Baskıcı aile ve çevreden nasıl kurtulurum ne yapmam lazım?

gizliüyee_orc
Merhaba sizinle ailem hakkında ve onların düşünceleri hakkında konuşmak ve yardım istiyorum. Benim ailem çok fazla baskıcı istediklerimin hiçbirini yapamıyorum dışarı çıkarken bir elbise bile giymek onlar için ayıp oluyordu veya her elbise giyen veya şort taciz edilir diyorlar. Kararlarıma saygı duyulmuyor hobi edinmek istiyorum ve onlardan yardım isteyince ne yapacaksın evin işini gör diyorlar. Ailem kapalı giyin bizim gibi ol diyorlar oysa ki bu benim hayatım ama anlamıyorlar mahhalle ne der hiç utanmıyor musun böyle giyinirken gibi gibi karantinada babam falan işe gitmedi kaç aydır evdeydi ama günleri birde siz bana sorun cehhennem gibiydi iki tane ablam var ikisi de okumuş biri tıbbi sekreterlik okudu ama iş bulamadı kaç sene onun stresini çekti ve bir sürü hastalık sorunları oluyor ama bir günden bir güne aile hiç bir zaman destek olmadı. Sanki kötü birşey yapıyor muşuz gibiler. Hayatım çok zor ilerliyor korkuyorum ileride ya onlar gibi olursam ya yaşım ilerledikçe baskımda artar diye korkuyorum arkadaşlarımı eve getiremiyorum çünkü utanıyorum. Ya ağzından kötü bir laf çıkarda rezil olurum diye babam çok küfür eder bize karşıda hep böyle kendi erkek diye hep üstte görüyor kendini hep onun istedikleri olsun biz ona saygı duyalım kapanalım o zaman mutlu aile olunur gibi düşünüyorlar ama ben neden hayatımı onlar için değistireyim öyle değil mi?
Ablalarım sayesinde güçlüyüm onları çok seviyorum biri üniversite 3 e gidiyor biri bitirdi ama inanın üniversiteye giden ablam şu an markette çalışıyor çünkü ailem yardım etmiyor oda mecburen kendini yıpratıyor oysa ki şu hayatta o kadar az şey istiyor ki resim kursuna gitmek veya kendini geliştirmek bende aynı şekilde ama hiç bir zaman olmuyor olmuyacakda madem bizim istediklerimiz olmayacakdı neden 3 tane çocuk getirdiler dünyaya tabikide "ZEVK" için...
Ne yapmalıyım bilmiyorum korkuyorum.
Baskıcı aile ve çevreden nasıl kurtulurum ne yapmam lazım?
8
4
Görüşünü yaz