Ev arkadaşım sadece kendi odasındaki doğalgazı fulleyip ortak ödememizi istedi kim haklı?

Gizli Üye

merhaba apartmanımız merkezi sistem ve her odadaki kalorifer 2’de çalışmak zorunda. zaten 1 ölçeği yok ev arkadaşım Kasım ayında kendi odasını 3’te 4’te yaktı ve geliri ortak ödememizi istedi. zaten kaloriferlerin faturası aidata yansıyor yani duş ve ocağın doğalgaz faturasını ayrı olarak ortak ödemiştik. ben gelen faturanın çok olduğunu onun giderini ödemek zorunda olmadığımı bana düşen aidat payımı ve doğalgaz masrafının da %40’ını ödeyebileceğimi söyledim. çünkü ortak alanlar ve benim odam da ikide yanıyor ama ev arkadaşım eşit olmadığımızı onun odasının çok soğuk olduğunu kaloriferi yakarak kendi odasının derecesini benim odamın derecesine denk getirdiğini böylece eşit olduğumuzu ve ortak ödememiz gerektiğini savunmaya devam etti. yani bence payıma düşeni ödemiyor değilim ve kendisi o odayı çok istedi büyük diye bana küçük odayı verdi. şimdiyse sorunlar çıkartıyor ayrıca evde şortla geziyor yarı yarıya ödemiceksem yollarımızı ayıracağımızı söyledi. benim için farketmez ama kontratta ikimizin de imzası var ve ben şu an da bu evden çıkmam hukuken bakıldığında burada herhangi bir yanlışlık var mı? ben bencilce mi düşünüyorum yoksa ev arkadaşım beni enayi yerine koymaya mı çalışıyor? hukuki yola başvurulursa kimin haklı kimin haksız olduğunu öğrenmek benim için çok önemli umarım yardımcı olabilirsiniz.

Ev arkadaşım sadece kendi odasındaki doğalgazı fulleyip ortak ödememizi istedi kim haklı?
8 Görüş