Sizce hayatta maddiyat mı önemli maneviyat mı siz hangisine değer veriyorsunuz?

rapstar53

Sizce hayatta maddiyat mı önemli maneviyat mı önemli siz hangisine değer veriyorsunuz?

Bu soruyu sormamın sebebi mahalledeki bir bakkalcı maddiyat önemli değil dedi maneviyat önemli dedi yanımdaki Din Kültürü hocamda Allah Kitap Kur'an Peygamber önemli İman önemli dedi Bana kalırsa her ikisi önemli maddiyat bu zamanda en az maneviyat kadar önemli bence Çünkü bu devirde parasız bir halt olmuyor artık devir maddiyat dünyası eskisi gibi maneviyat dünyası değil maalesef Tabii dünyada her şey para olmasada günümüzde çoğu şeyler parayla Örneğin Elektrik Su ve Doğalgaz faturalarını maneviyatla ödeyemezsiniz ya da Allah Kur'an Peygamber diyerek ekmek alamazsınız Zira ekmek alırken sizin imanınızı sormazlar cebinizdeki parayı sorarlar ve maddiyat olmazsa insan parasız kalırsa veya geçim sağlanabilecek kadar para olmazsa o zaman ne din kalır ne iman ne maneviyat kalır Hele hele o kişi İstanbul gibi masraflı ve geçimi zor bir yerde yaşıyorsa o zaman maneviyatta biter yani maneviyatın yolu da birazda maddiyattan geçer bence ama şunu da belirteyim manevi değerlerle alay etmek ya da maneviyatı küçük görmek gibi bir niyetim yok ama buda bir gerçek maddiyatsız da olmuyor bu zamanda Hele hele İstanbul'da yaşıyorsan

Sizce hayatta maddiyat mı önemli maneviyat mı siz hangisine değer veriyorsunuz?