Ailemden nefret ediyorum ve utanıyorum sizce haklı değil miyim?

Gizli Üye
18 yaşında lise son sınıf öğrencisiyim. Maddi durumumuz orta. Babam esnaf, annem ise ev hanımı. Ailem özellikle babam aşırı derecede geri kafalı, cahil, okumamış, medeniyetsiz köylünün teki. Sofrada yemek yerken şapırdatıyor, osuruyor. Ayda yılda bir kez anca banyo yapıyor. Gittiği yerlerde (hastane, restoran, süpermarket, tatil yerleri) gibi yerlerde hep kavga çıkartıyor. Sigara içen, bacak bacak üstüne atan, kahkaha atan kadınlara bacım diyor. Mahallemizdeki bir kızı sevgilisiyle el ele tutuşerken görmüştü bir kez yok mahallenin namusu varmış bilmem ne sanane dimi. Bir kez annemin yanındayken yolda şort giyen kıza bakıyormuş annem de önüne bak demiş babamda e o zaman açık giyinmesin demiş. Şort giydi diye öküz gibi bakma hakkın mı var hanzo. Benim telefonumu izinsiz karıştırıyor. Sokağın ortasında bağıra bağıra konuşuyor. Sabahları ben uyuyorum o benim uyuduğumu bile bile bağırarak konuşuyor. Zil çaldığında kapıyı geç açarsak evi ayağa kaldırıyor. Hiçbir şeyden mutlu olmuyor, hep suratı asık. Annem ise yıllarca bu adama katlandı. Zaten görücü usülüyle evlenmişler. Hep çekip gitmek istedi ama elinde maddi gücü olmadığından bunu yapamadı. Bu herifi bir ömür böyle çekti. Ablamı, abimi ve beni hep döverdi. Annem de cahilin teki sürekli dinle imanla kafayı bozmuş. Açık giyinenlere laf ediyor. Tatil yerlerinde maya, bikini giyenlere laf ediyor. İzmir depremini açık giyinenlere bağlıyor. Aleviler gebersin demişti bir keresinde. Abiminde onlardan geri kalır yanı yok yani ablam o kadarda değil. Abim sevgilisinin kıyafetlerine karışıyor ona sürekli bağırıyor, çağırıyor ona otur evinin hanımı ol diyerek işten de çıkartırttı.
Bana küçüklükten beri kötü davranıyor, bağırıyor, çağırıyor insanların yanında "ayı, şişko, tipsiz"diyerek rencide ediyor. Küpe takan erkeklere güzel kardeşim diyor. Benim de kıyafetlerime karışıyor. Yine ablam eğitimli, bilgili üniversite okumuş mesleği elinde bir kadın en azından onlar kadar cahil medeniyetsiz değil.30 yaşında ama hala evlenemedi ve gerçekten çok istediği biriyle evlenecekti ama babam yüzünden olmadı ona ilişki yaşıyor diye ahlaksız, edepsiz dedi ve ilişkisini bitirmesini istedi. Ve ablamı görücü usülü denilen çağ dışı gelenekle sürekli evlendirmeye çalışıyor. Arkadaşlarıma da karışırlardı evden dışarı çıkmama izin vermezlerdi onlarından yüzünden asosyal, pısırık, içe kapanık biri oldum. Ben bu aileden nasıl kurtulabilirim yardım
Ailemden nefret ediyorum ve utanıyorum sizce haklı değil miyim?