Dinlerin uydurma olmadığının ispatı var mı?

Gizli Üye
dinlere inanmıyorum hepsi uydurma buna daha 15 yaşımda karar verdim etrafımdaki birçok insan dinci ve konuşulmuyor alıgıları zayıf bilimden haberleri yok bana kuranda dahi yazmayan hikayeleri anlatıyorlar hiddetleniyorum ya bu kadar insan gerçekliği olmayan dine nasıl inanabiliyor he inansınlar gerçi çok daha iyi çünkü sapık zihniyetlerini ancak cehennem korkusuyla durduruyorlar inanmamamın birçok sebebi var
Arapça olması
Mantık hataları ve çelişkiler
Yanlış birşey olunca halk şüphe duymasın diye ama o zamanın şartları öyleeee fasa fisoları
Tanrı neden 4 kitap indirdi bir tane indirip onu korusaydı ve bu ayrılıklar olmasaydı
Ki en kudret sahibi tanrının bu kitabı indireceğini düşünüyorsanız bu tanrıya hakarettir BENCE
Eşitlik olmaması
Vebu en merhametli tanrı sırf (kitap indirdiğini varsayıyorum) kitabına inanmadığı akıllı sorgulayan kalbi temiz kullarına azap mı verecek
Objektif olun dinciler doğup büyüdüğünoz yetiştiğiniz yer kültür din beyninize işlemiş müslümünlığı översiniz anca yok müslümanlar sonunda güç sahibi olacak bütün islam ülkelerine bakıyorumda bunu hangi tarafınızla uyduruyorsunuz daha söylemek istediğim birçok şey var kısa kesicem fikirlerinizi bekliyorum

Dinlerin uydurma olmadığının ispatı var mı?