de dursun diye.
   Teşekkürler.

  • Hepsini Göster
  • Hi gereksiz eleştiri
   Sitedeki herkesin ingilizcesi kötü diye bir şey yok, bende orjinalinden okudum. Hakkını vermek lazım bazı şeylerin, en azından emek var.

  • Kafasına gore cevirmedigi bilinsin diye ve gayet mantıklı. İlla bir kusur arıyorsunuz ya cok zavallıca

 • Anastasia
  Ukraynalı kızlar hakkındaki kalıbı türk erkekleri değil kızları oluşturdu.
  İtalyanada
  Sana ne oluyor yahu :D git önce ülkendeki sokaktaki çöpleri topla belediyeler çalışmıyor :D
  Bunları demek isterdim bu 2 cahile :D

  3|0
  0|0
  • Hahaha iletirim 😂

  • Hepsini Göster
  • @KırıkKızOğlanı geçmişe değil önümüze bakarsak peki? :D

  • geçmişt yaşananalr bugün anılıyor?

 • Vaov, güzel bir bence olmuş. Emeğine sağlık gerçekten. Tanıştığım yabancılar çok fazla üniversitelere çok gidip geldiğimden ve tabii ki internet üzerinden. Ülkemi çook çok iyi tanıttığımı düşünüyorum :D Benim hakkımda henüz kötü düşünen bir yabancı olmadı. Türkler aslında iyi, dışarıdan bakınca. İçerde biraz işler değişiyo.

  1|0
  0|0
 • ukraynalı arkadaşına selam söyle. sanırım arap ülkelerindeki erkeklerle yaşadığı deneyimleri türk erkekleri ile karıştırmış. sharmouta arapça bir kelime. fahişe anlamına gelir. buradan net bir şekilde anlıyoruzki bu deneyimi türk erkeklerine değil, arap erkeklerine dayanıyor. bunu mutlaka ilet ;)

  1|0
  0|0
  • Bilgilendirme için teşekkürler, ne olduğunu bilmediğim için çevirememiştim. İletirim. 😄


 • Niye dağa taşa çıkıyorsunuz? Bir yabancı olarak Bana sorun ben cevaplarım :D
  İyi iyi Türkiye
  Şöyle düşünelim...
  Mozambik'te yaşayan ve Türkiye hakkında biraz bilgiye sahip olan bir insana Türkiye'nin nasıl bir yer olduğunu sor... Ne cavap verecek?
  Ve de daha gelişmiş bir ülke düşünelim... İsveç olsun mu? Olsun... Ona da Türkiye'nin nasıl bir yer olduğunu sorun... Ne dediğini duya biliyor musunuz?

  1|0
  0|0
 • ukraynalı kızın orjinal yazısı çok hoşuma gitti çok tatlı konuşmuş :)
  güzel olmuş çok dahiyene bir fikir bence böyle bir bence yazmak
  keşke sadece 2 kıtadan değil asyadan amerikadan falan da adam bulsaydın

  1|0
  0|0
  • Çok teşekkürler :)
   Bir dahaki bence için daha fazla insan arıyorum, tanımadıklarıma da yazıyorum. Çünkü tanıdıklarımın %60'ı Rusmuş. :D

  • Hepsini Göster
  • Teşekkür ederim aklımda.. :)

  • biz teşekkür ederiz güzel bir yazı okuduk

 • İstanbul'a Constantinople diyen arkadaşla bir muhabbet etsek olur aslında, diyeceklerim var kendisine.

  1|0
  0|0
 • Hi lara 😂

  Keşke gerçek insanlar olsaydı beya 😂

  1|0
  0|0
 • bence güzel bir paylaşım olmuş. ama arkadaşlarından gelen yorumları seçerken ne kadar doğal olduğunu bilemem. yani içlerinde kötü yorum yapan da olduysa onların da bu bence de yer etmesi lazımdı.

  1|0
  0|0
 • gercek dusuncelerini ogrenmek istiyorsanız, acın yabancı haber istelerini bizle ilgili haberlerdeki yorumları okuyun

  2|0
  0|0
 • Erkekler Devam
  35

Kızlar Ne Diyor 42

 • ya milli düşüncemiz bu herhalde

  "Türkiye hakkında ne düşünüyorsunuz?"
  "Türkler hakkında ne düşünüyorsunuz?"
  "Türk kızları, Türk erkekleri hakkında ne düşünüyorsunuz?"

  Bunu neden bu kadar önemsiyoruz bilmiyorum. Lakin şunu söyleyebilirim; Tüm olumsuzluklara, içimizden çıkan çürük elmalara rağmen kökten gelen güzel bir gelenek ve ahlak anlayışımız olduğunu düşünüyorum. Bunu bize miras bırakan ve önümüzde bize mükemmel örnek olan atalarımızın ruhu şad olsun.

  2|1
  0|1
 • Aman aman öldüm de cennete mi geldim? O Avustralyali çocuk ne kadar da güzel. Yerim onu asd 😄😄
  Çok güzel bir bence olmuş fıstık. Emeğine sağlık :) Editörlüğün de hayırlı olsun bu arada

  3|0
  0|0
  • Teşekkürler bebek 😄😍
   Hahaha di mi, saçlar falan.. Maşallah 😂

 • En begendim ve samimi buldugum ukraynali ve fransiz kiz , fransiz kiz resmen bizden bahsetmis :D fransada yasiyorum hakikaten aramiz çok iyi , hatta turklere ozenenler bile oluyor , Fransa hiç milliyetci bir ulke degil, bizim ulkemize olan sevgimize hayran oluyorlar ^_^
  Diger iki erkek arkadasin goruslerinde onyargi sezdim bazi seylerde haklilar (ergen erkeklerin sapkinliklari ama bu onlarin ulkesinde de oldugundan eminim, dunyada p*rno sitelerinin yayginlasmasi ile birlikte beliren durum malesef ) , ama tarihimizi ve ulkede var olan siyaset'den bir haber olduklari kesin, ki genele olarak fransizlarda bir haberler ama ilgilenmiyorlarda bilmedikleri için.

  1|1
  0|0
  • Fransızları bende severim, kuzenim var iki tane yarı Fransız. :)

 • Sonuncusu güzelmiş.

  1|1
  0|0
 • Çok hoş bir bence olmuş beğenerek okudum. açıkcası böylesine bir şey yapmak aklıma hiç gelmemişti benimde tanıdığım birkaç yabancı arkadaş var interpalstan tanışmıştım. genel kanıları türklere yönelik iyiydi. Hani bizim kızlar korelilere bayılıyorlarya onlarda da bizim kızlara bir eğilim var gibi geldi bana:) ve istanbul'u çok merak ediyorlar birde yemekleri. Cezayirli bir arkadaşta bizim nasıl böyle müslüman olduğumuzu sormuştu gerek tvde gördüğü filmler kadınların giyimleri vs. açıklasamda anlayış gösteremedi sanki. Son olarak ta italyan arkadaşın derdi neymiş o cümleyi yazarken İng okusam dert türkçe okusam dert:) tekrar teşekkürler

  1|0
  0|0
 • Bana neden sormadın😒

  1|0
  0|0
 • Çok tatlı arkadaşların varmış çok tatlı bir paylaşım olmuş ellerine sağlık 😍❤

  1|0
  0|0
 • Çok çok güzel ve verimli bir bence olmuş. Ellerine ve emeklerine sağlık <3

  1|0
  0|0
 • Keyif alarak okudum, emeğine sağlık. :)

  1|0
  0|1
 • Genel anlamda arkadaşların oldugu için bence içlerinden geçen şeylerden daha kibar olmaya çalışmışlar bence sevmezler türkleri :)

  2|0
  0|0
 • Cameron'a bak ya tatlı şiiyy :D:D

  1|1
  0|0
 • turkiyede cok insan tanidim bu konusanlari pek samimi bulmadim sen turksun diye pek konusamamislar her neyse kendi dusunceme gelirsek
  ben turkiyede cok bulundum izmire de sube aciyorum yemek uzerine.
  İstanbul icin dolandiricilar sehri diyebilirim duzgun sehirler var ama

  1|0
  0|0
 • Çok yakın bir arkadaşım var İngiliz Türklerin iş anlamında çok üşengeç olduklarını ve hevessiz olduğunu söylüyor. Anlamsızca başkalarının ne dediğine çok takılıyor diyordu

  1|0
  0|0
 • Çok güzel olmuş, devamı gelsin☺

  ~Eline sağlık.

  1|0
  0|0
 • yani iyi olmuş bu yöntemi sevdim

  1|0
  0|1
 • güzel keyifle okudum:) yabancı arkadaşım az çok olsada böyle şeyleri okumayı yinede çok seviyorum devamını beklerim. bu arada avustralyalı çok hoş *-*

  2|0
  0|0
 • Üzülmeyin Körlerdir belki :D

  1|0
  0|1
 • harika çok beğendim emeğine sağlık 😊

  1|0
  0|1
 • Benim ülkemde yani rusyadayken türk insanlarıyla ilgili çok sorun olmazdı kimi sever kümi sevmezdi ama şu an özellikle merkezi federasyon bölgesinde yapılan araştırmaşara göre her 3 kişiden 1i türkiyeden nefret ediyor :/

  1|0
  0|0
 • Cameron'a ziyaret etmek istediği yerin adının 1453 ten itibaren İstanbul olduğunu açıklamışsındır umarım.

  1|0
  0|0
 • Kızlar Devam
  22
Yükleniyor... ;