El lezzeti diye bir şey var mı?

Güzel yemek yapanlara senin elinin lezzeti başka derler ya, sizce böyle bir şey var mıdır yoksa lezzet tamamen üsluptan mı gelir?
El lezzeti diye bir şey var mı?

#Glowster

1|0
2928

En İyi Erkek Görüşleri

• Evet var
    Doğru
    Fakat bunu tespit etmek için; damak zevki ve eğitim gerekir, Vedat Milor gibi. Ortalama ayak takımınin işi değildir lezzeti keşfetmek. Gidin bakin köfteci Yusuf'a. Lezzetli olduğu için mi tıklım tıklım yoksa hızlı servis, standart sunumu ve fiyati için mi tıklım tıklım?

0|0
    1|0
  • Kesinlikle el lezzeti diye birşey vardır mesela 10 kişi aynı anda aynı şartlarda ve aynı malzemelerle bir yemeği yapsın 10 unda lezzeti birbirinden farklı olur dip not negatif insanların el lezzeti iyi değildir mesela

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşleri

• Annemle aynı malzemeleri kullanarak aynı yemeği, aynı tarifle yapıyoruz, onunki benimkinden yüz kat daha lezzetli oluyor.
    Bence insanın elinin lezzeti kesinlikle var. Yaşayarak gördüğüm için inanıyorum. <3 <3 <3

1|1
    0|0
    • Boşuna denmemiş anne eli değmiş gibi diye lezzet farkı oluyor tabiki eşimizde güzel yemek yapar ama işte anne yemeği farklı eşimizide üzmemek adına takdir ederiz harika olmuş eline saglik deriz

• @ugur-37 akıllı erkek öyle yapar evet :)

• @ponçikmom
      Bazılarıda beğenmez hadi beğenmek zorunda olmasa bile nezaketen o kadinin ruhunu okşamış olur yüzü eğilmez kibatca daha güzelini yaparsin diye tatlı dil yüreğine su serper

• Tarif ve uygulayış şekli baya önemli yemeğin tadı konusunda ama aynı tarifi uygulayıp farklı tatlar elde edenler olduğuna göre el lezzeti de var demek ki

0|0
    0|0

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

2726
  • El lezzeti denilen şey bana göre tecrübeden geçiyor.

Anne bir yemeği yapar muazzam olur. Kızı yapar aynı komutlarla ama olmaz. Bu tecrübeden geçer. Suyun kaynama durumu ya da yağın kızma durumuna göre malzeme atmak gibi.

0|0
    0|0
  • hayır vardır tabıkı zamanla oturur elıne o kişinin ıstesede kötü olmaz yemeklerı tecrübedir bu göz kararı ölçümlü değil yanı mesala benım elım beğenmeyen nadir çıkar el lezzetı ve tat meselesi bir çeşit kendı kendısının gurmesi

0|0
    0|0
  • Mutlaka var. Sevgiyle yapmak da buna dahil bence. Somurtarak istemeyerek ne yapsa çirkin olur insanın ama severek yapılan her yemek güzel oluyor, el lezzeti de buradan geliyor..

0|0
    0|0
  • Anne yemeği diye birşey var tadını da samimiyetini de hiçbir yerde bulamazsınız, hissedemezsiniz

0|0
    0|0
  • Yemeğe olan hakimiyet ile alakalı olduğu u düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Bence kesinlikle var bu kişiler bazı hataları yapa yapa, o yemeklerin nasıl güzel bir damak tadı vereceğini çözmüş oldukları için bu iltifatı hak ediyorlar.

0|0
    0|0
  • Bence var bazi insanlar cogu seyi tarifle veya tarifsiz guzel yapabiliyor biliyorsa yemeği 😀 ayrica farkli bir tat da birakiyorlar Oyle insanlari seviyorum 🤣

0|0
    0|0
  • el lezzetı yanı yemegı yapanın pratık ve ışı bılıyor olmasından kaynaklanıyo bence

0|0
    0|0
  • Var bazıları domates doğrasa bile lezzetli oluyor :D

0|1
    0|0
  • Usta ellerle yapılan yemeğin tadı ayrıdır, et olsun sebze olsun.😀

0|0
    0|0
  • Şimdi herkesin eli farklıdır o yüzden her elin lezzeti de ayrıdır

0|0
    0|0
  • Aynı yemeği yengem yapınca daha lezzetli oluyor kuzenim yapınca lezzeti olmuyor

0|0
    0|0
  • Var. Czn Burak iyi bir usta Harika eli var. Acayip lezzet veriyor

0|0
    0|0
  • Var tabiiki kimisi misal iyi hamur yoguramaz kimisi iyi yemek pisiremez ama tatlilarda ustadir

0|0
    0|0
  • Öyle bişey olmasa herkesin yaptığı yemek aynı tatta olurdu heralde

0|0
    0|0
  • Evet kesinlikle var. Bazı yemekleri aşçılar bile annemden güzel yapamıyor :d

0|0
    0|0
  • El lezzeti diye bir şey var ama anlamı ustalık yani senin elin tuzlu benimki az tuzlu değil...

0|0
    0|0
  • El yemedim ki lezzetini bileyim

0|0
    0|0
  • Kesinlikle var biliyorum

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • kesinlikle var. elim lezzetlidir.