Zorla kapalıyım açılmak istiyorum ailem tehdit ediyor yasaklar koyuyor?

Gizli Üye
Açıklamada yazdığım gibi 7. Sınıftan beri zorla kapatılmaya çalıştım evde sürekli kavgalar liseye kadar sabredebildim lisede kapandım herkes şok oldu mini şort atlet gezen bir kızdım süsü püsü fotoğraf çekilmeyi severdim kapanmayı hiçbi zaman istemedim haliyle özgüvenim sıfırlandı 9 dan 11. Sınıfa kadar dışarı asla çıkmadım ailecek gidilen yerler hariç markete bile çıkmadım okul hariç birde. bigün bacak ağrısıyla doktora gittik sıfır hareket gelişim çağında böyle bişey nasıl mümkün olabilir bacak kaslarında kısalma var dedi fizik tedavi verdi düşünün durumun vahimliğini.. çok da güzel bi kızım kapalı hali ayrı açık hali ayrı güzel diyorlar kapalı halim gerçekten güzel marka ve spor giyinirim dolgun dudaklarımda rujum yüzümde parlak bi kremim eksik olmaz….. ama sorun kapalılıktaki görünüşü beğenmemem değil bu değil ben kendimi rahat hissetmiyorum düşüncelerime ters. Mesele güzellik çirkinlik değil bunu insanlara anlatamıyorum. ne zaman bahsetsem sen iyimisin ne derdin var böyle daha güzelsin vs diyorlar. Ailem de karşı çıkıyor tabi ama yaşım büyüdükçe dik kafalılığım arttı buarada burcum kova özgürlük de özgürlük diye bağıran bir tipim. Annem babam aşırı dindar ayrıca çok modern görünümlü tatilleri gezmesç eksik olmayan hali vakti yerinde bulunduğumuz yerde çok tanınan sayılan bir aileyiz ( açılmamaı istememe sebeplerinden biri bu malesef) halamlar teyzelerim annem ve ben hariç kimse kapalı değil hepsi istediği gibi giyinir bi bana gelince kısıtlama. içimde gram din sevgisi yok ama kapalıyım ailem hiçbir şekilde izin vermiyor açılmama her seferinde bağırış çağırış hakkımı helal etmem üniye gidemezsin lafları. Telefonumu bikaç haftalığına yasaklamalar. Yani ciddi anlamda bıkmış haldeyim istediğim hayatı yaşayamıyorum çıkış yolu bulamıyorum babam dindar olmayan biriyle kesinlikle evlendirmeyeceğini söylüyor hemde diyorki evlenince git naparsan yap. Yani hiçbişe yapamicaksın demek bu. d Halamlardan büyük destek görüyorum (babam en büyük ve tek erkek) babamla araları bozulabilir diye onların babamla konuşmalarını istemiyorum bu konu hakkında. Üniye gidince rahatlayacağımı söylüyorlar bana. üniye gidince açılırım ama beni okuldan alabilirlermi öyle bi hakları oluyormu yani gelip çocuğumuzu alıyoruz demek gibi? Bana yol gösterecek birileri çıkarmı? din ile ilgili öğütler vermezseniz de çok mutlu olurum..
Güncellemeler
1 yıl
Yaşımı söylememişim 19 a gireceğim
Zorla kapalıyım açılmak istiyorum ailem tehdit ediyor yasaklar koyuyor?
9 Görüş