Pratik makarna tarifleri önerileri neler?

Salçalı , domateslı , feslegenlı , peynırlı , ve ton balıklı dısında yaptıgınız ; lezzetli olan pratik makarna tarifleriniz var mı ?

1|0
2131

En İyi Erkek Görüşü

• İtalyan usulü ''Taggiatelle a la Ponno''

Gerekenler:

Erişte

Sıvı yağ

Karışık sebze

Tavuk göğüsü

Tavuk harcı

Sarımsak

Hazır makarna sosu

Maydanoz

Kalın yumurtalı erişteyi haşlıyorsun, suyunu dökmeden önce karışık sebze haşlıyorsun (konserve olabilir; mısır, bezelye, havuç, biber, ne istersen artık) bunlarıda bir 7-8 dakika haşladıktan sonra makarnanın suyunu döktükten sonra haşlanmış sebzeleri makarnaya ilave ediyorsun ve karıştırıyorsun. Göz kararı hafiften bir yağ ilave edebilirsin.

Ayrı bir tavada daha önce küçük küçük küp şeklinde kestiğin tavuk göğüsünü, kendi damak tadına göre seçtiğin bir harç içinde terbiye ediyorsun. yanında isteğe göre soğan veya sarımsak katarak yağda kızartıyorsun.

Servis:

Tabaklara sebzeli makarnamızı koyduktan sonra tavuğumuzu üzerine koyarız, ve bir cezvede ısıttığımız hazır makarna sosunuda bunun üzerine dökeriz. İsteğe göre üzerine hafif bir nane, kekik, ve rendelenmiş kaşar peyniri ekleyip, son olarak üzerine 1 tutam maydanoz koyarak servise hazır oluruz.

Hayatında yediğin en güzel makarna olacağından eminim, afiyet olsun.

Kaynak: Kendim yemek yapmayı çok severim, 2 yıl yurt dışında kendine bakman gerektiğinde hep kuru kuru makarna pilav gitmiyor işte.

1|0
    0|0
    • copy paste yaptım cıdden keyıflı ve lezzetlı gorunuyor.hazır makarna sosuna aslında karsıyım ama Tr da kullandıgın sos dr.quetker sosumu yoksa barilla kavanoz urunlerımı vede bu makarna ıcın kullandıgın sos neli ? bunuda yazarsan sevınırım.tesekkurlerımleee...

• Sos yine kendi damak tadına göre seçebilirsin. Bildiğin hazır domates püresi aslında, bunun acılısı baharatlısı her çeşidi var, barilla sosları çok iyidir hatta tavuğun yanında pesto sosu çok yakışır ama tekrar bu tamamen damak tadına bağlıdır, italian yemeklerine alışkın değilsen ilk denemende tabağını pesto havuzuna çevirmeni tavsıye etmem :D Bu domates soslarını kendinde yapabilirsin tabi ama hazır sos daha pratik oluyor

rica ederim üyeciiim :)

• : ))) öneri ve tariflerin içincok tesekkur edıyorum sevgılı user : )

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 30

• aha benım konum,bır ıtalyanı depresyona sokabılırım makarna mevzusunda,mutevazı olamayacagım:)

al dante olacak makarna oncelıkle ozellıgını yıtırıp ekmek hamuruna donmemelı,dıse gelmelı dırı olmalı,bol soguk sudan gecırdıgımız haslanmış makarnaya yogurdu ekleyıp buyuk bır kapta karıstırıcaz,uzerıne bolca nane serpip yag salca pul bıber ve karabıberden oluşan sosu gezdırecegız afıyetle oturup yıyecegız,ben yarım saate gelıyorum:)

1|0
    0|0
    • al danteyı bende sevıyorum 1

bahsı gecen tarıfı bende severım 2

baska tarıf var mı3

cevap ıcın thx 4 : ))

• domateslı bıberlı dene,oda favorılerımdendır,bıberler bıraz dırı kalsın ama acılıgıda kıvamında bırakırsak yarım paket garantı:))

bırde sızce nasıl olur bılmem ama sıcacık ekmekle cok begeniırım makarnayı,azıcık...ufak ufak ısırarak:)

• ya mantı gıbı oldu bu ? :o))

• makarnayı haslıyorsun sonra bol yagda kızartmaya baslıosun makarna sertlesıp bıraz renk deqıstırınce yaqdan alıosun.. ayrı bı kapta yoqurt ve krema ezıyosun.. makarnanın ustune quzel bır sekılde dekor vererek koyuyorsun ustune maydonoz veya kırmızı toz bıberı serpıp yıyorsun afıyet olsun :)

0|0
    0|0
  • Önce bir orta boy soğan ince ince doğranır... Sonra tavaya alınır. Hafif bir sıvı yağ eşliğinde (zeytinyağı değil) orta ateşte kavrulur. Soğanlar pembeleşmeye başlayınca bir tatlı kaşığı tuz, bir çay kaşığı şeker, 1 çay kaşığı da karabiber eklenir... Şöyle bir çevirdikten sonra iki buçuk su bardağı süt yavaşça eklenir. Kaynamaya başladığında ise içerisine 3 tepeleme yemek kaşığı köri yavaşça yedirilerek ilave edilir. Sürekli karıştırarak sosun güzel bir kıvam alması sağlanır. Sonra kısık ateşte kapağı kapatılır, yarım dakika kadar kaynatılır. 3-4 dakika bekledikten sonra da servis edilir :)

0|0
    0|0
    • 2.5 su bardagı sut ve 3 tepeleme yemek kasıgı köri : )))))))) afıyet olsun sen ye : ))

• emine beder de, sizin şu yazma şekliniz ondan da "beder".. size en azından zaman ayırıp ta uzun uzun cevap yazmış birisine böyle konuşmanız ayıptan başka şey değil. size afiyet olsun, ben bu soruya doydum :) iyi günler

• : ))) ıfade seklınız hos : ))) bı kere uzun uzun zaman ayırmayı sız tercıh ettınız ben zorlamadım.bu yuzden sızı zorlamısımda bu yuzden buraya yazmıssınız gıbı bır ıthamda bulunmayın.ha tesekkur beklıyorsanız.uzun zaman ayırarak ustelık bır gozunuz tv deyken yazmıs oldugunuz tarıfın yanlıslıgı karsısında ne kadar cıddıye alındıgımıda(!) anlamıs bulunuyorum.bu yuzden ayıbı ben degıl basta cıddıyetsız davranarak sız ettınız.doymanıza sevındım tarıfınızın kokusunu burnunuzda hıssetmıssınız sanıyorm

• migrosta hazır soslar var. Alıyorum onlardan. Makarnayı pişiriyorum sosla karıştır, olay tamamdır. gayet kolay ve çabuk ayrıca lezzetli. onun dışında kıymalı makarnayı severim ve onun hazırlanışıda çok pratiktir.

0|0
    0|0
  • Öncelikle yemeklik kıyma kavur. (hazırlanışı gayet pratik.) sonra küp gibi doğradığın soğanlarla makarnanı haşla. (Mantı yapıyormuş gibi). Sonra bol acılı tereyağ kavur. Bu yağı makarnan kaynıyorken kavurduğun kıyma ile birlieştir. Makarnanı içindeki soğanlarla birlikte servis et. (mantı gibi.) Makarnanın üstüne yoğurdu güzelce yedir. Sonra kavurduğun kıyma/yağ karışımı sosunu makarnanın üstüne mantıymışçasına üstünde gezdir. Afiyet olsun.

0|0
    0|0
    • makarna genellıkle kıymalı soslu tarıflerle geldı onume.o ya da bu sekılde ama ıllakı ıcınde kıyma sarımsak-sogan ve yogurt vardı : )) senın tarıfın lezzet olarak bılmem ama pısırme seklıyle ılgınc geldı bana.tesekkurler.k.i.b

• Tamam, git knorr'un böreklik sosu var. Al ondan marketten, makarna böğreği yap.

• : ))) makarna boregı su boregı gıbı oluyor : )) thx tarıflerın ve onerılerın ıcın : ))

• Soğanlı, karabiberli, salçalı da çok süper oluyor.

Küp küp soğanları kavuruyorum, salçası, tuzu, biberi derken, on numara makarna oluyor...

Üstüne de yoğurt ya da peynir koyuyorum, yeme de yanında yat. :)

0|0
    0|0
  • makarnayı bilindigi gibi yaptıktan sonra üstüne yogurt dök karıştır :) . spagetti dışında hepsi olur insanın dudaklarını paso 333 e kitletiyor . sonra bir bakmışım link olmuşum

0|0
    0|0
  • en kolay makarna tarifi noddle :D

yani tavuklu ve salcalı soslu oluyor bıraz da sulu oluyor tabı :D))

soğuk makarna onerebilirim noodle onerebilirim.. hangısnı ıstıyosan ayzarım :))

0|0
    0|0
  • Sarımsaklı,yoğurtlu makarna. Favorim ;)

0|0
    0|0
    • : ))) soğuk sade ve kokulu thx ama bizimle değılsın : ))

• sen o zaman kebabını buyur ye allaalla : )))

• Annem mutfakta onu yapıyormuş. Kokular beni bu düşünceye itmiş. Bu arada hiçbir şey bilmiyorsan dök üstüne ketçabı,biraz da sosi koy küp küp doğrayıp olsun sana Makariano İtaliaono Sosisi Ketçabo :)

• mc donaldsın yeni ürünü mc arna

0|0
    0|0
  • pekmezle karısık ceviz içli super oluyor

0|0
    0|0
  • Beşamel soslu güzel olur :) Ama beceerebilirmisin bilmem :)

0|0
    0|0
  • avuç içi kadar kıymayı salça ile kavur sos yap :)

pişirdigin makarnanın üstüne once kıymayı ardındanda sarmısaklı yogurdu dök :) dene bence vazgeçilmezin olacaktır :)

0|0
    0|0
  • saçma peynir yoğurtlu bunlara bayılırım

0|0
    0|0
  • Bak ablacim penneyi aliosun guzel bir hasliyosun. Sora barilla pesto sos aliosun marketten makarnayla karistirip tavada azck ceviriosun tadina doyum olmuyo ;-)

0|0
    0|0
    • ya hazır sos cıks yaaa ! fazla basite kacmak olur...daha iyi tarıflere ıhtıyacım var benım hanı az malzemelı lezzetli ve mis kokulu bır sosa asla hayır demem...thx : )

• kremalı mantarlı tortellini ;)

barilla sosta makarnada mevcut .. alıp karıştırması kalıyor san a

0|0
    0|0
    • ya varyaaa...bu makarnayı ben ham hum yapabılırım ama, kremalı mantarlı sosu aılem cok sevmıyor.bu yuzden bizimle değılsın : ))

• Bol salçalı of :)

0|0
    0|0
  • Ben makarna yemem ki :)

0|0
    0|0
  • biz makarna yapmasını sizden öğrenecek değiliz.

0|0
    1|0
  • ulan karnım acıktı :)

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    10

Kızlar Ne Diyor 21

• Uzun uzun anlatmayacağım, görsele dayanarak hemen pratik ve keyifli, aynı zamanda bol stresli bir tarif paylaşayım. Özellikle küçük çocukları yerken eğlendirği için öneririm.

Ilk görselimiz : link

Sonrası : link

Pişme evresi : link

Ve sizin zevkinize kalmış sunum : link

Afiyet olsun...

1|0
    0|0
  • Bir tane öğrendim yapacağım bir gün...

Makarnayı bildiğiniz gibi haşlıyorsunuz... Sonra Kek Kalıbı buluyorsunuz... Böyle ayrı bölmeleri olan... Ona yağ ve un döküyorsunuz... Sonra makarnayı o bölmelere koyuyorsunuz... İstediğiniz malzemeyi içine koyup biraz kaşar rendeliyorsunuz, fırına veriyorsunuz ve altın rengi olunca çıkarıyorsunuz...

Afiyet olsun...

0|0
    0|0
  • benim en sevdiğim şeydir. makarnayı sade yapıp üzerine aynı mantı gibi yoğurt serip üstüne de yine mantı gibi salçalı ya da pul biberli yağ eritip dök mükemmel oluyo ki yıllardır başka şekilde makarna yapmadım gibi bişey. sınıf arkadaşlarımla her toplandığımızda bunu yaıp yiyoruz yokluktan değil sevdiğimizden :D tvsiye ederim denemelisin :D

0|0
    0|0
  • kremalı (Cevabın çok uzun ya da çok kısa!) kendinden emin değil yaaa uzun mu kısa karar veremıyor ...

0|1
    0|0
  • Erişteyi yağda kavur, Yeteri kadar su döküp çekmesini bekle. Sonrada çırpılmış yoğurt dök üstüne.. Hem çabuk hemde lezzetli çok masraflıda değil :)

Yada istediğin bir makarna çaşidini haşla. Piştikten sonra süzgeçteyke tereyağı ve doğranmış süzme peyniri ekle... Yani en pratikleri bunlar, bende :)

0|0
    0|0
  • Makarnayı önce kaynat sonra başka yerde beşamel sos hazırla, makarnaya beşamelin yarısını dök iyice yedir sonra borcama koy makarnanın üstüne kalan beşamel dök ve hemen kaşar peynir rendele üzerine dök fırına koy 150 derecede pişir bir 10-15 dk tamamdır buda fırında beşamel soslı makarna işte :)

0|0
    0|0
  • makarnayı kavuruyorsun yarı kavrulmuş yarı kavrulmamış haldeyken sicak su ekliyorsun tuz ve bulyonda ekleyip hafif kaynatıp kapatıyorsun ve pilav gibi demlenmesini bekliyorsun

benim bu favorim ve yaptığımda da herkes çok beğenir :)

2|0
    0|0
  • bolonez soslu makarna bılıorum ben :) ınternetten bak begenırsen yaparsın :)

0|0
    0|0
  • Et sotenin yaninda yapinca etin sosulaylada güzel oluyor

0|0
    0|0
  • Su da haslıyorsun..

0|0
    0|0
  • Acıktım ya :D

0|0
    0|0
  • cevizli küçük küçük ez cevizleri üzerine serp bide isot biberli güzel oluyor

0|0
    0|0
  • makarnayı pek sevmem , ama hazır feslegenlı sosla guzel oluyor bıkere denemıstık.

0|0
    0|0
  • kremalı sarımsaklı :) her makarnada uygulanabilir

0|0
    0|0
  • yoğurtlu sosisli ya da mantarlı

0|0
    0|0
  • beef penne

0|0
    0|0
  • kıymalı yapabilirsin çok güzel oluyor yalancı mantı :)

0|0
    0|0
  • 3 dakika makarnes :D

0|0
    0|0
  • Makarnayı AKP usülü severim.

0|0
    3|1
  • Bırazdan kremalı peynırlı makarna yapacagım.

makarnayı normal bıldıgın gıbı pısırıyorsun, suyunu süzüyorsun. Sonra bır tavaya süt kremasını döküp kaynayınca krema ıcıne maydonoz, kasar peynırını (rendelenmıs) ekleyıp bır ıkı karıstırıp bunu makarnanın üstüne döküyorsun.

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    1
Yükleniyor... ;