Evlendikten sonra eşinizin kendisine günde 2 saat 'kişisel zaman' ayırma isteğini nasıl karşılarsınız?

Mutlu çiftlerin sürekli bir arada olmaları bir yanılsamadan ibarettir. Er ya da geç herkes kendi kişisel alanlarının olmasını bekler. Uyumlu birlikteliklerde taraflar birbirlerini anlar ve kişisel zamanlar verirler. Bazen insanlar kendi zamanlarında dinlenmek isteyebilirler. Bu sizi sevmediği anlamına gelmez. Aksine, duyguları korumayı ve ilişkiye yeni bir soluk katmasını sağlar.
Evlendikten sonra eşinizin kendisine günde 2 saat 'kişisel zaman' ayırma isteğini nasıl karşılarsınız?Evlendikten sonra eşinizin günde 2 saat kendisine 'kişisel zaman' ayırmasını nasıl karşılarsınız?

2|2
11187

En İyi Erkek Görüşü

• Bende isterim o zaman. Ama aynı zamanda değil. Onun ki bittikten sonra isterim.. böyle saçma bir insanı 4 saat boyunca görmemiş olurum böylece

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ohh ben de dırdırından kurtulurum iki saat kafam rahatlar 😂😂dı yani olsaydı 😒😭😂😂😂

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 86

• 2 saat 3 saat 5 saat meselesi değil de, insanları biraz rahat bırakmak gerektiği kesinlikle doğru..
    24 saat ilgi bekleyen tipler boğuyor beni..
    Pisikolojik sorunlular yemin ederim..
    Güzel güzel hayatımızı yaşasak, ben kendi işime baksam sen kendi işine, akşam olunca da yan yana film seyretsek olmaz mı?
    İşyerinde iş yoğunluğundan 2-3 saat mesaj atamadım diye olay çıkartan kızlar vardı ya..
    Cidden çekilir gibi değiller..

5|2
    0|0
  • Elbette ayırmalı. Sağlıklı olanı da budur. Her an her saniye birlikte olunacak diye bir kural yok. Her insanın kendine özel anları olmalı.

2|1
    0|0
  • Saygıyla karşılarım, herkes kendi benliğiyle bir müddet geçirmek ister

4|1
    0|0
  • Yeni evliyken bu durum hoş olmaz.
    Lakin ilerleyen zamanlarda anlayış ile karşılarım.

1|1
    0|0
  • Soyleyince mantiksiz gelmedi ama dillendirerek degil yani akis halinde olabilir. "Her gun duzenli olarak 2 saat uzak duralim ayri takilalim" cumlesi kurmaktansa iki taraf da gerektiginde kendine vakit ayirabilir. Mesela erkegin erkek arkadaslariyla oturup rahat makara yapmasi olabilir. Konsol oyunu oynayip bagira cagira, sove sove stres atmasi olabilir. Ama her gun 2 saat ayri takilalim teklifi hos karsilanamaz.

0|0
    0|0
  • Olumlu ve doğal karşılarım. Her insan kendi ile bir müddet vakit geçirebilmelidir.

0|0
    0|0
  • Bence süre olarak kısıtlama yapilmamali. onemli olan genis cercevede baktığımızda sizinle yeterimce fazla ilgilenip ilgilenmedigi. ornegin bir eşiniz pazar sabahi sizinle disari kahvaltiya cikip ordanda biraz gezdikten sonra birakin istiyosa 5 saat 6 saar arkadaslariyla vakit gecirsin. bu kisitlanmamali bence

0|0
    0|0
  • Gün boyu görmeyecek zaten calisan biriyim aksamda kisisel zaman ayagina cekip giderse ne anladim ben o evlilikten?
    Düsünüyorsun gayret ediyorsunuz kafanizi calistirmaya ama hep bos🤔😄

1|0
    0|0
  • Boyle bireysel dusunebilecek biri var midir Turkiyede? Turkiye gibi beyinsiz bir ulusun yasadigi ulkede ; tek başına yuruyen , tek basina alisverise giden, tek basina sinemada cafede olan insanlara acimayla bakildigi bir yerde , kari ve kocanin birbirlerinin yalniz kalma hakkina saygi duyduklari ("bu hakki tanidiklari" demiyorum , zira yalniz kalma hakki taninamaz , cunku zaten kimseden izin alinmadan bu dogal haktir) gorulecek sey midir?

0|1
    1|0
  • Bende boyle birsey isterim zaten...
    Mesela mac gunum olur , mangal gunum olur , bazen demlenirim ,

Yani insanin sadece kendine zaman ayirdigi zamanlar illaki olucaktir... bu normal... ustune gitmem yani.. gunun kalan saatlerinde zten berbr olucaz

0|0
    0|0
  • Ben izin veririm yeterki istesin. Ama istemiyor ki. Herseyi benle yapacak illaki. Buda sıkıyor bazen.

1|0
    0|0
  • Saygı duyarım hoşuma gider. Bende eve kedi almayı düşünüyorum onlarla oynamayı sarılmayı çok seviyorum.

0|0
    0|0
  • vakit ayırmak istediğim zaman ayırırım.

0|0
    0|0
  • 2 saat az bile olabilir şahsen ben olsam o 2 saati sarılıp yatarak değerlendiririm beni mutlu eder karşı tarafı ise huzurlu hissettirir

0|0
    0|0
  • Tabiki ama beni düşünmek kaydıyla :). İsterse 5 saat ayırsın güvenmesem eşim olmazdı zaten. :)

0|1
    0|0
  • Ozel alanlari olmali eşlerin yalniz vakit gecirdigi bu birlikte zaman geçirmek icin bir yakit ikmali sayılır.

0|0
    0|0
  • bunu istemeden fark edip gerekli kişisel alanı karşı tarafa sağlamalı bence insanlar. ama yalan yok sessizce de olsa yanında hiç değilse gözlerimle dokunarak bulunmak isterim ben yinede sanırım.

0|0
    0|0
  • gayet mantıklı

0|0
    0|0
  • zaten duş alması saçlarını düzleştirici kullanması ne giyecem demesi 1 saat :) 2 saat yetmez bir kadına

0|0
    0|0
  • Olabilir neden olmasın

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    66

Kızlar Ne Diyor 110

• Gayet sıcak bakarım bu duruma. Benim işime de gelir... Sonuçta önemli olan duygularımızın, ilişkimizin sönmemesi.

1|1
    0|0
  • Gayet normal bir istek

0|1
    0|0
  • Vallahi benim de canıma minnet olur ki bu konu çok önemli. Eşlerin birbirlerine karşı her konuda olduğu gibi bu konuda da anlayış göstermesi lazım. Hep yan yana olmaz insan sıkılır. Ben izin veririm halı sahaya gitsin. Hatta ben de gider eşime destek olurum. Arkadaşlarıyla maç izlemesine izin veririm. Bunlar doğal konular çok abartmamak lazım. Tabi aynı şeyi ondan da beklerim. 😊

0|0
    0|0
  • Kesinlikle çok normal karşılarım. Olması gereken de budur zaten. Bir yerden sonra ilişki boğucu olacaktır , bu yaratılan kişisel zamanlar bunun çözümü olabilecek nitelikte.

0|0
    0|0
  • Ben de aynı şekilde vakit ayırmak isterim

0|0
    0|0
  • çok doğru ve mantıklı karşılarım

1|0
    0|0
  • Normal karsilarim çünkü bende böyle düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Anlayışla

0|0
    0|0
  • Gayet normal bir istek

0|0
    0|0
  • Biz evlendikten sonra günde iki saat birbirimizi görebilcez mi bakalım bu benim için hayalken işte..😂

0|0
    0|0
  • Eskiden olsa olmaz öyle şey derdim ama mutlu ilişkinin en büyük anahtarlarindan biri birlikte geçirilen kalite vakit dışında çiftlerin bireysel kendilerine ayırdıkları zaman. Mutlaka böyle bir vakitleri olmalı

0|0
    0|0
  • Aslinda 22 saati kendine ayirsa, 2 saat gormek bile fazla 😂

0|0
    0|0
  • Iyi bir düsünce, herseyin fazlasi zarar

0|0
    0|0
  • Ayırabilir elbette. Benim için bu durum herhangi bir sorun teşkil etmez.

0|1
    0|0
  • Hep yan yana olmaz, her gün 2 saatte olmaz. Ortalayacak..

0|0
    0|0
  • Kesinlikle katılıyorum...

0|1
    0|0
  • gayet normal hatta bende isterim

0|0
    0|0
  • Bence bir sıkıntı yok, güvendiğim sürece daha fazla saat de olabilir

0|0
    0|0
  • Çok mantıklı karşılarım ben de ondan isterim

0|1
    0|0
  • Neden olmasın sonuçta farklı bir boyuta geçmiyoruz. Normal yaşamında nasılsa bazı alışkanlıklarına devam edebilir.

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    90
Yükleniyor... ;