İnsan yanında güldüğü kişiye mi aittir, yanında ağladığı kişiye mi?

pizzaşığıı
Aslında ikisine de ait değiliz gibi. Ama soruyu biraz değiştirelim,
İnsan yanında ağladığı kişiye mi daha çok değer verir, yanında güldüğü kişiye mi?

Ben yanında ağladığım kişiye daha çok değer veririm. Yanında ağlamışım ki güvenmişim.

Bu da bana bu soruyu sormamda ilham kaynağı olan duvar yazısı:
İnsan yanında güldüğü kişiye mi aittir, yanında ağladığı kişiye mi?