Takkeli , cübbeli, şalvarlı erkekler ve çarşaf giyen bayanlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Soru açık ve nettt :) ?

0|0
1013

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 9

• Giyebilir. Herkes istediğini giyer. Kimse kimseyi kınayamaz, hor göremez bu konuda

0|2
    1|0
  • Bunlar üzerine düşünmek bile saçma. Kime ne ki. Bana da bugün siyah giyiyorum diye Arabistan'a çevirdiniz burayı dedi bir amca.

1|1
    1|0
  • Gayet normal bakiyorum. toplumumuzun bir parcasi

0|1
    1|1
  • Tercih meselesi hayatlarinida ona göre yasiyorlarsa ne mutlu onlara

0|1
    1|0
  • Masallah onlara 😊

0|2
    1|0
  • İnsanların giyimine karışmıyorum..
    Haddinden fazla cılkını çıkartmadıkları sürece..

0|0
    0|0
  • bir sakıncası yok

0|0
    0|0
  • Çağ dışı geliyor

0|0
    1|2
    • Kuranı kerim 1400 sene önce indi hiçbir hükmü değişmedi yiyosa çağ dışı de :D

• Kendi diyorsun 1400 sene once diye. Cag disi iste. Hem de fazlasiyla.

• kelimeler kifayetsiz kalıyor Allahın kelamı o dikkatini çekerim

• bunları giymeyen avrupalıların atalarımıza geçmişte neler yaptıklarını düşünüyorum sen neler düşünüyorsun

0|0
    2|0
    • Fatih istanbulu fethetti ibadetve inançlarında insanları serbest etti çok açık giyinmedikleri sürece insanlara bir şey demedi Müslüman ülkesinde çok açık dolasma bir zahmet

• ben çok açık dolaşmıyorum zaten

• Sana demedim o zamanki gayri muslimlere dedim pardon

Erkekler Ne Diyor 12

• İsteyen istediğini giysin. Özel bir şey düşünmüyorum.

0|1
    1|0
  • Yırtık pantolon küpe dövme. Mini etek giyen gögüsleri açık gezenler bunlar varsa onlarda var Eleştirmesin kimse herkes istedigini giyer

1|1
    2|0
  • MAASALLAH diyorum <3

0|2
    1|0
  • Tasvip etmem! Sağa sola sataşıp propaganda yaparlarsa da, kızarım evlat!

1|1
    1|1
  • benim için belli bir çizgiye kadar insanların nasıl giyindikleri önemli degil

0|1
    1|0
  • Herkesin kendi tercihidir. Beni rahatsız etmediği müddetçe, sorun yok. (Bu her insana geçerlidir)

0|1
    1|0
  • Bir sey dusunmuyorum banane

0|1
    2|0
  • Suudi olduklarını

1|0
    1|1
  • Ülkenin anasını s*ktiler kardeş.

1|1
    1|1
    • Neden kardeş?

• Din ile siyaseti ayıramayanların sığınma modeli oldu kapanmak. Bir kapalı Atatürkü sevemez oldu ülkede? ya da kapalı olmayan ak partiye oy vermiyor oldu. Dine bağlı bir insan değilim ama herkes istediğini özgürce yaşamalı. Bugün sakallı biri namaz kılmıyor diye başka birini azarlayamaz. Böyle din yaşanacaksa yaşanmasın. Özgür olmak demek dinen de özgür olmaktır. Sadece laiklik içki içip orada burada cinsel aktiviteler yapmak demek değil. Ülkede her gün tv lerde başkanlık rol modeli anlatılacağına laiklik anlatılsa böyle mi olurduk? Bugün kalkmış çakma başbakan neyden bahsediyor? Ülkede onca sorun var.. Terör sorunu, atamayan personel sorunu, cezaevi sorunu, mülteci sorunu ama biz acil servislerde ki hemşireleri tartışıyoruz. Cübbe ve şalvarın dinde ki yerini bilmiyorum ama kapanmak demek çarşafa girmek demek değil. eğer sen karına çarşaf giydirip başkasına bakıyorsan onun bir anlamı kalmıyor. Ne kapalı açığa sataşmalı ne açık kapalıya. Anlatabildim mi? Seve seve değil..

• Dinde zorlama yoktur bazı ehlisunnet alimlerinin kızları çarşaflı değildir ve herkes kendi hesabını verir karın çarşaflı senin göz dışardaysa karın imanlıdır yani mukafatı verilir kadın için büyük bir nimettir çarşaf ama erkek bakarsa olmaz tabiki ama karısına bir zararı yok günah sevap olarak kimse kimseye sataşmıyor aga onu yapan 40 ustu amcalar cübbeli şalvar peygamberimiz giymiştir çarşafı peygamber kadınları giymiştir

• Sudi arabistana göç etsinler

1|0
    1|1
  • Onlarla aynı havayı solumaktan bile haz etmiyorum.
    Eski Zaman'larda o Zaman ki şartlar bu tarz giyim gerektirmiş olabilir ama günümüzde böyle bir gereklilik yok, kara çarşaf olayı zaten çok anlamsız Nasıl kapanılmadı gerektiği Kuran'da yazıyor illede kara çarşaf giyip ortalıkta ninja gibi dolaş demiyor.

1|0
    1|1
    • Aga çarşafı peygamber kadınları giymiştir pardösüde yani turbanlıların giydiğinde bazıları vücut hatlarını belli edebiliyor ama çarşaf bu olmuyor 0 şehvet yani sünnet farz değil

• Peygamber kadınlarının giydiğini belgele gözünlemi gördün yoksa kara çarşafı savunan saçma sapan bir tarikat liderinin veya şeyhinin yazdıkları veya söylediklerine göremi bunu söylüyorsun? Ben hiç bir hocadan böyle birşey duymadım hiç bir yerde de okumadım. Önemli olan vücut hatları belli olmamalı ve kapanacak yerlede Kuran'da yazıyor, senin dediğin hatları belli esen pardesü be türevlerini giyenlerini savunmuyorum onlarda yanlış benim bilgilerine göre, kara çarşafın bir kesinlik olduğuna asla inanmam herşeyin bir usulü var. Belki Peygamber efendimiz zamanında o dönemin şartları böyle birşey gerektirmiş olabilir bilemeyiz ama o konuda kesin ve net bir bilgi olduğuna hiç şahit olmadım

• Aga ahzap suresi 59. ayet nazil olduktan sonra eteklerini alıp başlarına geçiriyorlar siyah olmasıda sende beyaz içi gösterir siyah göstermez ondan

• Normal.

0|1
    1|0
Yükleniyor... ;