7 yıl 8 ay geriden gelen Etiyopya 2015 yılına yeni girdi. Hayatına hangi seneden devam etmek isterdin?

Funda_a

Selam herkese..

Genellikle açlık, kıtlık ve yoksulluk haberleriyle adını duyduğumuz Doğu Afrika ülkelerinden Etiyopya kendine has bir yerel takvim ve saat kullanıyormuş. Bu takvime göre de hasat mevsiminin başı, yağışların sonu olarak belirledikleri gün, İşte tam da bugün Etiyopya'nın kendi takvimine göre "enkututaş" diye isimlendirdikleri yeni yılın ilk gününü yaşıyormuş. Kutluyorlarmış.

7 yıl 8 ay geriden gelen Etiyopya 2015 yılına yeni girdi. Hayatına hangi seneden devam etmek isterdin?

Ancak şöyle bir durum var ki o da hangi yıla girdikleri. 7 yıl 8 ay geriden gelen takvime göre 2015'e girmeyi kutluyorlarmış..

Çok ilginç değil mi? 🤔

Haber Kaynağı: Mynet.com

Bu haberi okuyunca düşündüm de; acaba ben böyle bir takvime göre yaşasaydım hangi yıla girmek isterdim. Covid-19 un en çok yaşandığı 2020 ve 21 yılı olduğu için başa dönmek istemezdim sanırım. Keşke o iki yılı silebilsek. Öyle varsayarak babamın henüz hayatta olduğu ölmeden son 1 sene önceden başlamak isterdim. Biraz daha onunla yaşatabilmek için. Zor soru. Kabul edin.. 🤔

Peki sen hayatına hangi seneden devam etmek isterdin?

#funda

38 Görüş