İçine un süt tuz katılarak yapılan akıtmanın adı neydi kızlar kahvaltı için bide hangi malzeler nekadar kullanılıyor du?

Tarif eder misiniz

Güncellemeler:
Krep buldum

0|0
76

En İyi Erkek Görüşü

• Pankek. Bir bardak un, bir bardak süt. azıcık sıvı yağ mümkünse riviera zeytin yağı. Rafine değil sızma değil riviera. Yoksa ay çiçek yağı. bir adet yumurta. bir çay kaşığı tuz bir çay kaşığı kabartma tozu. şeker. Bir bardak unu kaba boşalt sütü içine yavaş yavaş boşalt ve yavaşça karıştırarak yedir. Yoksa un topaklanır. bulamaç kıvamına gelince içine bir yumurta kırıp çırpıştır. sonra bir çay kaşığı tuz ve aynı miktar kabartma tozu ekele. Şeker sana kalmış. Çok tatlı olsun diyorsan bol bol bas. yağtığın karışımın içine bir çay bardağının üçte biri kadar sıvı yağ ekle. karıştır. Sonra biraz dinlensin. Kabartma tozu iyice yerleşsin. Sonra ince geniş bir tava da olur küçük tavada olur bir tavaya dibini kaplayacak kadar yağ ekle biraz ısınıp kızsın. Yağ çıtırdamaya başlayıp ısınınca tavanın dibini kaplayacak kadar bulamaçtan dök. Biraz pişsin. Sonra bir sote hareketiyle pankek i tavanın içinde ters döndür diğer tarafı da pişsin. Önlü arkalı açık kahverengi lekeler olana kadar pişir. Zaten bu işlem en fazla 35 saniye sürer. Her seferinde dibini kaplayacak kadar azıcık sıvı yağ.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Akıtma işte. Doğru söylemişsin adını.. annem de yapar da. Ben malzemeleri tam bilmiyorum. Tek bildgm cıvık olcak ki kepceyle filan dökülüp kizarcak.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 5

Kızlar Ne Diyor 6

• Krem bazısıda cızlama diyo, süt yumurta un kabartma tozu tuz

0|0
    0|0
  • krep

0|0
    0|0
  • 1 tane yumurta kır bir fiske de karbonat koy kabarması için

0|0
    0|0
  • krep

0|0
    0|0
  • Krep degilme be o? Bir bardak süt bir bardak su 2 yumurta bir su bardağı un azda tuz 👍

0|0
    0|0
  • Krep

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;