Darbe nedir? Darbe nasıl yapılır? Türkiyede'ki olay Darbemidir?

Gülfidan34
Bak güzel arkadaşım önce darbe nasıl olur darbe nedir onu bilmen lazım..
1 darbe nedir? Askerî darbe ya da darbe askerin yönetime el koyması anlamına gelmektedir. Bir ülke de demokrasiye el konulan yönetim şekli olup, Hükümetin başarısız olduğu durumlarda yönetimden memnun kalmayan askeri kuvvetlerin silah zoruyla el koyması anlamına da gelmektedir.
2. Darbe nasıl yapılır?
1* darbe ufak bir asker kitlesi ile değil, ordu ile yapılır. ikincisi, senkron gereksinimidir.
2* o gece en fazla 5000 asker (ki o kadar da değil) darbe yapmaya çalışmıştır. bu sayı bir tugay kadardır. bunun üstünde bulunan rakamlardan biri kolordudur ki 45.000 kişiden oluşur. darbeler kolordu ile yapılır. sayı üstünlüğü elde edildiğinde de kimse gık çıkaramaz. yani siz trtyi cnni 10 kişi ile alamazsınız. en az 50 kişi gerekir.
3* senkron ise daha önemlidir. darbe gece geç vakitte yapılır ki insanlar direnmeden takır takır işlesin. bu denemenin zamanı yanlıştır. ve ayrıca aynı zamanda siz turksat, kanallar, polis ve devlet kurumlarına girerseniz size ses çıkaramazlar.
4* Eğer darbe girişimi olsaydı başbakan cumhurbaşkanı tutuklanmış olur kanallarda halkı sokağa davet edemezdi..
5* 7.8 tane tankla 3.4 tane jetle darbe yapılmaz yapılamaz
6* Camilerden sela okutulması asla kabul edilemez Müslüman bir ülke olabiliriz ancak şeriat cihat çagrısı yapar gibi camilerden anons yapılıp sokağa çıkmaya çagrılamaz
7*. Darbe yapılacak olsa ya da yapma girişimi olsa askerin er'in haberi olur daha ne olduğunu bilmeyen erler teslim olurken neden burdasınız sorusuna tatbikat diye getirmişler vs diyor
8*. Dün kaç tane er öldürüldü bak rütbeli demiyorum er diyorum?
Eğer darbe girişimi ya da darbe olsa buna izin verilebilirmiydi?
Siz bunları bir düşününün isterseniz Türkiye de olanlarlara İster Senaryo olsun diyin ister tiyatro..
Artık sizin (akp yandaşlarının) pkk işid'den farkı yoktur gencecik insanları öldürdünüz!!!
Hadi iyi uykular
Darbe nedir? Darbe nasıl yapılır? Türkiyede'ki olay Darbemidir?