İnsanların kendi kendine koyduğu gereksiz kurallara uyar mısınız?

Nickimiunuttumki
Mesela dün birşey alacağım bir dükkandan. İstediğim şeyi söyledim, görevli adam " piercinginizi yanlış kaşınıza takmışsınız, oraya erkekler takıyor" diyor. Küpe konusunda da varmış sanırım böyle bir şey, erkekler bir kulağına takamıyormuş (!) Kime ne? Siz takar mısınız böyle şeyleri?
İnsanların kendi kendine koyduğu gereksiz kurallara uyar mısınız?