Felsefe nedir? sizin için felsefe nedir? felsefenin varlığı sizi olumlu ya da olumsuz etkiliyor mu?

sosyolojiss
felsefe nedir? sizin için felsefe nedir? felsefenin varlığı sizi olumlu ya da olumsuz etkiliyor mu?
devlet adamlarının filozof olmalarını istermiydiniz?
Neden filozoflar devlet yönetimlerinde olmamışlardır da onun yerine hep savaşçılar hükümran olmuştur?

devleti yöneten kişiler neden filozozlardan bir müddet yararlandıktan sonra onları yok etmek istemişler?

sizce bunların nedeni nedir hepsine olmasa da bir kaçına cevap vermek ister misiniz.

NOT: Bana göre felsefe inanılanın inanılmaya değer olup olmadığını araştırmaktır.
felsefe nedir? sizin için felsefe nedir? felsefenin varlığı   sizi  olumlu  ya da  olumsuz etkiliyor mu?
Felsefe nedir? sizin için felsefe nedir? felsefenin varlığı sizi olumlu ya da olumsuz etkiliyor mu?