En iyi aksiyon filmler hangileri sizce?

MrBigCock


Merhaba arkadaşlar,uzun bir tatil dönemine girdim ve hazır evdeyken bol bol film izlemek istiyorum.Aşağıda belirttiğim aksiyon filmlerinden başka önerileriniz var mı?
1. John Wick: Chapter 2 (John Wick: Chapter 2) Bir türlü emekli hayatının tadını çıkaramayan John Wick, rahat bırakılmadığı için yeraltına geri dönüyor ve önceden verdiği bir sözü tutmak için işinin başına geçiyor. Yetmezmiş gibi, kendisini öldürmek için başına dadanan ödül avcılarıyla da uğraşmak zorunda kalıyor.

2. Power Rangers (Power Rangers) Çocukluğumuzda hayranı olduğumuz Power Rangers’ın, diziden bağımsız olan filmi şu anda gösterimde. Rita Repulsa’yı Elizabeth Banks, Zordon’u ise Bryan Cranston canlandırıyor.

3. Free Fire (Free Fire) 1978’de geçen bu aksiyon/komedi filminde, iki çetenin buluşmasında anlaşmazlık çıkınca kurşunlar havada uçuşuyor. Filmin oldukça sağlam kadrosunda Cillian Murphy, Brie Larson, Armie Hammer ve Michael Smiley de yer alıyor.
4. Dunkirk (Dunkirk) Christopher Nolan’ın yönetmenliğini yaptığı Dunkirk filminde Tom Hardy ve Cillian Murphy başrollerde. İkinci Dünya Savaşı’nda Fransa’da gerçekleşen Dunkirk Muharebesi konu alınıyor. Belçika, İngiltere Krallığı, Kanada ve Fransa’dan oluşan birlik, Almanya kuvvetleri tarafından çevreleniyor ve Dunkirk tahliye ediliyor. Film, temmuz ayında gösterime girecek.

5. Baby Driver (Baby Driver) Baby (Ansel Elgort), soygunculara şoförlük yapmaktadır. Müzik listesi yapmadan bir işe girişmeyen bu gencin her daim kulaklığı kulağında, eli direksiyonda, ayağı gaz pedalındadır. Âşık olduktan sonra suç kariyerine veda etmek ister ama kendisini, sevgilisini ve özgürlüğünü tehdit altında bulur.

6. The Hitman's Bodyguard (The Hitman's Bodyguard)Gary Oldman, Ryan Reynolds, Samuel L. Jackson ve Salma Hayek’in yer aldığı filmde dünyanın en başarılı koruması, ifade vermek için duruşma salonuna gitmesi gereken bir kiralık katil tarafından işe alınıyor. Hiç anlaşamayan ikili, mahkemeye sağ sağlim yetişebilmek için çeşitli badireler atlatıyor.

7. Kingsman: Altın Çember (Kingsman: The Golden Circle) Karargahları kullanılmaz hâle gelen Kingsman ekibi, Amerikan bir elit ajan organizasyonuyla, ortak düşmanlarına karşı birlikte çalışmak zorunda kalır.

8. Kral Arthur: Kılıç Efsanesi (King Arthur: Legend of the Sword) Arthur henüz çocukken kral olan babası öldürülür ve tahta amcası geçer. Geçmişinden haberdar olmayan Arthur, kılıcı yerinden çıkardığında her şeyin farkına varır ve gücünü kullanıp kullanmamak konusunda ikileme düşer. Lakin, istese de istemese kehanet yerini bulmuştur.

9. Atomic Blonde (Atomic Blonde) Soğuk Savaş zamanında bir MI6 ajanı (Charlize Theron), bir ajanın ölümünü ve bilgileri karşı tarafa sızdıran casusları araştırmak üzere Berlin’e gider. Burada David Percival (James McAvoy) ile işbirliği yapması söylenir. Charlize Theron’ın ortalığı kasıp savurduğu ve herkesin ağzını burnunu kırdığı bu filmi kesinlikle kaçırmayın.

10. Trespass Against Us (Trespass Against Us) Kanun kaçağı ailesinin yaşam tarzından kopup kurtulmaya ve suçla ilişiğini kesmeye çalışan bir adamın hikâyesinin anlatıldığı filmin başrolünde Michael Fassbender oynuyor.

11. Kill'em All (Kill'em All) Aksiyon deyince ilk akla gelen isimlerden olan Jean-Claude Van Damme’ın yeni filmi, Olağan Şüpheliler (The Usual Suspects) havası taşıyor. Ayrıca filmin yönetmeni, daha önce İkiz Kan ve Evrenin Askerleri filmerinde birlikte çalıştığı Peter Molata.

12. The Foreigner (The Foreigner)
Herkes Jackie Chan'i sever! Chan, ailesi IRA tarafından alınan ve intikam peşinde düşen bir adamı oynuyor. Ayrıca filmde, Bond olarak bildiğimiz Pierce Brosnan da yer alıyor.

13. Hızlı ve Öfkeli 8 (The Fate of the Furious) Serinin sekizinci filmi 14 Nisan’da gösterime girecek. Tam ekip huzura kavuşmuş, normal hayatlara yelken açmışken Dom’u suç dünyasına iteleyen gizemli bir kadının ortaya çıkışıyla, herkesin sabrı sınanıyor. Bu arada Charlize Theron şehirdeki bütün arabaları ele geçiriyor. Bu sefer yarışa tanklar, tüfekler, uçaklar bile dâhil.
En iyi aksiyon filmler hangileri sizce?
8
11
Görüşünü yaz