Dışarıda yemek yemenin lüks olduğu bu günlerde restoranlarda fiyat sabitleme uygulaması cüzdanları biraz rahatlatır mı?

AyTanrıçasıHekate

Dışarıda yemek yemenin neredeyse lüks olduğu şu günlerde restoranlarda sabit fiyat uygulaması yapılması önerisi sunuldu. Sizce restoranlar ve lokantalar sabit fiyat uygulamasını kabul eder mi?

Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği Başkanı Ramazan Bingöl, Zincir marketlerde uygulanan fiyat sabitleme uygulamasının restoran ve lokantalarda da geçerli olması için teklif sunacaklarını açıkladı.

Bingöl yaptığı açıklamada "Şimdi belki indirim yapamayabiliriz ama ilk kez buradan size söylüyorum. Bir çalışma içindeyiz. Ülke çapında fiyatları sabitleme çağrısında bulunacağım" ifadeleriyle fiyat sabitleme uygulamasının sinyallerini verdi.

Dışarıda yemek yemenin lüks olduğu bu günlerde restoranlarda fiyat sabitleme uygulaması cüzdanları biraz rahatlatır mı?