Anneme dava açabilir miyim?

19 yaşındayım şu an. küçüklüğümden beri 15 yaşına kadar öz annemden şiddet ve işkence gördüm şu an görüşmüyoruz. Ama bana yaşattıklarını ne aklımdan atabiliyorum nede unutabiliyorum. ruhsal olarak iyi değilim beni sinir hastası etti bana bu yaşattıklarından dolayı ona dava açabilir miyim?

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Açarsın, ama maddi kazançtan başka bişey geçmez eline. Ben olsam olabildiğince uzaklaşır, ilişiğimi falan keserim.

1|0
    0|0
    • kaç yıldır görüşmüyoruz zaten başka şehirde yaşıyor kendisi ama onun yüzünden hayatım mahvoldu acısını çıkartmak istiyorum.

En İyi Kız Görüşü

• Bu ülkede tecavüze uğrayan kız için ruh sağlığı bozulmamistir raporu verildi. Senin ruhsal olarak bozulmana hiçbir şey yapmazlar bence, o dava sürecindeki stresle kalirsin sonunda.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• kanıtlayamıycaksan boşuna açma bişey olmaz.

0|0
    0|0
  • hastane raporu alıp polise git

0|0
    0|0
  • Sakin ol canım
    Malesef her anne, anne olamiyor. Allah büyüktür. En büyük intikam şekli affetmektir.

0|0
    0|0
  • Açabilirsin delil olarakta kardeşlerinin şahitlik yapması yeterli zamanaşımlik bir durumda yok ortada ben aç süründür derim

0|0
    0|0
  • bence hakkını aramalısın, bu düzey ruh hastası ebeveynlere duygusal bakmanın manası yok. ver mahkemeye yargılansın. zaten bu ruh hastlarının çocuk sahibi olması da ayrı mesele...

0|0
    0|0
  • işkence derken?

0|0
    0|0
  • Eskiden olmuş delil kalmamış

0|0
    0|0
  • Dr Raporu alıp evet açabilirsin

0|0
    0|0
    • şu an doktor raporunu nasıl alacağım ruhsal olarak mı çünkü şu an fiziki anlamda bişeyim yok küçüklükten ergenliğe olan dönemde gördüğüm şiddet için diyorum

• Ruhsal olarak Evtt

• kanıt delil olmadan açsanda boş

0|0
    0|0
    • peki şahit olursa diğer kardeşlerim benim kadar şiddet görmediler ben üveydim yani babam farklıydı ve bunun acısını benden çıkardı onlar ve üvey babam biliyor şahitlik de ederler. O zaman ne olur?

• şahit olursa olurda aradan zaman aşımı olmuş

• Gorusmuyoruz derken baskasiyla mi yasiyorsun yoksa universitedemisin?

0|0
    0|0
    • annemle üvey babam ayrıldı ben üvey babamla kaldım ve diğer kardeşlerimde burada kaldı kendisi gitti tek başına 5 çocuğu bırakıp.

• Uvey baban bile annenden daha iyimis ama nasil dava acabilirsin ki? Kanıt gerekmez mi?

Kızlar Ne Diyor 3

• delil varsa elinde olur yoksa boş

0|0
    0|0
  • Acabilirsin. Ama sonucunda pek bir şey olmaz

0|0
    0|0
  • Delil var mi elinde. Hic yoksa intikam alabilirsin.

0|0
    0|0
    • delilim yok ama şahitlerim var kaç kere dayak yedim hep demirlerle sopalarla bir keresinde merdaneyi kafamda ve kolumda parçalamıştı yüzüm tanınmayacak halde ve kolumda kırılmıştı.

• Bela okuyacağım da haddime değil. Özelden yazman mümkün mü yardımcı olabilirim belki.

Yükleniyor... ;