Türk kahvesi nasıl yapılır, en iyi Türk kahvesi hangi kahve makinesiyle yapılır?

Merhaba KScanlarım,
"- İyi bir Türk kahvesi nasıl yapılır?" diye soran arkadaşlarıma Türk kahvesi yapmanın püf noktalarını açıklamak istiyorum.
Kahve makinesi ile Türk kahvesi yapımı
Kahve makinesi ile Türk kahvesi yapımı
1- En iyi kahveyi seç
Benim tercihim Kuru Kahveci Mehmet Efendi. Aromalı kahveleri sevenler olabilir elbette ama benim klasik kahvede tercihim hep bir numara olan Kuru Kahveci Mehmet Efendi kahvesi.
2- Muhakkak soğuk su kullan.
Sıcak suyu kahveyle karıştırdığında yavaş ısınırken ki yoğunlaşmadan mahrum kaldığından her zaman köpüklü ve lezzetli bir kahve için soğuk su kullanmalısın.
3- Ölçüne dikkat et!
1 kişiye 1 fincan ölçü olarak kabul edersek
Şekerli kahveye 1,5 küp şeker
Orta kahveye 1 küp şeker
Az şekerli kahveye yarım küp şeker
Sade kahve ise muhakkak şekersiz olmalı.
4- Kahve makinen en iyisi olsun.
Aşağıdaki listedeki makinelerden tercihin ya da sahip olduğun hangisi? Kendi tecrubeni de katarak yanıtlarsan çok sevinirim

2|4
6588

En İyi Erkek Görüşleri

• Naçizane tespitlerime göre aniden ısınan su Türk kahvesinin tadını bozuyor! Bu sebeple seçenekleri inceledim ve tefal ile arzum markalı ürünlerin 550w ile en düşük güçte olduğunu gördüm, ikisinin arasında yaptığım kıyaslamada ise tefal 5 fincan kapasitesi ile benim seçimim oldu, teşekkürler😊

1|0
    0|0
  • .

Kahve yılda iki sefer hasat edilir.

İkinci hasa ilk hasattan daha iyidir,

Hasat edildikten iki yıl sonra çöp olur,

Kavrulduktan 5 sonra 5 gün kadar dinlendirilmelidir,

İyi bir poşette kavrulduktan 2 ay sonra çöp olur,

Kahveyi (Türk kahvesi için Yemen kahvelerinden tercih edebilirsiniz [ piyasadakilerin büyük kısmı brezilya rio minas bölgesine aittir]) iyi seçin.

Kahve iyi bir makinede öğütüldükten 15 dakika sonra çöp olur (bu yüzden paketlenmiş kahvelerin tamamı çöptür)

Ortalama 2.5 dakika pişmeli bu yüzden buz gibi su kullanmayın,

Ancak kahve sadece ve sadece sade içilmelidir. (İsteyen istediği şekilde içebilir elbette)

Suya kahveyi koyup çok iyi karıştırın ocağa koyduktan sonra asla karıştırmayın.

Afiyet olsun.

.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşleri

• Kahve makinesi zamanı az işi çok olanlar için pratik. Mutlaka kahve severlerin edinmesi gereken bir makine.

1|0
    0|0
  • Eminönü'nde çektiririm iki ayda bir. Çok severim şekersiz sert kahve. Fakir'in makinesi var bende adından müsemma hahaha

1|0
    0|0

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 86

• Bunların hiçbirini kullanmadım. Kullandığımız daha farklı bir makine idi ama hiçbiri odun ateşinde ve cezvede pişen kahve kadar tat veremez. ✌

3|0
    0|0
  • Bir özel sır da benden olsun. Su yerine bildiğimiz sade ve soğuk maden suyunu deneyin. Kscanlar arasında kalsın bu sır pek bilinmez. :D

2|0
    0|0
  • Arçelik ve Beko neden yok seçeneklerde?

Türk Kahvesi nasıl yapılır, en iyi Türk kahvesi hangi kahve makinesiyle yapılır?

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Ben kahve yaparken buzlukta bekletiğim sudan yaparım soğuk su ile fazla karıştırmadan cünkü köpüklü olması lazım dimi

0|0
    0|0
  • Makine dersek arçelik telve bunların hepsinden iyi kahve yapar ayrıca şeker kısmında da bence 1.5 şeker orta kahve 2 şeker de şekerli için tabi zevkler ve renkler tartışılmaz 🙏

0|1
    0|0
  • Bu hafta Bim'e fakirin kahve makinesi geldi. Fiyatı sa 59 TL olmalı bildiğim. Yukarda 113.40 TL olan makine...

0|0
    0|0
  • Bilgiler çok iyi lakin sonunu makineye bağladığını görünce güldüm. :)

1|0
    0|0
  • En iyi Türk kahvesini makine yapamaz, ponçik anneler de yapamaz. Emektar cefakar anneler kızlar yapar kendi eliyle cezvede o kahveyi.

0|0
    0|0
  • Türk kahvesi en iyi bakır cezvede olur :))
    onuda her hanım yapamaz:))

1|0
    0|0
  • Sade kahve yapacaklara şrker kullanmamalarını söylemeniz mütüş olmuş. Sinbo.

0|0
    0|0
  • Soğuk su efsanesi bitti, ılık su veya oda sıcaklığındaki su daha iyi aroma çıkartıyor.. yavaş yavaş değil hızlıca olan kahve daha lezzetli... bakıniz Mehmet Gürs

0|0
    0|0
  • kahve makınede olmuyor.. ılla cezvede olacak bıde puf noktası ogrendım cok kaynamıcak:)))

0|0
    0|0
  • Rakının üzerine közde demlenmiş koyu acı bir türk kahvesi ımmm

0|0
    0|0
  • Fakir alın evinizi şımartın mottolu süpürge reklamından (hayran videosu) dolayı tercihim FAKİR.

0|0
    0|0
  • Az kahve ile bol köpük ve fazlasıyla kahve çıkarıyor

0|0
    0|0
  • Biz de kiwi diye bir kahve makinesi var onda çok güzel oluyor

0|0
    0|0
  • aslında en iyi kahve arçelik türk kahvesi makinası ile yapılır ama o seçenek yok burada

0|0
    0|0
  • En iyi kahve cezvede olur. Kahve yapmayı bilmeyen kadınlar evlenmesin

0|0
    0|0
  • Soda ike daha guzel. Birde cezve varken makineye gerek yok

0|0
    0|0
  • Şahsen yapmasını bilmem ama cidden makinelere gerek var mı?

0|0
    0|0
    • Tercih meselesi. Çoğunda taşma riski yok, o yüzden daha pratik.

• Ah siz kadınlar yok mu derdiniz tasma meselı alt tarafı bir bezle silinip geçer di. Gören de sizi her gün isteniyorsunuz sanır. Neyse haklısın tercih meselesi.

• normal bakır cezvede kısık ateşte veya kızgın kumda yapılır

0|0
    0|0
  • Bunların hiçbirini istrmen cezvede helede bakır cezvede pişmeli kahve

0|0
    0|0
  • Hepsi ayni Ne farkeder

0|0
    0|0
  • Arçelik bu işte tek malesef

0|0
    0|0
  • Cezveden şaşmam, en güzelini ben yaparım. :)

0|0
    0|0
  • Arzumun dizaynı çok güzelmiş.

1|0
    0|0
  • Arçelik telve Arzum okka

1|0
    0|0
  • tamamen salladım tefal iyidir muhtemelen

1|0
    0|0
  • Bakır cezve ile

0|0
    0|0
  • Erkeklerden görüşlere devam
    56

Kızlar Ne Diyor 63

• Valla benim annem evde ( Gülçin- GD3567 Şarjlı Türk Kahvesi Makinesi ) kullanıyor😁 yıllardır çok memnun🙈😊😂 Benim naçizane tavsiyem: Primsesim A şıkkı iyidir diyorum. Çünkü elektrikli aletlerde ne kadar az fonksiyon o kadar uzun ömürlü ve kullanışlı oluyor. 😍❤️

0|0
    0|0
  • Ben bu makinaların hiçbirini kullanmıyorum, cezve daha ideal gibi geliyor bana, onun başında sabırla beklemek sonra o bol köpüğünü alıp servis etmek😋😋😋 tarifi anlatılmaz yaşanır bir zevk benim için..

0|0
    0|0
  • Ben dibek kullanıyorum kahve yaparken aşırı köpüklü oluyor. 😍 Karaca kullanan bir arkadaşım vardı ama memnundu ondan.

0|0
    0|0
  • Karaca’yı beğendim. Şöyle tuzlu bir kahve yapsam mı artık?

1|0
    0|0
  • Ben bakır cezvede dibek kahve tercih ederim ama maalesef pratiğe kaçıyoruz artık. Arçelik kullanıyorum ama illa ki bir marka daha belirtmek gerekirse fason çalışmayan tefal derim

1|0
    0|0
  • En iyi Türk kahvesi bakır cezvede yapilir ağır ağır pişmesini beklersin ama bir yudumu bile doyurur insani...
    Bu makinelere koyuyosun hemen kaldiriyodun fıkır fıkır kayniyo hemen kahve yapmak vakit ister yavas yavaş pişmek ister ki içerken keyif alabilesin 😄😉

0|0
    0|0
  • Köpüklü olması tercihimiz milletçe o yüzden en güzel köpüklü yapmayı vadeden hangisi ise o bir basamak önde 😀

1|0
    0|0
  • Soguk su kullanilmali kesinlikle. Boool bol köpük vazgecilmez olur o zaman 🌷 ben celik olanlardan yanayım lâkin en son bu tarz bir kahve makinesi elimde patladigi icin korkudan kullanamiyorum 😅

#ellerinesağlık

0|0
    0|0
  • Cezvede yapıyorum muazzam oluyor

2|0
    0|0
  • kahve makineleri kullanışlı ve pratik oluyor :) çeşitli kahveleri de çok seviyorum. mesela güllü kahve, damla sakızlı kahve.
    denemedim ama kakuleli, portakalda türk kahvesi bile var. cezve her zaman kullanılır :)

0|0
    0|0
  • bir sade kahve rica edeyim o zaman. Useniyom kalkip yapmaya. Emeğinize sağlık bu arada ❤

0|1
    0|0
  • Arzum ve homend güzel yapar. Tabii şimdilik cezveden vaçgeçmiyorum ben😀

1|0
    0|0
  • ben makine ile yapılan kahveyi sevmiyorum cezveyle yapıyorum kendım ama közde olanı benm favorim

0|0
    0|0
  • En iyi Türk kahvesi bir kere makinede yapılmaz. Onu unutun. Türk kahvesi ağır ağır pişmeli.

0|0
    0|0
  • Türk kahvesine bayılırım ama çok az şeker koyuyorsunuz. Ben şekerli istedim acı geldi. Ben çok şeker koyarak yaparım.

0|0
    0|0
  • Ya bunlar değil de Arçeligin vardı mükemmel bir makine

0|1
    0|0
  • Hiçbirini kullanmadım hep kendim yaparım beğenirler de.
    Kişiye göre cezveye kahve ve şeker koyuyorsun, tatlı kaşığı yardımıyla tabi. Az şekerli / sade nasıl istiyorsanız. Az şekerli yarım tatlı kaşığı olursa iyi olur. Suyunu kişi başı kahve fincanına göre ayarlıyorsun önce ısıtmadan karıştırıyorsun, topaklanmaması gerekiyor. Ocağa aldıktan sonra kısık ateşte azıcık karıştırıp üzerinde gezdiriyorsun kaşığını o da yemek kaşığı olacak tabi. Kahve köpüğünü oluşturması için yapılacaktır. Sırayla fincanlara alın ve köpüğü biraz beyaz olacak, çoğunlukla konulursa bol köpüklü olur. Kaynadıktan sonra da kahveleri doldurunuz fincanlara. Oldu bitti alın size gerçek el yapımı Türk kahvesi.😁

1|0
    0|0
  • Görüntü güzelde fincana koyarken akitmasalar fakir biraz iyi duruyor

0|0
    0|0
  • Sadece sade yapabiliyorum snkfkdkgk onu da eski erkek arkadaşım ögretmişti kskfkf

0|0
    0|0
  • Ocakta cevzede seviyorum ben çok kalabalık misafir olunca Sinbo devrede bende😬😊

0|0
    0|0
  • Tefal in urunleri dayanikli kullaniyorum. Ben bozamiyosam kimse bozamaz.🙄

0|0
    0|0
  • En iyi Türk kahvesi makineyle değil bakır cezvede odun kömürü közünde yapılır.

0|0
    0|0
  • en iyi Türk kahvesi kısık ateşte veya közde olur ama el mahkum makinelere gectik"/

0|0
    0|0
  • Makine kahvesini sevmiyorum en guzeli cezvede olan kahvedir

0|0
    0|0
  • Kahve makinası kullanmayı sevmiyorum. eski usül olarak cezvede daha köpüklü ve de lezzetli oluyor

0|0
    0|0
  • Bence en güzel türk kahvesi soğuk suyla ocakta kısık ateşte yapılır.

0|0
    0|0
  • El emeği olmassa hiçbir kahvenin tadı bu makinaların yaptığı gibi olmaz. Cezve+El emeği😉

0|0
    0|0
  • Vaktim varken bakır cezve,
    yoksa arzum kullanıyorum.

0|0
    0|0
  • Arçelik 2li kahve makinasının üzerine yok.

1|0
    0|0
  • Bizde arzum un var gayet guzel ve kopuklu oluyo

1|0
    0|0
  • Kızlardan görüşlere devam
    33
Yükleniyor...