Arkadaşıma nasıl yardımcı olabilirim?

Gizli Üye
Yakın bir arkadaşım ve çok güleç gayet sevecen bir insan. Lisede tanıştık ve şu anda 11. sınıfız bu ana kadar onun hakkında bir çok şeyi bildiğimi, düzenli ve iyi bir yaşamı olduğunu düşünüyordum. Tabi bir ailenin çift maaşlı olduğunu öğrenince akla ilk gelen iyi bir yaşam standartı oluyor.
Anne öğretmen, baba mali müşavir. Bir abi bir kız kardeşi var. Kitapları çok sever çikolataya bayılır. Her zaman gülümser ve bir şekilde insanlara yardımcı olmaya çalışır. En büyük hayali psikiyatrist olmak.
Kısa bir süre önce bana ağlayarak ve oldukça ciddi bir şekilde sorunlarından bahsetti sonra onun için üzülmememi söyleyip gitti. Fakat bir şekilde ona yardımcı olmak istiyorum.
Öncelikle durum şöyle, küçükken erkek kardeşini yitirmiş. Anne ve babası boşanmak üzere. Baba aileyi bırakıp Makedonya'ya taşınmak niyetinde. Ailenin genel durumu sinir bozucu bir kardeş ve sigara bağımlısı bir abi. Arkadaşım ne zaman annesine ya da babasına ulaşmak istese aldığı tek cevap "İşim var."
Ona kendini değerli hissetmesi için ne yapabilirim?
Arkadaşıma nasıl yardımcı olabilirim?