Tercih yapacaklara ilk tavsiyen ne olurdu?

Quelina

Yakında üniversite tercihi yapacak tonlarca insan var. :) birkaç tavsiye yazarsak hepsi için yararlı olur bence, en azından bazı konularda fikir edinebilirler.

Benim tavsiyem, yazacağınız üniversiteleri kesinlikle araştırarak yazın. Zira sırf tercih yapacağım diye yazdığınız üniversitedeler aşırı kuytu köşede çıkabilir. Cidden çok mutsuz olursunuz. Yerine göre ev bulması, eğitimi, ortamı falan aşırı fark ediyor.

Tercih yapacaklara ilk tavsiyen ne olurdu?