Dogumdan sonra kendi evime gecmek istiyorum uygun olur mu?

Gizli Üye

7 aylik hamileyim. Benim bekarken kendi evim vardı kaldigim 2+1. Baska sehirde. Suanki esimle yasadigimiz sehirden arabayla 2-2.5 saatlik bir mesafede. Eşime, dogmadan bebegin esyalarini oraya götüreceğim ve ikimizinde kirkı cikana kadar 40-45 gun orada kalmak istedigimi soyledim. Sacma buldu.

Ben bebegi nasil göreceğim falan dedi. Tamam haklı ama aylarca orada kalmayacagim. 1.5 ay kalmis olacagim. Sebebini eşime de soyledim size de soyluyorum.

Bizim millet her konuda cok olumsuz bir millet. Kiz arkadasim 2. cocugunu herkesin evde oldugu pandemi döneminde dogurdu ve cok rahat ettiğini söylüyor. Suanki yasadigimiz yerde akrabalar var.

Simdi ozellikle kadinlar tarafindan bu bebek ac mi, zayif bu bebek, sütün yetmiyor mu, kucaga alıştırma bir sürü olumsuz yorum yapiliyor lohusa anneye. en cok kendileri biliyor ya her şeyi.

Bir de kimileri gelip yardim edecegine yardim etmeyi bırakın hizmet bekliyor yeni dogum yapmis kadindan. Yeni anneyi bizim toplum hem psikolojik olarak hemde fiziksel olarak cok yoruyor.

Ben bunlardan uzak, bebegimle dip dibe, hicbir olumsuz yorumun olmadigi bir yer arıyorum. Eşim zaten destek olamaz. Sadece babalik izni var. Cok izni olsa da cogu turk erkegi gibi bebek bakimindan anlamiyor.

Ben annemle ya da annem musait degilse kiz kardesimle bekar evime gitmek ve kırkımızı orada ucurmak istiyorum. Millet bu laflari yine diyecek, susturamam elbette ama en azindan lohusalikta, o hassas dönemi rahat gecirmek, o donemin psikolojisini en az hasarla atlatmak istiyorum.

Eşim pek razi degil gibi ama ben kararlıyım. Haftasonu gelirsin 2 saatlik yol zaten dedim ama bakalım. Gerçekten lohusaligi burada gecirmek istemiyorum. Karsilasacagim tavirlari ve duyacagim cumleleri az cok tahmin ediyorum. Uygun mu sizce gitmem? Cevreye de bir sey deriz illaki esin nerede, bebek nerede derlerse.

Dogumdan sonra kendi evime gecmek istiyorum uygun olur mu?