Üniversite mezunu olup ev hanımı olmak, ömür boyu Fransa'da evlenme hayali kuran birinin düğününün Sivas'ta olması gibi değil mi?

Çok hüzünlü değil mi? Yani bir meslek edinir, para kazanır daha iyi yaşarım diye beklerken hayat seni evde toz kovalamaya itiyor. Okulunu bitirdikten sonra ev hanımı olacak olsanız, bunu kabul eder miydiniz?Üniversite mezunu olup ev hanımı olmak, ömür boyu Fransa'da evlenme hayali kuran birinin düğününün Sivas'ta olması gibi değil mi?

2|1
10760

En İyi Erkek Görüşü

• "Ayaklarının altına Cennet serilen" bir mesleğin kıymetini bilseydi kadınlar, uykusunda bile, "daha iyi anne nasıl olurum?" diye düşünürdü..
    Bütün işi, kariyeri bırakır, deli gibi bunun için çalışırdı..

Kaç kadın yapabilir abdestsiz çocuk emzirmemeyi?
    Bunu yapabilen kadın, Yavuzlar, Fatihler, Süleymanlar yetiştirir.. O adamın ölene kadar aldığı tüm duâlardan da nasiplenir..

Kendine Cennetten köşkler diker..

Hangi meslek, bir kadına bunu vaad eder? Hangi para, kariyer bunu satın almaya gücü yeter?

"Çocukta yaparım kariyer de" diyenler az ötede oynasın.. Hiçbir insan evladı, iki şeyin aynı anda Uzmanı, ustası olamaz..

#Vesselam

0|2
    2|0
    • MütefekkirSeyyah gerçekten çok güzel bir yorum sizi bu görüşünüzden dolayı tebrik ederim

• Alkışlık yorum.

Bu sitede düşüncelerini bu kadar güzel ve düzgün bir şekilde anlatabilen insanları görmek çok güzel.

En İyi Kız Görüşü

• Hayır, burası Türkiye. Burada işsizlik var. Biraz da kaderden kaynaklı diye düşünüyorum.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 59

• hayaller her zaman gerçek olmaz her nereyi okursan oku hangi bölümden mezun olursan ol evlenince mutlaka ev hanımı olacaksın yani bir iş kadını bilim insanı olsan bile evlenince hem bilim insanı hem ev kadını olacaksın gibi düşün. Malesef bizim ülkemizde okuyan değil arkasında adamı olan hayallerinin karşılığını alıyor ya da senin hayallerinin sahibi oluyor. o yüzden elinde var olanla mutlu olmaya çalış sahibi olmak istediğin şeylerle değil

1|0
    0|0
  • Okulu ne için okuduğuna bağlı. Okul sana bazı şeyler katar ama pek çok şey kişinin kendi elindedir. İşletme okuyup, su ürünleri okuyup ama ben üniversite mezunuyum diyenler komik geliyor. Okuyacağın bölümü seçmeden önce doğru yönlendirilmek gerekir. Biraz da kişinin hayattan beklentileriyle alakalı bir durum.

0|0
    0|0
  • Fransa da düğün olunca ne oluyor basiniz göğe mi eriyor!.
    Kendi ülkenizi küçük görmeyin bu kadar !..
    Sivasli değilim ama sivas güzel yer gittim bir kaç kere gayet guzel kir düğünü yapılacak yerleri var..

2|1
    0|0
  • bir kadın Anne olmak istiyosa ve çocuğunu kendin büyütmek istiyosa tıp bile okusa ev hanımı olup çocuğuna bakar bu doğanın kanunudur.
    Ha çocuğumu başkaları büyütsün ben çalışırım işime bakarım diyosa o zaman çalışabilir çocuğunu işten gelince görmekle ve başkasının büyütmesine katlanmakla yetinmeli o zaman annelikten feragat etmeli gibi bişey😅

0|0
    1|0
  • Kesinlikle katılıyorum. Kadınların, kendilerini bu konuma iten ve bu görev biçilen toplumsal anlayışın karşısında durması gerekiyor.

1|0
    0|0
  • O değil de kızlar neden Fransa'da evlilik hayali kurar ki? kafayı mı yemiş onlar :D
    Üniversite mezunu olmak demekte çok bişey değil dünya şartlarında artık, genel kültür diye okuyor herkes bir nevi. Önemli olan insanın kendini geliştirmesi veyahut torpilin olması :P

0|0
    0|0
  • Sivas'ın neyi varmış :)

1|1
    0|0
  • gidip dandik bölüm okumasınlar o zaman

2|0
    1|0
  • Sivası niye küçüksedin whwjhwheuhahe

0|0
    0|0
  • Benim para kazanmam gerekir. Karım çalişmasin derim. Eğr istiyoesa çok. Ve ortam müsaitse. Evi aksatmayacaksa çalişabilir

0|0
    1|0
  • ev hanimi olmak hayatin ittii bisey degil senin sectigin biseydir.. is bulup calisabilirsin calismiyosan senin hatandir.. yakinmaman gerek

0|0
    0|0
  • sivas ı paris e çevirebilecek biri varsa yanında, ne olmuş yani? asmalı konak seyretmedin mi hiç?

0|0
    0|0
  • üniversite okuyan bayanların çoğu zaten daha iyi koca bulmak için okuyor okulu. Öyle erkekler ile aynı iş yoğunluğunda çalışmak ve sorumluluk almak istemiyorlar genelde.

0|0
    3|0
  • kendi tercihi ne ev hanımlığını nede avrupa şehri değil diye sivası küçük görmem, ancak rğer kadın eğer kendi istediği halde çalışamıyorsa o zaman bu köyü bir durumdur, yinede sivas fransa olayıyla ilgisi yok

0|0
    0|0
  • Çoğu kız bundan şikayetçi peki bebeği kim büyütecek?

1|1
    2|0
  • Daha da acısı

0|0
    0|0
  • Erkek için bir soru olmasa da eşdeğer bir duruma düşmek tabi ki istemezdim

0|0
    0|0
  • ev hanımlığı anlamsız bir iş. bütün günü evde oturulur mu ya

0|0
    0|0
  • bunu söyleyen anlatan çok duydum bende bir zengn koca bulmanıza bakar çocuğu bile ilk senede yaparsınız

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    39

Kızlar Ne Diyor 106

• Bir de kendi özellikle çalışmak istemeyen var neymiş eğitimli anne olacakmış. Çocukla termodinamik mi konuşacak makroekonomi mi ya da organik kimya mı ne yapacak yani ilginç...

3|1
    0|0
  • Güzel bir mesleğin varsa ve gelirin iyise tabiki çalışmalısın ancak sıradan bir işse ve geliri düşükse üç kuruş paraya çalışmak yerine evinde oturur kocana ve çocuğuna daha çok vakit ayırırsın sonuçta bunlarıda yapman gerekiyor senin evin başkası gelip işlerini yapmıycak..

0|1
    0|0
  • tabikide hayır ben o kadar sene boşuna mı okudum bir adam gelicek bana dicek ki çalışmıycaksın öyle mi beyfendi o zaman kkapı orda ben kendi ayakları üzerinde duran bir bayan olıcam o yüzden kadınların ev hanımı olmasına karşıyım tabi bu durum erkek içinde aynı sadece parayı o kazanacak diye de bişey yok ikiside kazanck ikiside yaşadığı evi temizlicek bu yazdıklarım nerden nereye geldi bilmiyorum ama neyse çok konuştum ben yine bay bayy

0|0
    0|0
  • Başarılı bir konuya değinmişsin.
    Ben böyle cok insan tanıyorum ve bence en kötüsü babası okutmak icin baska memleketlere sehirlere gönderir sonra kiz ordan birini bulur evlenmek ister evlenir eee noldu okuduğun okul tablo evinde duvara asılan çerçeve. Ben okulumu bitiremedim alttan derslerim vardi ama masa başında işim var üstten ders alan arkadaşlarımın şimdi evde toto büyüttugune şahidim.☺

0|0
    1|0
  • bazı kadınların eşleri iyi para kazanıyor ve onlarda çalışmak yerine evlerine, çocuklarına bakıp geziyorlar, eğleniyorlar. Anlıcanız kişisel tercih varsa ortada kötü değildir

0|0
    0|0
  • Tercih ve sartlar meselesi. Egitim sadece para kazanmak amaçli degildir. Insanin hayatta karsilastigi problemlere cozum bulabilmesi, hayatin zorluklarini ustlenebilmesi, hayat felsefesi, hayattin anlami gibi konularda da etkilidir. Egitimsiz nice insanlar vardir ki egitim almis insanlardan kat ve kat fazla kazanir.

0|1
    0|0
  • Hayır asla kabul etmem
    Benim kariyerime engel koyucak olan erkege de kapıyı bile göstermem kendi bulsun

0|0
    0|0
  • ayette ne diyor "biz herkesin kaderini kendi çabasına bağlı kıldik " öyle hemen pes edip kaderm buyms demekle olmaz kendin cabala ve bitirdign bölmle ilgli islere bak

1|1
    0|0
  • bence hic bir kadın ne çalışmaya zorlanmali nede calismasina engel olunmali. Keşke erkekler yeteri kadar kazanabilse kadınlar calismak zorunda kalmasa. kadinlar yaratilis geregi zaten hassastır Üstelik her bir doğum bile kadını yipratir üstüne bir de dışarıda ve evde çalışmak yorucu ve dahada yipratici olacaktir zamanla

1|0
    0|0
  • Etmezdim galiba. Yani dünya zengini bir adamla evlendiysem tamam, hayatı yaşarım ama öyle bir durum olmayacak. Ki zaten ben "kocacım biraz para verir misin?" Diyemem ya. Kendi paramı kazanmam lazım. Erkek gereksiz ego kasar ona muhtac olduğumu düşünüp beni aldatabilir falan hiç uğraşamam.

2|0
    0|0
  • Ev hanımlarının üniversite bitirmiş olmaya ya da üniversitelilerin ev hanımı olmaya hakkı yokmu? Canı ister ev hanımı olur cani ister çalışır kazanır. Üniversite bitirmek ne kadar kültürlü olduğunu göstermez, sadece hayatindaki bir döneminin bir başarısıdır. Ayrıca zamanında pisliğin , pasağin üstünü örtmek icin bir sürü icat çıkarmış elin fransasinda kimsesiz sap gibi evlenecegine , davullu zurnali sivas halayli, düğününü yaparak evlen bin kat iyi. Sivasi anlamak fransız olmaya benzemez

2|0
    0|0
  • bu yüzden iyi bir bölüm okumak gerekiyor iş garantisi olan

1|0
    0|0
  • Benzetmeler hemen hemen cuk oturmuş. Aynen öyle.

0|0
    0|0
  • Sivaslı yiğido ile evlensin daha iyi

0|0
    0|0
  • Kabul etmem, işim olmadan evlenmeyi düşünmüyorum.

0|0
    0|0
  • Bencede sen evlilik teklisifini Pariste beklersin ama sana adana kebap yerken teklif ederler

0|0
    0|0
  • aynen

0|0
    0|0
  • Aynen öyle

0|0
    0|0
  • 9 yıl evdeydım cocuklarımın en azından bebeklik dönemini beraber yaşadık ve şimdik calişiyorum yani demek istediğim istersen yine başlaya bilirsin.

1|0
    0|0
  • Hayir, evlenmesin is kovalasin

0|0
    1|0
  • Kızlar Devam
    86
Yükleniyor... ;