nevcihan
Yazar nevcihan
Kategori Aşk

Sevgililer İçin Hediyeler

 
Puan: Puan Ver:  
MiserableBoringEnjoyableinterestingFascinating
 
Yılbaşı hazırlıklarının telaşı ve heyecanı daha yeni geçmişti ki bu sefer 'Sevgililer Günü' gelip kapıya dayandı. Eh bu sefer de sevgiliye ne hediye alınacağı konusu gündemimize gelip oturdu, öyle değil mi? Üstelik erkeklere hediye almak apayrı bir dert. Şimdi eğri oturup doğru konuşalım, biz bayanlara yönelik daha çok hediye seçeneği var her zaman için. Yeter ki almak istesinler!

Ama paniğe kapılmayın kızlar! Reçeteyi satır satır seriyorum önünüze, not almak serbest!

Öncelikle şirinlik olsun diye gidip de öyle oyuncak ayı falan almayın sakın!

Ne yapacak koskoca adam bunu Allah aşkınıza? Gece sarılıp yatacak hali yok herhalde! Ha yok eğer ' ille de alacağım ' diyorsanız, bu daha çok bilumum kardeş, yeğen, komşu çocuğuna yönelik bir hediye olacaktır, bilesiniz!

Neden hayatınızdaki bu özel kişinin hayatındaki tutkulara yönelik bir hediye almıyorsunuz?

Desteklediği takımın maçına bir bilet ayarlayabilirsiniz mesela? O’nun adına özel bir forma yaptırıp, biletle birlikte vermeniz; eminim çok hoşuna gidecektir. Üstelik maça birlikte gitmeniz, O’nun yanında avazınız çıktığı kadar bağırarak tezahürat yapmanız da çok sevimli olur. Yok, siz fanatikçe başka bir takımı destekliyor ve ' Ben asla O’nun takımının maçına gitmem ' diyorsanız, o zaman bir bilet daha ayarlayarak babasıyla, erkek kardeşiyle, ya da kankasıyla gönderin O’nu! Görün bakın, nasıl sevinecek!

Vitrinde gözünüze çarpan hazır bir ürün yerine; O’na özel bir şey üzerinde durmanızı tavsiye ederim.

Bundan birkaç sene önce, kuzenime yeni çıkmaya başladığı çocuktan harika bir çiçek gelmişti Sevgililer Günü’nde, hem de içinde sıcacık bir notla.. Tabii kuzenim bütün gün havalarda uçtu. Sonradan öğrendik ki adam aynı çiçekten, üstelik de aynı notla annesine de göndermiş, anneannesine de, en yakın kız arkadaşına da! Hatta inanmayacaksınız, ilkokul öğretmenine bile!!! Açıklaması kendine göre gayet masumdu: ' Hayatımdaki en özel kadınlara gönderdim ! ' Büyük hata!!! Emin olun, kadınlar çiçekleri çok severler; ama kendilerine özel olursa! Hiçbir kadın seri üretimi yapılmış bir çiçekten hoşlanmaz! Vitrinlerde sevgililer günü için her biri birbirinin aynı, kırmızı renkte, yığınla hediye var. Ama ne kadar makbule geçerler, buyurun siz karar verin!
sevgiliye hediye sürpriz

Çiçek demişken, kendi zevklerinizden yola çıkmayın ne olur!

Çiçek, çikolata, şeker, köpekli kazak.. Bunlar sizin çok hoşunuza gidiyor olabilir, ama hediyeyi kendinize değil, O’na alıyorsunuz! Yukarıda uyarmıştım, ama ille de vitrinde görüp beğendiğiniz bir şeyi almak istiyorsanız, O’na kendi zevkiyle hareket etme şansı tanıyın. Hediyenin içine mutlaka değiştirme kartı koydurun ve alınganlık yapmayın! Nezaketen kullanacağına, bakınca sizi hatırlayacağı, sevdiği bir şey olsun.

O’na bir sürpriz yapıp, hediyesini almaya beraber gidebilirsiniz.

Beraber çarşıya çıkın. Hem kadın, hem de erkek ürünleri satan bir mağazada O’ndan ayrılıp uzaktan gizlice nelere baktığını izleyin. Israrla elinde tuttuğu bir ürün mutlaka gözünüze çarpacaktır. Sonra beraber kahve içmeye gidin ve O masaya oturunca tuvalet molası için ayrılın. Hemen gidip hediyeyi alın, paketlettirin ve oturduğunuz yerdeki garson ya da görevliden masaya kahvelerle beraber hediyeyi getirmesini rica edin. Bu arada O’nu filme çekin. Çünkü unutulmaz bir anı olacak

Lütfen bencil davranmayın!

Aşkınızın heyecanıyla, beraber bir canlı yetiştirme fikrinin büyüsüne kapılarak gidip de kedi, köpek, balık, kuş almayın. Her canlı bir sorumluluktur ve yarın bir gün ayrılırsanız ne olacağına dair birçok soruyu da beraberinde getirir, unutmayın!

Yaratıcı olun, yaratıcı olun, yaratıcı olun!

O gün üzerinde resimleriniz olan birer bardakta ikram edeceğiniz kahveler, O’na özel hazırlayacağınız bir müzik cd’si, bilgisayarda birbirinize sarılarak izleyeceğiniz ve aşkınızı anlatan bir slayt gösterisi, her yere yazılmış küçük sevgi notları, ya da üzerinize giyeceğiniz; O’nun resmini taşıyan ' seni seviyorum ' yazılı bir t-shirt.. Varın örnekleri çoğaltın! Böyle bir hediye size hem sevdiğiniz erkeğin gülümsemesini, hem de paylaşılan özel anları getirecektir.

O güne özel, paylaşacağınız ve zevk alacağınız bir program hazırlayın!

Yemek, sinema, tiyatro.. İlla baş başa olmak zorunda değilsiniz! Diğer günler torbaya girmedi ki.. Önemli olan O’nun unutulmaz bir gün geçirmesi diye düşünüyorsanız, sevdiğiniz ortak arkadaşlarınızla da bir aktivite hazırlayabilirsiniz. Bu aktivite, sevgilinizin hobilerine yönelik olursa yemeyin de yanında yatın! Hep beraber halı saha maçı, paintball turnuvası ya da bowling kapışması yaptığınızı düşünün! Kim eğlenmeyeceğinizi söyleyebilir?

Neden O’na hediye alırken hayırlı bir şey yapmayasınız?

İnternette yapacağınız araştırmalarda, birçok faydalı siteye rastlayabilirsiniz. Aşkınızı ölümsüzleştirmek için ağaç diktirmek, eğitime katkıda bulunmak, ya da desteğinizle hayatında ışık yanacak kişilere O’nun adına el uzatmak; bir düşünsenize kaç kişiyi birden mutlu edecektir?

sevgiliye sürpriz

Kendinizi şartlamayın!

Unutmayın, herkesin tepkileri farklıdır. Hediyesini verince zıp zıp zıplayacak değil! Fazla tezahürat göstermezse, ya da gününüz beklediğiniz; planladığınız şekilde geçmezse kendinizi çok üzmeyin. Şahsen ben, çocukluğumdan beri ne zaman özel bir günde çok eğleneceğim diye kendimi hazırlasam, sonunda sıkıntıdan patlarım! Ayrıca sizin sevginiz tek bir tarihle sınırlı kalmamalı! Sevgililer için gün mü kalmadı? Eğer yaşadığınız gerçek aşksa senenin bir günü değil, her günü sizin demektir. Hatta ben sizin yerinizde olsam, Sevgililer Günü’nü 14 Şubat’ta değil, kendinizin belirleyeceği ve size özel olacak başka bir günde kutlarım? En azından hediyemi ertesi gün veririm ve içine O’nun dünya üzerindeki her sevgiliden farklı ve özel olduğunu yazarım. Yeri gelmişken, hediyelerin içine not yazmak hoş bir davranış. Ama ne olur bu özel kişiye notunuzu başkasına yazdırmayın, ya da internetten vs alıntı yapmayın! Komik duruma düşersiniz, benden söylemesi.. Hediyenizi başkasına aldırmak konusunda uyarmıyorum bile! Herhalde böyle bir şey yapmazsınız artık!

Son olarak, naçizane; çok para harcamamanızı da tavsiye ederim.

Özellikle ilişkiniz yeni başladıysa.. Göz boyamak kolay, kalpte iz bırakmak zordur. Boya yıkanınca çıkar, ama kalpteki iz üzerine yağmurlar yağsa da silinmez!

En şiddetli yağmurlarla başa çıkabilmenizi diler, sevgililer gününüzü kutlarım kızlar.

Aha da reçetem budur! Alın, hayrını görün

Reçeteyi okuyup, ilaç karışımı hazırlatmaya üşenen ve hazır kapsül tercih eden kızlarımız için hizmet:

Sevgilinizin Hoşuna Gidebilecek Hediye Fikirleri

hediye almak
 • Hayatınızdaki erkeğin yaşamındaki tutkulara yönelik bir hediye almak; Desteklediği takımın maçına bilet gibi..
 • O’na hediyesini seçme şansı tanımak ve beklemediği bir anda, sürpriz yaparak o hediyeyi vermek; Birlikte çarşıya çıktığınızda O’nu uzaktan gözlemlemek, sonra gizlice hediyeyi alıp kahve içtiğiniz yerdeki garsondan hediyeyi masanıza getirmesini rica etmek,
 • Yaratıcılık içeren bir hediye hazırlamak; Aşkınıza özel bir slayt gösterisi ya da üzerinde resimleriniz olan kahve bardakları..
 • Gün boyu sürecek özel bir program hazırlamak; yalnız olmanız şart değil, amaç güzelce vakit geçirmekse kankalarınızla paintball turnuvası bile düzenleyebilirsiniz!
 • Başka insanlara ya da doğaya faydalı olabilecek bir jest yapmak, O’nun adına ağaç diktirmek ya da dernekler aracılığı ile ihtiyacı olan kişilere destek olmak
 • Sevgililer Günü’nü 14 Şubat’ta kutlamak yerine size özel bir gün bulup o gün kutlamak.

Asla Yapmamanız Gerekenler

 • Oyuncak ayı vs gibi ' kızsal ' hediyeler almak
 • Aynı hediyeden başkalarına da almak
 • Tamamen kendi zevklerinize dayalı hediyeler almak ( Çiçek, çikolata gibi ! )
 • Sonrasını düşünmeyerek kedi-köpek gibi bir canlı almak
 • O günün çok güzel geçeceğine dair kendinizi şartlamak
 • Alacağınız hediyeye aşırı para harcamak
 • Hediyenin içine yerleştireceğiniz notu başkasına yazdırmak!

Kulağınıza Küpe Olması Gereken

Hazır, tipik hediyeleri çok fazla tercih etmeyin ama alternatifsiz kalırsanız mutlaka değiştirme kartı da alın ve değiştirirse alınmayın!

Sevgili erkek kardeşlerim, bir söz vardır; bilmem bilir misiniz? ' Kızım sana söylüyorum, gelinim sen anla ' der büyüklerimiz.. Unutmayın ki bu liste bir kadının kaleminden dökülüyor! Hani sevgilinize hazır bir hediye almak, içindeki notu internetten bulmak, O’nun için seçtiğiniz çiçeğin aynısını yedi mahalleye de göndermek, ' Sevgililer Günü’nde illa eğleneceğiz ' diye strese girip kızın burnundan getirmek gibi bir eğiliminiz vardır belki! Cıssss diyorum!!!! Bilmem, anlatabildim mi???

Hadi tamam, sizin de kutlu olsun gününüz!

"Sevgililer İçin Hediyeler" üstüne yorum yaz


500 karakter kaldı
Yorum Yolla

Yazı Yorumları

 • Dün
  sevgilim yok. yani böyle sorunlarım yok.
 • 4 gün önce
  fikirler çok güzel eline sağlık
 • 22 gün önce
  Ben soyle yaptim guzel bir hediye kutusu aldim en alta ikimizin resmini puzzle yaptirdim ustune 68 farkli cikolata koydum ustunede 85 tane not yazdim :)
 • s:
 • ben de 14 şubatta 365 adet sevgi mesajı içeren romantik aşk kutusu alacam Hediyepaketim'den..
 • Inancim geregi islam disi hic bir sacmalikgi kabullenmiyorum ,sterse bu anneler gunu bile olsa ,benim annemin gunu yilin 365 gündur
 • Bir erkeğe alınacak en güzel hediye gömlek ve gösterişli ve orjinal bir saat:) en çok neye önem veriyorsa onu da alabilirsiniz. Örneğin ayakkabı. Gidin ona ayakkabı alın:)
 • sevgilim askerde doğum günü ben ne halt yicem peki ne alıp göndericem ?
 • "Neden O’na hediye alırken hayırlı bir şey yapmayasınız?" bu bolumu cok begendim, fidan diktirmek guzel birsey herzaman bunu da karsindaki insana ''senin icin bir fidan diktirdim" belki uzerine bir kelebek belki bir kus belki bir bocek konacak, belki cogu canli meyvesinden faydalanacak, cekirdekleri savrulacak bu fidandan baska fidanlar dogacak, yesillik sagliyacak, insanlara oksijen ve dioksid ikilisi arasinda katkida bulunacak, o ve bircok agacin yaninda topraga basan dallari acan bir fidan...
 • sevgili kitabı yaptırılabilir. ben bu sevgililer gününde yaptırıcam :))
 • bir sevgine en güzel hediye sevgidir bir bayanlar en çok çiçekden hoşlanırlar ben sevdiğim kıza bir yüzük ve bir demet çiçek alırdım o çiçek kadar güzüldir
 • Ne aldıysam mutlu edemedim. Kuru bi teşekkürü geçemedik şimdiye kadar. Bir de sizin tavsiyelerinize uyalım bakalım, neler olacak?
 • Gerçekten çok güzel fikirler var, teşekkürler.
 • Yeni kız arkadaşlara onları etkiliycem diye pahalı hediyeler almayın. İki taraf için de yanlış. Kız bu adam bana pahalı hediye aldı altında kalmamam lazım stresine giriyo. Erkek te ayrılırlarsa boşa para harcamış oluyo :)
Ana Sayfa > Yazılar > Aşk Yazıları > Sevgililer İçin Hediyeler
 
Üye Olmak İster misin?
 
KizlarSoruyor.com üyeleri Xper puanları biriktirerek çeşitli hediyeler kazanıyorlar.

Cinsiyetini seçerek sen de hemen ücretsiz üye olabilirsin.
 
 

Aşk Yazıları
 
●  Benim Hikayem, Benim Askim.
Visneli
1992 senesinin Şubat ayında iki ay erken doğmuş bir bebekti Jasmine. Aslında Yasemin. Önemi yok şimdilik. Avustralya'da ılık bir yaz günüydü o zamanlar. Anne ve babası -o dillere destan aşık çift-...
●  Başlıksız Hikaye
timid61
Yıllardır böyle hissetmemiştim. Böyle keyifli, utangaç, hoşnut olmamıştım. Yıllardır aşık olmamıştım. Kimseyi beğenmediğimden değil; aksine ben çok çabuk beğenir, çabuk hoşlanırım, yıllardır çevre...
Yeni Cevaplar
  
Bir Kız sordu Mutluluk sizce nedir? Mutlu musunuz? Yoksa mutlulugu bekleyenlerden misiniz?
Bir Erkek Cevapladı Bana göre olmayacak bir nedeni beklemeden , mutluluğu başka bir insandan talep etmeden mutsuz olmayacak kadar huzuru kabullenmektir mutluluk . Mutluluk insanın elinde olan bir şey değildir , mutlak...

Bir Kız sordu Erkek arkadaşım psikolojik olarak zor günler geçiriyor.
Bir Kız Cevapladı işin zor bu günleri bende yaşadım gerçekten çok zor.. iki farklı sonuca göre sana yardım edebilirim.1) son günlerde canı biraz sıkılmış belki depresyona girmiş ve yalnız kalmak istiyordur: Doğal bir...
90'larda çocuk olmak gibisi var mı?
mel_mel14 saat önce sordu

80'lerde ocuk olmak isterdim

90'lar candır

Milenyum çocukları en iyisi bilgisayar falan off :)

Aşk Xperleri
  
gizemli7
50121  
gizemli7
Nişanlı, 24 yaşında
24 Soru - 3809 Cevap
Aşk Xper: 12113
Aneksenamun
53026  
Aneksenamun
37 yaşında
6 Soru - 5120 Cevap
Aşk Xper: 9946
yokoylebisey
42203  
yokoylebisey
İlişki İçinde, 25 yaşında
0 Soru - 2196 Cevap
Aşk Xper: 6425
capkin_kuru_fasulye
46508  
capkin_kuru_fasulye
Bekar, 31 yaşında
162 Soru - 4620 Cevap
Aşk Xper: 6383

Xper Nedir? Xper Sıralaması