Güzel bir kız gördüğünüz zaman direk yüzüne söylemek yerine neden arkasından söylersiniz?

Reziloldumeyvah

Ben mesela güzel bir kız gördüğüm zaman aaa ne güzelsin maşallah dilini ısır nazar değmesin derim hemen tabi herkes benim gibi olmak zorunda değil mesela geçen bir akrabamın (uzak bayağı) düğününe gittim oradada birkaç kişi varmış teyzem duymuş balkondayken erkek tarafından bazı çocuklar arkamdan güzel kızmış falan demişler bende millet bakınca sürekli düğün boyunca çirkin hissettim kendimi.

Güzel bir kız gördüğünüz zaman direk yüzüne söylemek yerine neden arkasından söylersiniz?