Çevrenizde prefabrik ev kullanan var mı? Memnunlar mı, siz kullandınız mı?

Ev fiyatları malum çok yüksek. İzmir'de mesela çok yüksek ve bu evler de eski 40-45 yıllık binalar hep depremde tamamen yıkılacak. Bir arsa alıp üstüne prefabrik diksek hem de müstakil olur diye düşünüyorum ama sağlam mıdır? Isı yalıtımı nasıldır? Yağmur alır mı duvarlar çok ince midir? Penceresi bizim evde kullandığımız pvc midir? Şimdi birinden fiyat aldım ama kullananın tecrübesi çok farklıdır. Bilen varsa bir yorum yazsın.

Güncellemeler
1 ay
Arkadaşlar normal ev alın/yaptırın falan diyenler için diyorum normal ev betonarme oluyor depremde daha çok hasar oluyor. Ev almaya kalksan İzmir'de 1,5 milyona ev bile yok. Hadi buldun diyelim o ev apartman dairesi olacak ve binalar 40-45 yıllık eski. 99 depreminden önceki yönetmeliğe ait yapılar çok fazla var. Hem de var ya insanın evi müstakil olmalı ya özellikle evliyse bu şart. Apartmanda dipdibesin daracık ve aile mahremiyeti yok. Keşke imkanımız olsaydı.
Güncellemeler
1 ay
Eğer evlenirsem ve evimiz olmazsa evlendiğim adama evden önce arsa arazi aldırıp çelik prefabrik eve yönlendireceğim valla. Alsın düğündeki altını oraya kullansın en azından depremde falan etkilenmeyiz geniş bir bahçemiz olur sebze meyve yetiştirip tavuk falan bakarım. İzlediğim videolarda millet mahçesine fırın yaptırmış mutfağının hemen önünde bence çok hoş valla. Hangi pichin aklına geldiyse şu apartman çok kötü eskiden millet müstakil evde otururmuş.
Çevrenizde prefabrik ev kullanan var mı? Memnunlar mı, siz kullandınız mı?