Sağlıklı evlilik için evlenmeden önce birlikte yaşamak gerekir mi?

ParaşütAdam
Genel fikri merak ediyorum? (Öncelikle şunu belirtmek lazım cinsel ilişki yaşanır yaşanmaz bu kimseyi ilgilendirmez konu saptırılsın istemiyorum.)

Evlenmeden önce kesinlikle bir süre birlikte yaşanması gerektiğini düşünüyorum. Evlendikten sonra eşlerin aile ile olan ilişkisi, evdeki tertibi, evdeki temizliği, özel alana saygısı gibi şeylerin tecrübe edilmesi gerekli 3.5 sene sevgilim ile aynı evde yaşadım iyi ki evlenmeden yaşamışız çünkü anlaşamadık ve bitti. Evlenince bitirmek daha zor ve yıpratıcı olurdu sanırım. (Hala görüşüyoruz sadece geçinmeyi beceremiyorduk mesela ben az uyuyan biriyim geceler oyun oynarım ve oda uykusu hafif olduğu için çok uyanırdı. Her şey denedik ama olmadı ben oyun oynamayı seviyorum, oda dinlenmeyi hak ediyordu) bu gibi çok ayrıntı var. Evlendikten eşimin ana kuzusu çıkmasını isteme! Örnekler uzatılabilir. Türkiye’de evliliklerin bu şekilde bitmesine neden olan önemli sebeplerden biriside çiftlerin birbirini evlendikten sonra tam anlamıyla tanıması! Buraya kadar okuyana bile teşekkür ederim. Cevapları merak ediyorum.
Katılıyorum
Katılmıyorum
Yaşını ve cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
Güncellemeler
2 ay
Anket olunca umarım yorumda yazılabiliyordur! Yeniyim bakalım göreceğiz
Güncellemeler
2 ay
İlla bekar evinde yaşanmak zorunda da değil erkeğin ailesi ile veya kozun ailesi ilede yaşanabilir. Cinsellik yaşanmayacak şekilde.(Ne yazık ki bunu eklemek zorunda kaldım bazı kişiler konuyu istenmeyen yöne çekiyorlar)
Sağlıklı evlilik için evlenmeden önce birlikte yaşamak gerekir mi?
85 Cevap