Ateist birisi neden iyi birisi olur?

Gizli Üye

ateistlerin burada fazla olduğunu biliyorum bana kızmayın. bu benim kendi bakış açım. iyi bir insan olmayı seçen birisi kötü birisi olursa bunun yaptırımıyla karşılacağı için kötülük yapmaktan kaçınır. işte dine inanan kötülük yaparsa cehennem azabı göreceği için allah tarafından yargılanacağı için bundan kaçınır. başka bir metafizik olguya inanan onun tarafından yargılanacağı için kötülükten kaçınır. ancak ateistler tüm bu inançları reddediyor. yani kötülük yaparsa onu yargılayacak hiçbir şey yok. bu durumda niye iyi kalsınlar ki?

olmaz
A seç
olabilir
B seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim
Güncellemeler
2 ay
örneğin hırsızlık yapacaksanız iyi para kazanacaksanız hapise de girmeyeceksiniz toplum da sizi iyi bir insan olarak bilmeye devam edecek. ateist birisinin bu durumda karşılaştığı hiçbir yaptırım yok. neden hayır desin ki?
Güncellemeler
2 ay
insan önce kendini düşünür iyi birisi ise de kendi daha iyi olsun diye iyi birisi olur kötülük yaptığında eğer bu dünyada hiçbir yaptırıma uğramayacağına eminse yapar o işi bu yüzden ateistlere güven olmaz. sadece müslümanlar iyidir demiyorum bakın herhangi bir metafizik olgu tarafından yargılanacağı düşünen bir insan kötülükten uzak durur.
Ateist birisi neden iyi birisi olur?
5 Görüş