Kimseye güvenilmeyeceğini, bir zamanlar en çok güvendiğimiz insanlar öğretiyor doğru mu?

0|0
14974

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Aynen öyle kanks

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 148

• maalesef.. Başta her şey çok güzel gidiyor sonra o yere göğe sığdıramadığımız güvendiğimiz insanlar mutlaka bir kazık atıp çıkıp gidiyor hayatımızdan.

9|0
    0|0
    • ne kadar fazla seversek ne kadar fazla güvenirsen o kadar fazla üzülüyoruz her şeyin fazlası zarar

• Bazen o kadar güvenmek istersin ki. Sadece bir söz yeter güvenmene. Kalbini ruhunu , tüm benliğini açarsın ona. Koşulsuz şartsız. Sonra bir bakarsın yok. Kaybolmuş , sırra kadem basmış ve gitmiş.
    Severek oynadığı bir balonu elinde patlayan çocuk, birdaha kolay kolay cesaret edip eline alamaz o balonu.

1|1
    0|0
  • Herkes aynimi hicmi kimseye guvenmemk lazım?

0|1
    0|0
  • Cok dogrusun 👀

0|1
    0|0
  • Sirtimizdan bicaklandigimizda daha iyi anliyoruz bu durumu

0|2
    0|0
  • Evet doğru bazen hic ummadığın kişi gelip arkandan bıçaklıyor

0|2
    0|0
  • doğru , ne demiş imparator canım dediklerim canımı aldı
    https://www.youtube.com/watch?v=ktKOuUhubJU

0|1
    0|0
  • Beş dakikada değişir herşey, beş dakikada tanırsın insanları.
    Beş dakika sonra ellerinin bomboş kaldığını görürsün..
    Beş dakika sürer sevincin bazen, ama acısı yıllanır içinde.
    Unutmayacağım dünü ve bugünü..
    Tamda dediğin gibi kimseye güvenemeyeceğini bir zamanlar koşulsuz güvendiğin insanlar ögretir.
    Diyeceğin sadece emeği geçenlere teşekkürlerdir.. :)

0|0
    0|0
    • yok söylenecek çok şey varda anlayana

• Sessizliğin sağır etmesi diye bir şey vardır emin ol bütün cevaplardan agırdır :)

• insanların güvenimi kırması yeni tanıdığım insanlara güvenmiyeceğim anlamına gelmez sadece biraz daha tedbirli olurum o kadar negatif olmam

1|0
    0|0
  • Tas uzaktan gelmez diye bosuna soylememisler.
    En guvendigin anda en ihtiyacin oldugu anda o insana aslinda hic guvenmemen gerektigini ogrenirsin ya sana ogretir ya onu gosterir gercek yuzunu. Uzuluyor insan be.

0|1
    0|0
  • Dogru...

0|1
    0|0
  • Güveniyorsun güvenmek istiyorsun sonra bir bakıyorsun ki güvendiğin o insan seni hayatın gerçekleriyle baş başa bırakıyor... Saçma hayat saçma insanlar işte...

0|2
    0|0
    • ne kadar fazla seversek ne kadar fazla güvenirsen o kadar fazla üzülüyoruz her şeyin fazlası zarar

• Aynen öyle ne kadar iyi olmak için çabalasak da en ufak hata da kötü olan biz oluyoruz

• Kazik yemek kaçinilmazdir.

0|1
    0|0
  • doğru..

0|1
    0|0
  • Ne zor gelir anlatmak kabusları
    Ne zor gelir mecbur olmak gecelere
    Işıldamaz gözlerinde güneşin rengi
    Unutursun gülmeyi eğlenmeyi
    Tüketirsin günleri bir bir
    Aşk böyledir
    Destanlar yazdırır taşların üstüne
    Yağmurlar yağdırır çöllere
    Ama ne fayda
    Güvenemiyorum aşka
    Güvenemiyorum ne çare
    Kimlere inanmışım kimlere

0|0
    0|0

• sallıyom zaten başka türlü bu hayat çekilirmi yaa ben kuyudan taş çıkarmayı bırakalı çok oldu artık kuyuya taş atanım :)

• taş atma boşver

• birine anlatacak kadar zor duruma düşmedim şu ana kadar.. zaten özel sırlarımı bir yere kazıdığım falan yok.

0|1
    0|0
  • Dogru

0|1
    0|0
  • Kimseye güvenmemek yanlış kime 2. kez güveneceğin asıl mesele. Çünkü insanlar bazen hata yapar.

0|1
    0|0
  • Bir kişiye koşulsuz şüphesiz güvendim ve bütün insanlara olan güvenim bitti. Kesinlikle doğru

0|1
    0|0
  • evt bundan 8 yıl önce öğrendim kimseye güvenmemem gerektiğini :D teşekküler hayat :D

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    128

Erkekler Ne Diyor 73

• Kesinlikle. ::)

0|0
    0|0
  • Yanlış.
    Dostun sana tokat atıyor. sen onu düşman belliyorsun.
    Doatun sana tokat atıyor. sen kendine çekidüz3n veriyorsun. Gerçek dost sonsuzdur. teslimiyetle gönülden olur. daha çok eski arkadaş vey paylaşım yapılan insan olunca insanın çıkarcı olmaaı gerektiği unutuluyor.
    Gönül insanına güvenilir. Melek gibidir. aslında herkesin de içinde melek vardır. ama görecek göz nerede. korkarsak kötü severaek iyi biliriz. ama gerçekte iyi mi kötü mü bakmadan.
    Yolcu hizmetleri olarak havalimanında checkin görecinde çalışorken yolcu diyor ki bakın dürüst oldum bagajda sıvı var dedim. siz de beni cezalandırıyor sunuz. cevap verdim : Belki ben bulcaktım. nitekim dürüatseniz dürüstlüğünüzü hatanızın karşılığını sahiplenerek sıkıntısını çekerek kazanırsınız. bankadan para çaldım deseniz paranın size mi kalması gerekir. demeseniz de rahat mı olursunuz. o halde güven kelimeaini hakikatiyle kullanırsan güvenini zedeleyen olunca önce kendinde hata aramalı insan nasıö güvendim diye. ondan da önce kendini sorgulamalı, bende hata var mı diye. Hep birlikte ncil ve çıkarcı olunca korku dolu dünya inşa ediyoruz. ve kimseye güvenilmeyeceği yargısına ulaşıyor yüreğimizi karartıp biz o güvenilmez insana dönüşüyoruz.
    Hata bizde anlayın. doğru ve gönülden güvenmeli. Kendinde kusur arayıp iyileşmeli. korkuyla insanların kötü yanını değil aevgi yanıyla iyi yanını görmeliyiz. karşışığına da katlanmalıyız iyi kötü. sabırla ki olgunlaşalım. zararlarda en az zararı ise aklını kullanarak ulaşmaya çalışmalı. güvenlikten aonra yük bizimdir ama

0|0
    0|0
  • Evet, belkide her zaman. Zaten guvenmedigimiz veya az guvendigimiz kişileri pek sorgulamayiz bu bağlamda. Öğretici olan bizi hayal kırıklığına ugratanlar olur

0|1
    0|0
  • Doğru bile bunun yanında az kalır, demek hayattaki bazı şeyleri öğrenmek için bazı şeylerin yok olması gerekiyor.

0|1
    0|0
  • onlarda olmasa bu konuda tecrübe edinemeyiz

0|1
    0|0
  • Katılıyorum

0|1
    0|0
  • En yakınındakine bile güvenmeyeceksin diye söylerler, bundan yola çıkarsak evet en çok güvendiğimiz insanlar bile bazen güvenilmez oluyor.

1|0
    0|0
  • Kesinlikle doğru.
    Çok pişman etti bu güven beni.
    Beni güzel hatırla diye bir söz vardı.
    Yalanlarımla, kinimle, nefretimle hatırla beni, oldu artık o sözler.

Artık güvenmiyorum kimseye.
    En azından bir daha üzülmem.

0|0
    0|0

• Bence kesinlikle doğru :D en yakın arkadaşım vardı her şeyimi anlatırdım :D küstükten sonra eski sevgilimle çıktılar ve en hassas tarafımı herkese söyledi. D ve bütün kötü anılarımıda

0|1
    0|0
  • Ares hoş geldin. Evet aslında öyle

0|1
    0|0
  • evet kendinden başka kimseye güvenme sözü doğru. Ancak bu kadar da karamsar olmak doğru değil insanın yapısına aykırı insan güvenmek ister kardeşim bu kadar net hiç kimseye güvenmeden de hayat yaşanmıyor. Birilerine mecburen güvenmek durumundasın. Bununla ilgili çok güzel bir rus atasözü var " kurtla arkadaş ol ama baltayı elinden bırakma."

1|0
    0|0
  • Kimseye güvenilmeyeceğini; bir zamanlar çok güvendiğin insana, çok güvendiği insan öğretiyor. Sen de sadece ondan öğreniyorsun.

0|0
    0|0
  • Yanlış adama güvendiysen yanlış adamlara güvenmemeyi öğrenmen gerek, güvenini kötüye kullanan için kullanmayanı harcamaya gerek yok bence

0|1
    0|0
  • Kesinlikle

0|1
    0|0
  • Biz yanlış kişiye güvendiysek karşıdakinin suçu ne?
    Eğer kimseye güvenilmiyorsa kendimizde kimse değil miyiz?

0|0
    0|0
  • hayır :D

0|0
    0|0
  • Evet..

0|1
    0|0
  • En iyi tanıdığımız ve en güzel efsane kazıkları atan güvenilir dostlarımız öğretiyo.

0|1
    0|0
  • Güzel şarkıdır o zamanlar daha iyiydi hande yener :)

0|1
    0|0
  • Başka türlü kimseye güvenilmeyeceğini düşünmezsin ki zaten

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    53
Yükleniyor... ;