Evlendikten sonra eşinizin kendisine günde 2 saat 'kişisel zaman' ayırma isteğini nasıl karşılarsınız?

Mutlu çiftlerin sürekli bir arada olmaları bir yanılsamadan ibarettir. Er ya da geç herkes kendi kişisel alanlarının olmasını bekler. Uyumlu birlikteliklerde taraflar birbirlerini anlar ve kişisel zamanlar verirler. Bazen insanlar kendi zamanlarında dinlenmek isteyebilirler. Bu sizi sevmediği anlamına gelmez. Aksine, duyguları korumayı ve ilişkiye yeni bir soluk katmasını sağlar.
Evlendikten sonra eşinizin kendisine günde 2 saat 'kişisel zaman' ayırma isteğini nasıl karşılarsınız?Evlendikten sonra eşinizin günde 2 saat kendisine 'kişisel zaman' ayırmasını nasıl karşılarsınız?

2|2
11187

En İyi Erkek Görüşü

• Bende isterim o zaman. Ama aynı zamanda değil. Onun ki bittikten sonra isterim.. böyle saçma bir insanı 4 saat boyunca görmemiş olurum böylece

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ohh ben de dırdırından kurtulurum iki saat kafam rahatlar 😂😂dı yani olsaydı 😒😭😂😂😂

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 86

• 2 saat 3 saat 5 saat meselesi değil de, insanları biraz rahat bırakmak gerektiği kesinlikle doğru..
    24 saat ilgi bekleyen tipler boğuyor beni..
    Pisikolojik sorunlular yemin ederim..
    Güzel güzel hayatımızı yaşasak, ben kendi işime baksam sen kendi işine, akşam olunca da yan yana film seyretsek olmaz mı?
    İşyerinde iş yoğunluğundan 2-3 saat mesaj atamadım diye olay çıkartan kızlar vardı ya..
    Cidden çekilir gibi değiller..

5|2
    0|0
  • Bence süre olarak kısıtlama yapilmamali. onemli olan genis cercevede baktığımızda sizinle yeterimce fazla ilgilenip ilgilenmedigi. ornegin bir eşiniz pazar sabahi sizinle disari kahvaltiya cikip ordanda biraz gezdikten sonra birakin istiyosa 5 saat 6 saar arkadaslariyla vakit gecirsin. bu kisitlanmamali bence

0|0
    0|0
  • Boyle bireysel dusunebilecek biri var midir Turkiyede? Turkiye gibi beyinsiz bir ulusun yasadigi ulkede ; tek başına yuruyen , tek basina alisverise giden, tek basina sinemada cafede olan insanlara acimayla bakildigi bir yerde , kari ve kocanin birbirlerinin yalniz kalma hakkina saygi duyduklari ("bu hakki tanidiklari" demiyorum , zira yalniz kalma hakki taninamaz , cunku zaten kimseden izin alinmadan bu dogal haktir) gorulecek sey midir?

0|1
    1|0
  • Saygıyla karşılarım, herkes kendi benliğiyle bir müddet geçirmek ister

5|1
    0|0
  • Soyleyince mantiksiz gelmedi ama dillendirerek degil yani akis halinde olabilir. "Her gun duzenli olarak 2 saat uzak duralim ayri takilalim" cumlesi kurmaktansa iki taraf da gerektiginde kendine vakit ayirabilir. Mesela erkegin erkek arkadaslariyla oturup rahat makara yapmasi olabilir. Konsol oyunu oynayip bagira cagira, sove sove stres atmasi olabilir. Ama her gun 2 saat ayri takilalim teklifi hos karsilanamaz.

0|0
    0|0
  • Elbette ayırmalı. Sağlıklı olanı da budur. Her an her saniye birlikte olunacak diye bir kural yok. Her insanın kendine özel anları olmalı.

2|1
    0|0
  • Bende boyle birsey isterim zaten...
    Mesela mac gunum olur , mangal gunum olur , bazen demlenirim ,

Yani insanin sadece kendine zaman ayirdigi zamanlar illaki olucaktir... bu normal... ustune gitmem yani.. gunun kalan saatlerinde zten berbr olucaz

0|0
    0|0
  • Gün boyu görmeyecek zaten calisan biriyim aksamda kisisel zaman ayagina cekip giderse ne anladim ben o evlilikten?
    Düsünüyorsun gayret ediyorsunuz kafanizi calistirmaya ama hep bos🤔😄

1|0
    0|0
  • Ben izin veririm yeterki istesin. Ama istemiyor ki. Herseyi benle yapacak illaki. Buda sıkıyor bazen.

1|0
    0|0
  • Yeni evliyken bu durum hoş olmaz.
    Lakin ilerleyen zamanlarda anlayış ile karşılarım.

1|1
    0|0
  • bunu istemeden fark edip gerekli kişisel alanı karşı tarafa sağlamalı bence insanlar. ama yalan yok sessizce de olsa yanında hiç değilse gözlerimle dokunarak bulunmak isterim ben yinede sanırım.

0|0
    0|0
  • 2 saat az bile olabilir şahsen ben olsam o 2 saati sarılıp yatarak değerlendiririm beni mutlu eder karşı tarafı ise huzurlu hissettirir

0|0
    0|0
  • Aynen katılıyorum yanlız resimde ki kupa çok hoşuma gitti 😄

0|1
    0|0
  • Ozel alanlari olmali eşlerin yalniz vakit gecirdigi bu birlikte zaman geçirmek icin bir yakit ikmali sayılır.

0|0
    0|0
  • Ciddi bir sorun olarak görürüm neden böyle yapmak istediğinin analinizini incelemesini yapar ona göre davranır gereğini yaparım ve bensiz olan 2 saati benle olan eski haline çeviririm 😏😂

0|0
    0|0
  • Bence saçmalık o zaman evlenmeseymiş bekar kalsınlar. Evlenmenin anlamı bu hayatı paylaşmak iyisi ile kötüsü ile boyle kişisel zamanlar iyi gibi görünebilir ama yıkıcı sonuclar meydana gelebilir.

0|0
    0|0
    • Siz erkekler yokmusunuz.. o 2 saatleri hali saaha maclarinda veya disarlarda surterken hic hayat paylasmak akliniza gelmez.. kadin kendine vakit ayirdimi o iki saatler altin degerinde olur

• Olumlu ve doğal karşılarım. Her insan kendi ile bir müddet vakit geçirebilmelidir.

0|0
    0|0
  • Bence. 2 saat. Çok. Az. bir zaman. Bence. 5. Saat. Olsa. Daha. Mantıklı. 2 saat. Hiç bir şey. İçin yeterli. Diyil. Yani. Bir şey yapmya. Kalksan. Hemn o 2saat. Hemen. Bitecek

0|0
    0|0
  • 2 saat az. Hatta sadece yatakta karsilasalim mumkunse.
    Kisitlanmaktan ve hergun ayni dejavuyu yasamaktan nefret ederim.

0|0
    2|0
  • zaten duş alması saçlarını düzleştirici kullanması ne giyecem demesi 1 saat :) 2 saat yetmez bir kadına

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    66

Kızlar Ne Diyor 110

• Gayet sıcak bakarım bu duruma. Benim işime de gelir... Sonuçta önemli olan duygularımızın, ilişkimizin sönmemesi.

1|1
    0|0
  • Gayet normal bir istek

0|1
    0|0
  • Vallahi benim de canıma minnet olur ki bu konu çok önemli. Eşlerin birbirlerine karşı her konuda olduğu gibi bu konuda da anlayış göstermesi lazım. Hep yan yana olmaz insan sıkılır. Ben izin veririm halı sahaya gitsin. Hatta ben de gider eşime destek olurum. Arkadaşlarıyla maç izlemesine izin veririm. Bunlar doğal konular çok abartmamak lazım. Tabi aynı şeyi ondan da beklerim. 😊

0|0
    0|0
  • Durust olalim. Buyuksehirde yasayan insanlarin eve gitmesi 7yi veya 8i buluyor. Bir saat yemek fasli desek geriye zaten uyumadan once kalan 3-4 saat. Beraber gecirilen sure halihazirda kisayken 2 saat de kendime ayirayim demek olmaz.

1|0
    0|0
  • Eskiden olsa olmaz öyle şey derdim ama mutlu ilişkinin en büyük anahtarlarindan biri birlikte geçirilen kalite vakit dışında çiftlerin bireysel kendilerine ayırdıkları zaman. Mutlaka böyle bir vakitleri olmalı

0|0
    0|0
  • Ayirsada kurtulsak o iki saatinide beni rahitsiz edmek icin kullaniyo.. sunu nerde sunu getir sunu gotur yanimda dur masaj yap ugras benle ve s. bebek gibi. valla bazen diyorum iyiki calismak hayati var biraz dinleniyoruz 😅😅😅

0|0
    0|0
  • E bizler calismayacak miyiz 2 saat fazla olur bence 1 saat yeterli
    Gunun cogu uyumak ve calismakla geciyo 1 saat kendi kisisel isleriyle ilgilense 2 saatde benle
    Bazi zamanlarda 2 ye cikar tabi bu ama 1 1.5 saat iyi bence

0|0
    0|0
  • Kesinlikle çok normal karşılarım. Olması gereken de budur zaten. Bir yerden sonra ilişki boğucu olacaktır , bu yaratılan kişisel zamanlar bunun çözümü olabilecek nitelikte.

0|0
    0|0
  • olabılır tabıkı. arkadaslarınla takılır. akrabaları vardır onlarla takılır. ne bılıyım ınsan bazen yalnız kalmak ıster alır basını gıder kafa dınler. çok normal şeyler bunlar

0|1
    1|0
  • Aslinda 22 saati kendine ayirsa, 2 saat gormek bile fazla 😂

0|0
    0|0
  • Hep yan yana olmaz, her gün 2 saatte olmaz. Ortalayacak..

0|0
    0|0
  • Biz evlendikten sonra günde iki saat birbirimizi görebilcez mi bakalım bu benim için hayalken işte..😂

0|0
    0|0
  • Aslında mantıklı ama nasıl değerlendirilecek bu 2 saat o da önemli

0|0
    0|0
  • Bence bir sıkıntı yok, güvendiğim sürece daha fazla saat de olabilir

0|0
    0|0
  • Kişisel ayrı zaman ve aktiviteler kesinlikle gerekli. İlişkiyi ve özlemi canlı tutmayı sağlıyor. Ayrı ayrı kendi arkadaşlarıyla zaman geçirebilmekte önemli.

0|0
    0|0
  • sorun olmaz devamli sekilde yapisik ekiz gibi takilmayi sevmem.. mac izledimi ben izlemek zorunda degilim sonucda hep onunla..

0|0
    0|0
  • Daha verimli olur ara ara yapilmasi gerek gun içinde.

0|1
    0|0
  • Ayırabilir elbette. Benim için bu durum herhangi bir sorun teşkil etmez.

0|1
    0|0
  • birdaha evlenirsem 2 saat değil 2 dk ayrı kalamam sevdiceğumdan ;)

0|0
    0|0
  • 2 saat az bile o vakitte gider takılır alışveris yapar bunlar gayet normal şeyler. Kim yedi yirmi dört dip dibe ki?

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    90
Yükleniyor...