Ev ve aile psikolojimi bozuyor evi terk etmek istiyorum?

Gizli Üye
Nereden başlasam bilemiyorum çok bunaldığım ve kimseye anlatamadığım için buraya yazmak istiyorum küçüklüğümden beri sorunlu bir hayatım var babam bizi ben küçükken terk etti annemi onlarca kez iğrenç şekilde farklı adamlarla yakaladım hem annemin hem babamın bütün iğrenç anılarına şahit oldum defalarca birbirlerini affedip aldatmalara devam ettiler olan psikolojime oldu yaşadığım evden bebekliğimden beri çıkmadım burası bana bütün kötü anılarımı hatırlatıyor ve evde sürekli kavga var günde 50 kez kavga oluyordur ailedeki herkesin psikolojisi bozuk hem ailevi sorunlar psikolojimi bozdu hem küçükken uğradığım tacizler hatırlayınca anksiyete krizi geçiriyorum teyzemin eşi ve komşumuz tarafından defalarca kez tacize uğradım küçüktüm tacizin ne olduğunu bile bilmiyordum büyüyünce de kimseye anlatamadım anlatabileceğim biri olmadı ve bu evde kalmaya devam ettikçe geçmişteki tüm travmaları tekrar yaşıyorum erkek arkadaşlarım tarafından hep tacize zorbalığa uğradım kötü biri olmama kimseyle yatmamama rağmen adım namussuza çıktı bunları diyen insanlar her gün birileriyle yatıp kalkan tek derdi seks olan insanlar buraya yazarken bile bazı şeyleri açık açık yazamıyorum tek istediğim evden uzaklaşıp bu pislik anıları burada bırakıp gitmek öğrenciyim ve doğru düzgün üniversite bile okuyamıyorum evdeki negatiflik ve yaşadığım olumsuz her şey sürekli kafamın içinde dönüyor evi terk edip sıfırdan hayat kurmak işe girmek istiyorum hiçbir şey yapmaya cesaretim yok dindar biriyim isyan etmek istemiyorum ama intiharı bile düşünüyorum nasıl kendimi cesaretlendirip bu evden kurtulabilirim nasıl hem iş bulup hem okuyabilirim üstüne üstlük yaşadığım tüm bu travmaları ve anksiyete ve panik ataktan kurtulabilirim aşırı asosyal biriyim dışarı asla çıkmıyorum bahçeye çıksam huzursuz oluyorum bunların üstesinden nasıl geleceğim her gün yeniden başlıyorum özümde neşeli ve çok sakin bir insanım minicik mutluluk bulsam sündürüp sündürüp bir hafta mutlu olmaya çalışıyorum hemen psikolojim düzeliyor ama evdeki insanlar ve olaylar beni başladığım noktaya geri götürüyor nasıl bitecek nasıl kendimi çaresiz hissediyorum bu mübarek ayda bile pisliklerine doymuyorlar orucum ve iki gündür orucumu bile açamıyorum sofrada kavga eksik olmuyor sürekli göz yaşı göz yaşı evde rahat nefes alamıyorum oturtamıyorum en basit işler bile stresli diken üstünde ve kavga gürültü ile
Ev ve aile psikolojimi bozuyor evi terk etmek istiyorum?
11 Cevap