Kiracı nasıl evden çıkarılır?

bir ev aldık içinde kiracı var ocak ayına kadar sözleşmesi var... şu an bizde kirada oturuyoruz.. yalnız evde duran kadın inat etti çıkmıyor evden meymenetsizin teki laftan da anlamıyor. ne yapabiliriz acaba

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• evi aldığınız tarih çok önemli. tapu tarihi itibariyle 30 gün yasal süreniz var. bu süre içerisinde kiracıya NOTERDEN ihtarname çekmelisiniz. Çekmemişseniz, kontrat süresi bitene kadar çıkartamazsınız. Kanun açık, 1 ay içinde ihtarname çekilmişse (yeni sahibiyiz boşaltın şeklinde) çıkmak zorunda. Olay mahkemeye intikal ettiğinde sorulan ihtarnamenin süresinde çekilip çekilmediği. Çekilmişse ilk celsede tahliye kararı verilir.

2|0
    0|0
    • sağolun teşekkür ederim bunu yapıcam.

• Mahkeme sonrası 15 gün içinde tahliye.

• çok sağolun teşekkürler

En İyi Kız Görüşü

• dava açabilirsiniz öyle bir hakkınız var dava açıp sözleşme dahi olsa kiracıları evden çıkartabilirsiniz. sözleşme yapılmış dahi olsa evin yeni sahibi siz olduğunuz için çıkmak zorundalar eğer sorun yaparlarsa tazminat falan sizi bağlamaz eski sahibine tazminat davası açabilirler rahat olun ve dediğim gibi dava açabilirsiniz :) kolay gelsin :)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 33

• Sözleşmesi varsa birşey yapamazsın. Kira sözleşmeleri genelde basit usulde yapıldığından devirleri mevcuttur yani sizi de bağlar. Ancak şöyle bişey yapabilirsin. Kiracı elektrik su doğalgaz gibi faturaları üzerine almış mı? Ona bir bakman lazım. Eğer almamışsa eski sahibinin üzerinedir. Eski sahibine satıştan dolayı iptal yapmasını söyleyebilir. Sonra istersen bağlatmayabilir ve senden başkasına bağlatmamaları içintaahhüt alabilirsin. O zaman kiracının elektriğini suyunu doğalgazını keserler e kendiside çıkar o zaman diye düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • sözlşme varsa çıkartamazsın. meymenetli veya meymenetsiz anlaşma anlaşmadır

2|0
    0|0
    • sözleşme benimle yaplmadıki eski ev sahibini bağlar

• olsun evi alırken bilmiyormuydunuz bunu. bu gün hukuki işlem başlatsanız zaten sonuçlanana kadar ocak gelir boşa uğraşırsınız

• Evi almadan önce kiracıyı çıkartmanız lazımdı. Biz boş ev istiyoruz oturacağız diyecektiniz. şu an sözlemesi bitene kadar çıkmaz.

1|0
    0|0
  • Sizi pat diye evden cıkartmaya kalksalardı? Neyse, bu isin hukuki yaptırımları var arastırın ögrenin.

1|0
    0|0
  • aynısı benım basımda var , katıl olmamak ıcın zor sabrediyorum. ıkı tane bebesı olmasa çoktan cozum bulmuştum !!!

1|0
    0|0
    • Fevri olmayın insanların neler yaşadıgını bilemezsiniz evet haklı olablirsiniz ama bunlar sizin sınavlarınız olabilir sabredin her sey çözüm bulacaktır bebeği varmış bakın belki size mükafat olarak dönerler

• Allah yardımcınız olsun.. FEvri olmamaya çalışın yinede kimse zarar görmesin.. dünya malı için değmez

• oyle @Bahtsizbedeviderler_

• yeni aldıysanız evi 1 yıl kadar daha evden cıkmayabiilir. ancak 1 yıl sonra cıkması gerekir. noterden ihtarname gönderin mutlaka

1|0
    0|0
  • gideceksin bir tefeciye al kardeşim sana şukar para sıkın topukları korkutun çıksın evimden diyeceksin bukadar iş tamamdır.

1|0
    0|0
  • Sözleşmeyi iyi okuyun ve bir avukat ile görüşün.

1|0
    0|0
    • sözleşmede dikkatimi ceken tek şey ocak 2017 bide eve sıfırken girmiş verdiği zararlardan maddi olarak sorumlu olduğu kapı cerceve hak getire... bide evde benim tadilat işim var insan olsa azıcık anlar halden kış günü ne o ev bulabilir ne ben istediğim gibi tadilat yaptırıp taşınabilirim

• Bu arada hayırlı olsun.

• teşekkürler

• Sözleşme varsa çıkaramazsınız

1|0
    0|0
  • sözlşme varsa çıkartamazsın. meymenetli veya meymenetsiz anlaşma anlaşmadır

1|0
    0|0
  • orman kanunu en mantıklı cozum bu tıp durumlarda otekı turlu bır ıkı senede anca cıkar.

1|0
    0|0
  • Kirasını ödediği sürece hiç bir şey yapamazsınız.

1|0
    0|0
  • Almanya'dan oğlum gelecek de.

1|0
    0|0
  • Ev sahipleri neden bu kadar gaddar? Belki durumu yok ayrica sozlesme bitene kadar oturmak en buyuk hakki.

0|0
    0|0
  • sözleşmen varsa mecburen bişey yapamazsın sözleşmenin bittiği gün çıkar çıkmıyorsa polis çağır

1|0
    0|0
  • işiniz zor

1|0
    0|0
  • Yeni aldiysan mahkemeye ver 1 ayda boşaltılır...

1|0
    0|0
  • Almanyadan oğlum gelmiycek ama siz yinede annenizi seviyosanız çıkın evden de

1|0
    0|0
  • torbil at eve :D

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    13

Kızlar Ne Diyor 14

• Evin altinda yatir oldugunu soyleyin 😎😎✌

1|0
    0|0
  • kışkış cinler kışkış

dava edin kız. çıkıyorlar o zaman. biz mahkemeye vericez falan dedik öyle çıkardık, korkutun biraz.

1|0
    0|0
    • darısı başıma... ithar cekiçem sağolsun burdan biri söyledi bir kıyıdan başlıyayım

• şikayetcı olun

1|0
    0|0
  • Almanyadan oglum gelcek de

1|0
    0|0
  • Polis yardımı ilr

2|0
    0|0
  • Ocak ayina kadar oturma hakki var ev bulmakta kolay degil

1|0
    0|0
    • ev dolu heryer yaz ayı herkes boyadı tadilatını yaptırdı kiraya veriyor bu bahane değil bence

• Ben olsam sozlesmem varsa gunu gunune de oduyorsam cikmazdim. Ev bulmak kolay olsa bile tasinmak da masraf esyalarin eskimeside soz konusu toplanmak da kolay degil ama 1 ay onceden resmi olarak haber yollarsan bosaltiliyor diye biliyorum

• Sözleşmesi varsa beklemek zorundasınız kirayı size öder sizde oturduğunuz eve verirsiniz işte..

1|0
    0|0
  • Sözleşme bitince çıkar

1|0
    0|0
    • sözleşme ocak ayında biticek.. bence yaz günü çıksa daha akıllıca ama

• Hangi Ocak ayı 2017 mi?

1|0
    0|0
    • evet 2017.. yani yaklaşık 6 ay var ve kadın kış günü ev bulması daha zor taşınması daha da zor inat etmenin ne anlamı var anlamış değilim.. hemde öğretmen kendisi biran önce okullar açılana kadar cıksa hem onun için hem benim için iyi olurda anlayacak kapasite yok öğretmen olmuş ama insan olamamış..

• Sözleşmeden dolayı hiçbir şey yapamazsınız. Ama insanların neler yaşadığını bilemezsiniz sabredin bunlar size mükafat olarak dönecektir..

• sözleşme bitmediyse kadın haklı. sözleşme bitince çıkarabilirsin yalnızca. şikayet edersen ya da ederse siz zararda kalırsınız

0|0
    0|0
  • Kadina laf edemezsin. Sozlesmedeki sureye kadar istedigi gibi oturur zorla yaptirmadi sonucta sozlesmeyi. Ne kadar kolay size pat eve al pat cikar.

0|0
    0|0
  • kontratta özel bir madde yoksa çıkaramazsınız :(

1|0
    0|0
  • sözleşme varsa yapacak bir şey yok.

0|0
    0|0
  • Sözleşme varsa çıkaramazsın

1|0
    0|0
Yükleniyor... ;