Kaynanam ve görümcem doğum günümü rezil etti, bu durumda ne yapmalıyım?

Gizli Üye

Ben bundan birkaç hafta önce rahatsizdim. Ve eşime beyzaya doğum günü yapacağız falan demişler. Eşimde tamam demiş, haftaya bize gelin beyzayla demişler. Eşimde gelip bana söyledi itiraz etmedim yemeğe gittik daha sonra çay ardından iki görümcem kahkaha atarak pastayi getirdi, kaynanam ışığı kapattı iyi ki doğdun vs. Deidler. Bende güzel bir şekilde kutlayacaklar sandım , evlerini aylık 30k evleri kendilerinin gidip küçük bir pasta almışlar. Hediye de almamışlar... Üstelik kahkaha atarak ve özensiz bir şekilde kutlamaları da ayrı bir kötü.. Şimdi de kendi dogum günü için bizden bişey bekliyor. Kaynanam esimi arayıp ne zaman kutlicaksiniz diyor? Eşimin 1 aydır işleri olmuyot eve doğru düzgün bişey alamiyorken doğum gününü nasıl kutlayalim? Ayreten bizim evimizin kirası faturalar almış başını gidiyor. Bunu dusunmuyorlar. Bide eşime dalga geçer gibi sen parası neyse ver bize gelince ben sana veririm merak etme diyip. Adamın onurunu zedeliyor (kaynanam). Bide kaynanam vs gorumcelerim aşırı pinti para konusunda. Her gittiğimizde kuru kuru çay, yemekte ise kuru kuru 1 2 tabak yemek... Aramızda pek iyi değil... Bu durumda ne yapmalıyım?

Kaynanam ve görümcem doğum günümü rezil etti, bu durumda ne yapmalıyım?